Disease Disease komentáře u knih

Aldebaran Aldebaran Leo (p)

Parádní oldschool scifi, která trochu trpí příliš konvenční kresbou a poněkud pohádkovým koncem. Jak píše OldaB, trochu to připomíná staré komixy z ábíčka.

25.09.2023 4 z 5

Vlčí štěstí Vlčí štěstí Paolo Cognetti

Výborná pocitovka s láskou k horám, to Cognetti umí.

20.09.2023 4 z 5

Nová divočina Nová divočina Diane Cook

No nevím s tou dystopií... Spíš tak nějak lehce (post)apo. Nicméně poněkud rozvláčné a chování postav schématické.

11.09.2023 3 z 5

Barvy loučení Barvy loučení Bernhard Schlink

Tentokrát ani ne tak příběhy, spíše pocitovky. Ale Schlink má psychologii zmáknutou, takže parádní.

08.09.2023 4 z 5

Zabij, nebo budeš zabit. Kniha druhá Zabij, nebo budeš zabit. Kniha druhá Ed Brubaker

Pokračování, které rozhodně dává najevo, že komixy o maskovaných mstitelích nemusí být na jedno brdo.

01.09.2023 5 z 5

Zabij, nebo budeš zabit. Kniha první Zabij, nebo budeš zabit. Kniha první Ed Brubaker

Čekal jsem jen "dalšího Brubakera", o to jsem byl překvapenější. Výborný psychologický vývoj, který má blíž k Přání smrti než třeba k Punisherovi.

01.09.2023 5 z 5

Invaze zlodějů těl Invaze zlodějů těl Jack Finney (p)

Oldies but goldies. Tohle klidně snese srovnání s Wyndhamovýma Kukačkama.

28.08.2023 5 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

Z Reachera je čím dál větší Mirek Dušín. Doufám že časem v knihovně narazím na staší kousky.

28.08.2023 3 z 5

Tancuj, tancuj, tancuj Tancuj, tancuj, tancuj Haruki Murakami

Už je tu znát, že se Murakami "našel". Na Kafku nebo Wonderland to nemá, ale solidní to je.

28.08.2023 4 z 5

Místo činu Místo činu Ed Brubaker

Na prvotinu určitě výborné, ale na Brubakerovy pozdější opusy to nemá.

28.08.2023 4 z 5

Punisher: Četa Punisher: Četa Garth Ennis

Ennis ty válečné věci prostě umí. Navíc díky irskému původu tu není americký patos.

18.08.2023 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Tradičně velmi dobře napsáno, jak už to King umí, i když mohlo by to klidně být tak o 100 stran kratší. Líbil se mi popis dobových reálií a hlavně elegantně vyřešené cestováni v čase bez možnosti časových smyček.

14.08.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

No je to trochu moc "na sílu", nicméně přečíst se to dá v pohodě.

07.08.2023 4 z 5

Návrat poručíka Borůvky Návrat poručíka Borůvky Josef Škvorecký

Je to slabší než předchozí povídkové knihy, ale pořád vcelku vysoká úroveň. Trochu mě mátlo vyprávění v první osobě a ještě k tomu z hlediska kanadského typoně se zvláštním poměrem k emigrantům. Ovšem pohled na emigranty očima tohoto pána je dost zajímavý a posová knihu trochu jinam, kde by vzhledem k zamotanosti zápletky jakožto prostá detektivka určitě nebyla.

07.08.2023 4 z 5

O Pavlovi O Pavlovi Daňa Horáková (p)

Ze začátku jsem se bál, že to bude pouze jakési erratum k Juráčkovým deníkům. Naštěstí se tu píše i o disidentech a emigrantech, což vlastně pro mě bylo zajímavější. Navzdory slušné stylistice to ale je "pouze" vypsání se z traumatu, takže kniha je nejdůležitější pro autorku.

07.08.2023 3 z 5

Panoptikum Města pražského Panoptikum Města pražského Jiří Marek (p)

Povídkové sbírky Jiřího Marka patří společně se Škvoreckého Borůvkou a Čapkovými Kapsami k tomu nejlepšímu z tohoto žánru.

31.07.2023 5 z 5

Nebe patří nám Nebe patří nám Brendan Ian Koerner

Kniha která je kromě ústředního tématu zajímavá hlavně politickým pozadím v té době.

28.07.2023 4 z 5

Loterie a jiné povídky Loterie a jiné povídky Shirley Jackson

Je potřeba se smířit, že se nejedná o horrory (s výjimkou titulní povídky) a potom si už jen užívat zvláštní poetiku Shirley Jackson. Navzdory tomu, že některé povídky jsou vyloženě bez pointy, jsou značně zneklidňující.

24.07.2023 4 z 5

Mlsoun. Kniha třetí Mlsoun. Kniha třetí Jeff Lemire

Finále se fakt hodně povedlo, škoda že celkově má série postupně stoupající tendenci, chtělo by to více vyrovnané booky.

24.07.2023 5 z 5

Půlnoční linka Půlnoční linka Lee Child

Hodně slabé. Pátrání, které začne náhodou a tak nějak suchopárně postupuje...

17.07.2023 2 z 5