Disease Disease komentáře u knih

Neznámá společnost: Pohledy na současné Česko Neznámá společnost: Pohledy na současné Česko Pavel Pospěch

Příjemně srozumitelně popsaný stav (nejen) české společnosti. Myslím, že bude dobře fungovat i jako "rukověť pro jednání se spoluobčany".

10.07.2023 4 z 5

Večerní škola Večerní škola Lee Child

Hodně podrobný popis vojenské akce. Tak podrobný, že místy i trochu nudí.

03.07.2023 3 z 5

Přijde kůň do baru Přijde kůň do baru David Grossman

Hodnotím stejně jako Život si se mnou zahrává, přesto, že ten se mi líbil více. Tady vítězí forma. Ale jaká forma!

29.06.2023 4 z 5

Opona se zatahuje Opona se zatahuje Vojtěch Mašek

Solidní zakončení, i na tu kresbu se dalo zvyknout, i když občas bylo třeba hodně pátrat, která postava to je.

26.06.2023 4 z 5

Klub: Sexuální skandál ve Švédské akademii Klub: Sexuální skandál ve Švédské akademii Matilda Voss Gustavsson

Precizní žurnalistika a precizní popis jedné aféry a jejích důsledků.

19.06.2023 4 z 5

Všechny Louisovy děti Všechny Louisovy děti Kamil Bałuk

Téma, na které by stačil článek v časopise. Podle toho také kniha vypadá.

16.06.2023 2 z 5

Ochránce Ochránce Lee Child

Začátek parádní, pěkně nahláškovaný (asi vliv Andrewa), ale v momentě, kdy dojde na akci se to zvrhle v takovou nunější bondovku.

13.06.2023 3 z 5

Rorschach Rorschach Tom King

Parádně odvyprávěný politický thriller. Rozhodně to nejlepší z watchmenovských "levobočků".

12.06.2023 5 z 5

Strašáci Strašáci Mathieu Salvia

Přestože nejsem cílovka, dost mě to pohltilo. Parádní kresba i příběh.

12.06.2023 5 z 5

Havel: Pomsta bezmocných Havel: Pomsta bezmocných Aleksander Kaczorowski

Velmi podrobný (zejména v období před rokem 1989) pohled zvenku. Ze začátku taktéž zajímavý náhled na naše dějiny.

12.06.2023 4 z 5

Kdo se bojí, nesmí na hřbitov Kdo se bojí, nesmí na hřbitov Miloslav Švandrlík

Je to slabší než nedávno čtený Drakulův švagr, zejména novější povídky.

08.06.2023 3 z 5

Draculův švagr Draculův švagr Miloslav Švandrlík

Na úplně horrory, spíš duchařské povídky a černý humor ala Roald Dahl, ale zábava zaručena.

05.06.2023 4 z 5

Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? Alan Moore

Z exkremenu bič neuplete ani Alan Moore. Prostě další pláštěnkárna...

31.05.2023 3 z 5

Dobrodružství Luthera Arkwrighta Dobrodružství Luthera Arkwrighta Bryan Talbot

Fajn kresba, i když vzhledem k černobílosti občas trochu nepřehledná. Příběh mě ale příliš nezaujal, je to spíš takový náčrtek, co by bylo kdyby.

31.05.2023 3 z 5

Život si se mnou zahrává Život si se mnou zahrává David Grossman

Pomalé ale působivé.

29.05.2023 4 z 5

Top 10 - Devětačtyřicátníci Top 10 - Devětačtyřicátníci Alan Moore

Prequel TOP10, kde se už objevují známé postavy. Výborná kresba, která se k dobovému příběhu náramně hodí. Příběh sice jednodušší, ale to mu na síle neubírá.

29.05.2023 5 z 5

Top 10 – Kniha druhá Top 10 – Kniha druhá Alan Moore

Stejně dobré jako první díl.

29.05.2023 5 z 5

Top 10 - Kniha první Top 10 - Kniha první Alan Moore

Tohle baví i při opakovaném čtení. Parádní tak trochu jiné policejní drama.

26.05.2023 5 z 5

Nikdykde (komiks) Nikdykde (komiks) Mike Carey

Komixová adaptace knihy, která mě kdysi příliš nenadchla. Jo, jako komix to funguje určitě líp, ale trochu mi vadila Fabryho tentokrát až příliš mainstreamová kresba. Co se týče děje, hodnotím podobně jako knihu: Podlondýn je fajn nápad, ale příběh je taková standardní putovni fantasy.

25.05.2023 3 z 5

Rémi Rémi Martin Goffa

Taková filozoficko-bilanční kniha, tentokrát žádná krimi. Ze začátku jsem nebyl příliš nadšený, ale bylo to čím dál lepší. Trochu mi to připomínalo knihy Cormacka McCarthyho.

22.05.2023 5 z 5