Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Ač se příběh rozebíhal pomalu a autorka nás seznamuje se situací, načež nás uvrhne do vyjetých kolejí řádu Domova pohody, celá kniha se četla velmi pěkně a stránky ubývaly. Bylo to poutavé a poslední třetina knihy byla napínavá. Poslední stránky však příběhu uškodily…

18.12.2020 4 z 5

Vypůjčený život Vypůjčený život Ashley Farley

Mohou ženy po padesátce změnit svůj život? Tahle kniha dokazuje, že ano! Autorka tu skvěle popsala pocity některých žen, které mohou být vyhořelé a na pokraji svých sil. A poukázala, že život rozhodně nekončí. Olivia i Lena prožily onu změnu a začaly znovu žít. Nechybí ani románek.

Moje motýlí zahrada Moje motýlí zahrada Elke Schwarzer

Kniha plná nádherných fotek a spousty rad, jak nalákat tyto nádherná stvoření na zahradu. Pro milovníky motýlů bude kniha skvělým čtením a mnoho dalších se dozví spousty rad a nápadů.

23.10.2020 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Skvělá kniha! Měla spád, napínavost, čtivost a několik zvratů. Nahlédnutí do lidské mysli, které jsem opravdu nečekala a kniha se tak stala ještě lepší, než jsem doufala. Rozhodně jedna z nejlepších letošního roku!

23.10.2020 5 z 5

Láska a kozy na venkově Láska a kozy na venkově Victoria Brownlee

Z prvního dílu jsem byla nadšená, tak jsem se okamžitě vrhla i na dvojku. Bylo to stejně čtivé, sýrové, zábavné a romantické. O krapet méně zajímavé, ale na knize to neubírá. Doufám, že bude pokračování :)

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Chtěla jsem zkusit něco od Šabacha a nevím, zda jsem s touto udělala dobře. Místy to bylo vtipné, jindy nudné. Jako odpočinkové čtení to ale není špatné.

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Tak konečně i já se vrhla na neohroženou Kim Stoneovou. Její osobnost je silná a získala si mě prvními stránkami. Někdy byla dokonce i vtipná. Co se případu týče, bylo to propracované, tajemné a určitě zajímavé. Kniha se mi četla velmi dobře, možná za to můžou kratičké kapitoly. Ale očekávala jsem o hodně více, vzhledem k tomu, jak je autorka vychvalovaná. Očekávala jsem nějaké to "wow" a to bohužel nepřišlo.

Kouzelný ostrov Kouzelný ostrov Brenda Bowen

Očekávala jsem romantický příběh na ostrově, kde se pokusí hlavní hrdinové načerpat novou energii. Popsání ostrova bylo dobré, opravdu kouzelný a nejraději bych se na nějaký sama rozjela. Co se týče toho ostatního… Postavy byly nevýrazné, ploché a někteří protivní. I jejich jednání mi nešlo na rozum. Samotný příběh byl rozvleklý, nezáživný a po celou knihu se toho moc nedělo.

Láska a sýr v Paříži Láska a sýr v Paříži Victoria Brownlee

Autorka napsala úžasný příběh z Paříže. Ella se po rozchodu s přítelem vydává na vlastní pěst do města, kde nikoho nezná a neví, ani kde bude bydlet a jak se uživí. Přesto je její odhodlání veliké. Popisy Paříže byly skvělé, ale popisy různých sýrů… Naprosto všechny jsem chtěla ochutnat!

Vražedné úmysly Vražedné úmysly Marc Cameron

Popsání Aljašky bylo skvělé a asi taky to jediné. Postav tu bylo moc, neustále jsem se ztrácela a autor přeskakoval z jedné postavy na druhou. Samotný případ byl zajímavý a natáčení reality show vneslo do příběhu jistý nádech. Celkově je však kniha průměrná.

Vězeň času Vězeň času Matt Haig

Tak trochu jsem čekala něco jiného. Jako nápad je to dobré, ale hůře propracované. Tom se neustále ztrácel v čase, což na jednu stranu bylo zajímavé, na tu druhou nudné a málo rozepsané. Celkově děj stagnoval a ke konci knihy jsem čekala přesně takový závěr. Škoda, hodnotím jako slabý průměr.

15.07.2020 3 z 5

Příběh z knihkupeckého prostředí. Co víc si přát? Hlavní hrdinka provozující knihkupectví skrze knihy dokáže proniknout do srdcí svých zákazníků. Dokáže jim vybrat knihy na míru a ještě se dozvíme o jejich zajímavých, šťastných ale i smutných životech. Bohužel tohoto tam bylo jen poskrovnu. Opravdu jsem si myslela, že budu číst o oněch deseti lidech, dozvím se o nich co nejvíce. Autor ale rozebíral morální otázky života, proč a nač se některé věci dějí nebo nedějí a o Cloé nebo Bastiena sotva škobrtl. A ano, napsal spoustu dobrých myšlenek, ale to mohl napsat jinou knihu. Škoda, kniha mě tak trochu zklamala.

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Od knihy jsem neměla velká očekávání, ale naprosto mě pohltila. S Julií i Florianem jsem se sžila a s nadšením otáčela další a další stránky.

Vlčice Vlčice Zdeněk Žemlička

Kroana mě doslova pohltila. Skvěle napsané, propracované a zaujala mě historická linka. Co nejdříve se vrhnu na další díly.

Pozdě v listopadu Pozdě v listopadu Tove Jansson

Tove Jansson uměla vytvořit krásné příběhy o přátelství a toleranci a v každém je nějaké to moudro. I v této knížce tomu nebylo jinak. Bylo zajímavé sledovat jiné obyvatele muminího údolí, ač tam samotní muminci nebyli. Každý obyvatel, který se ubytoval v prázdném domku muminků, má svůj pohled na věc, svůj osud a všichni se spolu sžili a vytvořili rodinu. Je to nejlepší kniha muminků!

Norma Norma Sofi Oksanen

Sofi Oksanen si mě získala Očistou a každou její další knihu s nadšením očekávám. S touto to nebylo jinak. Začetla jsem se poměrně rychle, i přesto, že postavy se mi pletli. Byla jsem zvědavá, jaké tajemství Norma skrývá a jaké bude její pátrání. Ale asi za polovinou knihy mé nadšení opadlo. Pořád to bylo čtivé, ale zbytečně zdlouhavé, postavy se nevyvíjely a ztratilo to nápaditost. Přesto nahrávky s Anitou jsem přečetla s napětím.

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Julie Caplin svými příběhy vždy pohladí po duši a rozveselí. S touto knihou to nebylo jinak. Přestože tu nebyly popisovány všemožné dortíky nebo zákusky, skvěle popsala chorvatské reálie. Zátoky, zákoutí, pláže… Člověk by se tam hned rozjel. A romantický příběh k tomu. Kniha je skvělá, odpočinková a asi nejlepší díl.

Med v hlavě, marmeláda v srdci Med v hlavě, marmeláda v srdci Hilly Martinek

Příběh plný krásných vzpomínek na dědečka a spousty ztřeštěných situací. Ale také bolesti, neboť dědeček trpí vážnou nemocí a pro Tildu je to krásný i smutný rok. Nejen že s ním zažije spousty srandy, ale později mu je velmi nápomocná. Je obětavá a vydá se s ním na cestu, na které prokáže dobrodružnou povahu ale i silnou vůli.

15.07.2020 4 z 5

Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě Silvia Arazi

Čekala jsem příběh o rozcházejícím se páru, ve kterém se dozvím, proč k takovému rozhodnutí dospěli a proč nejsou schopni spolu dál žít. Četla jsem příběh o ženě, která se po čerstvém rozchodu vyrovnává se svým novým životem a snaží přijít na to, kam její kroky povedou. I přesto se mi kniha četla lehce, autorka skvěle popsala Luciiny pocity a vykreslila ji jako silnou ženu.

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Vtipný příběh o krávě, která se vydala do světa. Seznámí nás se svými pocity a myšlenkami a poví nám, v čem nechápe lidi. Mnohdy vtipné, pravdivé a satirické. A svým způsobem i smutné. Škoda, že v tomto duchu nebyla celá kniha.