Top 10 - Devětačtyřicátníci

Top 10 - Devětačtyřicátníci https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6301/bmid_top-10-devetactyricatnici-0pp-6301.jpg 4 76 11

Top 10 série

< 4. díl

Píše se rok 1949. Vědečtí a váleční hrdinové se sjíždějí do města Neopolis, které je ještě ve výstavbě a které se má stát domovem všech, kdo vládnou nadliskými schopnostmi a nadáním. Jedním z těchto hrdinů je mladý bojový pilot, letecké eso, Steve Traynor, také známý jako Jetlad. Nedávno se vrátil z válkou zmítaných nebes Evropy a těší se na nový život i kariéru. S ním přijíždí i jeho někdejší protivnice, Leni Müllerová, též Nebeská čarodějnice, která chce po porážce Německa prokázat, že si zaslouží dostat v Neopoli novou šanci. Oba však nemají představu, jaké těžkosti je v experimentálním městě čekají. Do nového a nezmapovaného prostředí totiž za superhrdiny rychle následovali i superpadouši a superorganizovaní superzločinci. Vznikají nová přátelství, jako třeba to Stevovo s Wulfem, který patří ke skupině špičkových letců, zvané Žraloci nebes, a Lenino s Ramonem Moralesem, motorkářem a bojovníkem proti zločinu, který si říká Černý jezdec. Rychle se objevují i noví nepřátelé, například někdejší nacističtí vědci, ale také zlovolný gang známý pod jménem Pijavice. Bude odvaha a obratnost obránců zákona stačit na všechny hrozby? Povede experiment k úspěchu, anebo vznikající policejní síly podlehnou záplavě zločinu? To se dozvíte v novém, skvěle kresleném díle od veleúspěšných tvůrců série Top 10, Alana Moora a Gena Ha!... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Crew , BB art

Top 10: The Forty-Niners , 2005

Disease
29.05.2023 5 z 5

Prequel TOP10, kde se už objevují známé postavy. Výborná kresba, která se k dobovému příběhu náramně hodí. Příběh sice jednodušší, ale to mu na síle neubírá.

Luigi1
15.03.2023 4 z 5

Nebýt Neopolisu tak nevím o čem čtu

Hor89
05.02.2023 4 z 5

Prequel Top 10 ze začátků města Neopolis. V komiksu se objeví pár postav z původního Top 10. Kresba Gena Ha je hodně povedená - nejlepší z celé série. Příběh je bohužel průměrný - neurazí ani nenadchne, a mohl být trochu delší - jakmile se začne rozjíždět tak skončí. Celkové hodnocení - horší čtyři hvězdy, stejně jako u Smaxe.

FrankCastle
30.03.2018 5 z 5

Vlastně ani nechápu nízký hodnocení, vždyť to krásně doplňuje vesmír vybudovanej kolem Neopolis. Kresba mi přijde nakonec ještě o chlup lepší než u Top10, jakoby si to Gene Ha, chtěl zkusit udělat trochu jinak. A příběh je tak příjemně nostalgickej. Já prostě nemůžu jít níž než pod plnou palbu.

Tomas@S
01.12.2017 4 z 5

Docela zajimava zalezitost; bohuzel serii Top 10 neznam, jeji uvodni dil mi prisel jako zajimavy napad, kde se objevuji znami komiksovi hrdinove ve specialnim meste pro ne zrizenem. Vizualne je to chytlave a pribeh se hezky rozviji. Tesim se na dalsi dily.

LordSnape
15.01.2017 3 z 5

Na téhle knize je jediné dobré, že poznáte, jak vlastně Neopolis vzniklo, ale jinak je to takové mlácení prázdné slámy na úrovni těžby známé komiksové značky.

jirincz
03.01.2016 2 z 5

Slabší dvě hvězdičky. Komiks, kde jasně vítězí forma nad obsahem. Kresba je opravdu povedená a takhle nějak si představuji tu dobu, ty barvy apod. Ale děj, který ej pro mě důležitější tu v podstatě ani není. Po asi týdnu od přečtení nevím, o čem to pomalu ani bylo. Prázdné, ploché, nevtáhlo... Stejně tak musím mít výtku k sexuálním a i homo scénám, nic pro mě. Původní TOP 10 - i když asi i tam byly některé prasárny, co nemám rád - měl nějaký nápad, skvělé fantasy postavy, tady nic, co by stálo za zapamatování...

puml
04.11.2014 5 z 5

Parádní komiks, který má sice poněkud banálnější zápletku, ale zato to vynahrazuje skvělou atmosférou, která je daná především výbornou kresbou Gene Ha.

RaptoR
01.09.2013 4 z 5

Celkově nejslabší díl celé série. Přesto se mi to líbilo. Kresba opět dokonalá, kolorování bezchybné, jen ta přehršle popkulturních odkazů mi tu chyběla. Ale byla jiná, vážnější doba. Ostatní nedostatky nebudu popisovat, jen bych kopíroval předchozí komentáře...

Kapis
31.05.2013 4 z 5

Je to krátké a slabší než základní dlouhá řada, ale pořád je to nadrprůměr. Kresba kolorovaná jako na starých fotografiích a spousta detailků a monumentálnosti - to se GH povedlo, dává to knize přesně tu správnou atmosféru. Je to ale fakt až moc krátké, slušela by tomu aspoň dvojnásobná délka, kdy by se příběhy trochu více rozjely. Ale je to příjemná jednohubka k dokreslení vzniku Neopolis, škoda, že na TOP10 Moore nemakal delší dobu, potenciálu k zajímavým zápletkám tu je nepočítaně.

Xeelee
30.11.-0001 3 z 5

Má první kniha ze série Top 10 a řekl bych, že asi i poslední. Mooreův příběh je šitej horkou jehlou. Je předvídatelnej a občas zazáří na kratším prostoru, ale většinou jsou zápletky dost nedotažený. Taky je tam pár scén, kterejma se snaží Moore posunout děj, ale který jsem mu vůbec nežral. Za všechny zmíním scénu, kdy upír Frankovi pěstí(!) urazí část krytu hlavy. Nejhorší ale je, že jsou Devětačtyřicátníci tak krátcí a příběh se na tak malém prostoru nepodařilo pořádně rozjet.

Tak vysoký hodnocení dávám hlavně kvůli vynikající kresbě. Je to něco na způsob šedesátkovýho retra říznutýho futuristickými představami lidí z té doby, ale místo všeobecnýho optimizmu je to hozený do ponurýho realistickýho poválečnýho kabátku. Jde o všechny ty roboty, architekturu, design aut, létajících dopravních prostředků hrdinů a v paměti mi utkvělo rádio, který vypadá jak hlava 3CPO. Prostě typický šedesátky. A do toho lítaj dvouplošníky a klasický vrtulový stíhačky. Jen Jetlad má tryskovou Černou krásku, aby mohl bejt válečnej hrdina a miláček davů. V kresbě je kromě spousty dechberoucích propracovanejch detailů i spousta více či méně skrytejch odkazů. Moc se mi líbil například smutnej klaun v klobouku a s doutníkem u registrace občanů. Je to jinak veselá postavička z Malého Nema, z jednoho z prvních stripů z dřevních časů komiksu (1905 Winsor McCay, N.Y. Herald).

alternativní historie anglická literatura komiksy

Autoři knihy

Alan Moore