Všelijaké povídky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po úspěchu Básní (2005) a Hluboké orby (2007) přichází Jan Haubert s novou knihou, tentokrát souborem 15 krátkých textů pod názvem Všelijaké povídky. Poprvé se tedy představuje jako povídkář - a možná přesněji i jako fejetonista, neboť nejedna Všelijaká povídka se vyznačuje právě stylem na trojmezí poetického vyprávění, humoresky a novinařiny. Autor v nich rozvíjí svou péči o jazykovou formu v kontrastu s groteskním, tentokrát ovšem i (přiměřeně!) melancholickým obsahem. Ve Všelijakých povídkách se setkáme s epizodami z autorova dětství a školních let, podíváme se do strašidelné léčebny, budeme svědky pokusu o emigraci i výslechu v Bartolomějské, doprovodíme Visací zámek na zájezd do Ameriky (podobnost s Leningradskými kovboji budiž vskutku náhodná) i na fotbalový turnaj. Kniha je ilustrována více než dvěma desítkami kreseb Zbyňka Kouby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44999/vselijake-povidky-44999.jpg 4.524
Žánr
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Julius Zirkus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Všelijaké povídky

Přidat komentář
harena
15.10.2019

S úsměvem si říkám: pěkné, pěkné. Povídky mě pobavily, potěšily a určitě chválím ilustrace Zbyňka Kouby, perfektně se k povídkám hodily.

haki34
27.06.2019

byly opravdu všelijaké..některé mi přišly useknuté, někeré nudné , až jsem znejistěla...a některé naprosto husté, že jsem si říkala waaaau, to je za 5...takže...když to zprůměruju, přimyslím si hlas VZ1 aka autora Honyho Ušatce, jak tyto storky vykládá ( a dle slovosledu a použité slovní zásoby se to přímo nabízí) , dávám čisté 4*
a doporučuju nejen fandům VZ, ale všem punkerům a milovníkům neotřelých zážitků...
(p.s. docela jsem se posmála u výletu do Emeriky a pobála u strašidelného ústavu - o to víc, že poslední 2 roky pracuju jak v blázinci, tak v léčebně dlouhodobě nemocných :D ale ty naše jsou hezké, přívětivé a příjemné :D...můj muž zas ocenil technické jako Hokejík a návod na výrobu zaručeného budíku :D))


kubrus
11.01.2016

Perfektně vtipná kniha, autor je prostě REBEL :)

Disease
18.10.2013

Ze začátku mi to přišlo spíš jako záležitost pro fanoušky VZ, ale postupně jsem se do toho ponořil a výborně se bavil. Ja to vtipné nekřečovitým způsobem.

Autor a jeho další knihy

Jan Haubert
česká, 1960

Kniha Všelijaké povídky je v

Přečtených33x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených2x
Knihotéce13x
Chystám se číst5x
Chci si koupit6x