Denny456 Denny456 komentáře u knih

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

A letošní King je splněn. Pytel kostí je klasická Kingovka. Tedy delší text napěchovaný spoustou odboček od hlavního děje. To je to co King píše. A tady to naplnil vrchovatě. Za mě super čtení.

04.04.2024 4 z 5

Asterix a zlatý srp Asterix a zlatý srp René Goscinny

Asterix se rozjíždí. Ještě pořád je krsba trochu jiná než jsme zvyklí dále, ale už se cizeluje. A scénář je klasicka. Paráda.

04.04.2024 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Tak první knize autora "Chaloupkám" jsem dal jasný odpad. A ani po roce a půl si nemyslím, že by to nebylo zasloužené. V této knize je cítit, že autor se alespoň trochu vypsal. Pořád je to napsané velmi jednoduchou češtinou s velmi slabými dialogy. Navíc během čtení jsem si často vzpomněl na obsahově podobně zpracovaná témata v jiných knihách. Nejčastěji Zdivočelá země od Stránského, ale dobře. Stále je děj dopředu předvídatelný. Celkově se to čte trochu lépe. A co jsem ocenil už není žádná cikánka, která vám předvídá budoucnost :)

07.03.2024 2 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Upřímně trochu slabší než první dva díly. Bábi tady má trochu jinou roli než v dalších dílech a to mě dost rušilo. I mágové a obecně svět se asi zatím začínal stylyzovat a je to dost vidět. Ale jinak pořád nadprůměr.

01.02.2024 3 z 5

Celý den drobně prší (Výbor z deníků 1920–1937) Celý den drobně prší (Výbor z deníků 1920–1937) Jaroslav Foglar

No ke čtení je to těžké. Ve většině případů se vůbec nevyznáte v tom co čtete. Chybí jakékoliv vysvětlivky nebo dokončování či vysvětlování příběhů. Taky mě hodně naštavalo, když jsem zjistil, že z deníků byly vynechány osobní věci. To je jako, kdybyste ze života vyndaly některé slabší kousky. Každopádně se dá říci, že v práci Foglar nedělal v podstatě nic a pokud, tak svou vlastní soukromou práce. Hrozně jsem se divil, že nebyl vyhozen. Byl schopen se během chvilky pohádat s kýmkoliv i pro malichernosti a vadilo mu vše. Byl posedlý svým vlastním tělem.

12.12.2023 3 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Písek od autora od kterého jsem četl Silo, je dobré dílko, které se mi ale zdálo takové rozjížděcí. (panebože, kdo vymyslel, že všechno musí mít tři díly). Je to jedna z knih, kde musíte přijmout svět tak jak jej vymyslel autor, přestože reálně je to vymyšlené a proti fyzice. Ale to asi není ten problém. Ten je v tom, že jde o začátek, který snad bude mít nějaké pokračování.

14.11.2023 3 z 5

Košík plný hlav Košík plný hlav Joe Hill (p)

Příběh i kresba super. Je to takové jednohubka. Rychle se to čte a kniha vás úplně nepustí. No a Hill zase dokázal, že je dobrej.

14.11.2023 5 z 5

Konec liDCtva Konec liDCtva Tom Taylor

Konečně něco jiného než stále stejné příběhy. Scénář tentokrát převažoval nad kresbou a to je někdy fakt dobře.

05.10.2023 4 z 5

Stínadelská trilogie Stínadelská trilogie Jaroslav Foglar

Asi se budu taky vymykat. Ano Foglara a knížky mám rád a dal bych plný počet. Ale komiksy se nepovedly. Myslel jsem si to jako starší teenager, když jsem první dva kousky četl poprvé a myslím si to i teď. Problém je jak ve scénářích, které jsou nekvalitní a bohužel bez znalosti knih i značně nepřehledné a zmatené. A problém je bohužel u prvních dvou dílů i v kresbě, která není nijak oslnivá a občas je vyloženě mizerná. Ještě štěstí, že Foglar většinu hrdinů dost odlišil, jinak fakt nevím. Třetí díl je kresebně o fous lepší, ale taky žádná sláva. Dvě hvězdy za nostalgii a doprovodné materiály.

13.06.2023 2 z 5

Ďáblický hřbitov Ďáblický hřbitov Michal Louč

Kniha je něco mezi studií a diplomovou prací. Je zde spousta nových informací a zároveň popsána spousta bílých míst, které by se měli zpracovávat. Přijde mi to jako jakési shrnutí toho co víme a položení desítek nových otázek z dotazem, zda se toho někdo nechopí. Co mě mrzelo, bylo, že kapitola o období protektorátu byla shrnuta na minimum, aby mohla být zvýrazněna kapitola po roce 1948. Bohužel to je typické pro USTR, který se věnuje převážně období po roce 1948 a období protektorátu jen z povinnosti.

13.06.2023 3 z 5

Mlsoun. Kniha třetí Mlsoun. Kniha třetí Jeff Lemire

Další komiksová bomba. Už po prvním díle jsem věděl, že tady se něco rodí. Akorát jsem se bál, že by se to mohlo zvrhnout jako často. (Třeba jako Ztraceni, kteří jsou v rozhovoru, na konci knihy, citováni). Ale to se nestalo. Tenhle třetí a tlustší díl než předchozí, byl nabitý skvělým dějem a ještě lepší kresbou. Do tohohle určitě jděte.

13.06.2023 5 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Knížka je skvěle napsaná, má spoustu doprovodného materiálu, převážně s fotografií a samozřejmě v textu poodhaluje i řadu informací, které jsou ale vždy podávány s úctou a pokusem o pochopení. Paní Brejchová nebyla jednoduchá osoba, ale byla vždycky svá. Tohle stojí za to.

13.06.2023 4 z 5

Vánoční říše (komiks) Vánoční říše (komiks) Joe Hill (p)

Tak tohle je jízda za všechny hvězdy. Silný scénář a výborná kresba. A navíc tisíce ujetin, které se na vás chrlí z každé stránky a z většiny obrázků. Tady se snad ani nedá nazančit děj. Čekejte prostě úplně všechno a dostanete ještě spoustu věcí navíc.

13.06.2023 5 z 5

Místo činu Místo činu Ed Brubaker

Můj absolutní komiksový oblíbenec. Ještě jsem od něj nečetl slabší komiks. Tohle má jedinou zásandí vadu a to, že to je krátké. Ale určitě musíte. Tohle je topka.

06.06.2023 5 z 5

Tleskač Tleskač David Jan Žák

Stínadla jsou skvělý svět a je sem možno různě vstupovat. tohle nebylo vůbec špatný, ale zase to neblo žádné veledílo. Je to psané současným stylem, což asi některé zaryté Foglarovce nepotěší. Mě to ale moc nevadilo. Pro milovníky Stínadel je to určitě nutnost.

06.06.2023 3 z 5

Conquistador: Kniha 1 a 2 Conquistador: Kniha 1 a 2 Jean Dufaux

No tak tohle je zase nadprůměrnější. Prostě Evropa. Scénář je povedený a kresba tentokrát vyladěná. Kniha jede a hluchá místa se vyskytují opravdu minimálně. Všechny čtyři díly jsem přečetl za dva dny a pak se ještě pokochal kresbou.

25.05.2023 4 z 5

Hrst hlíny Hrst hlíny Bram Presser

Další téma o holocaustu. Opět reální lidé, ale tentokrát je příběh úplně jiný. Je provázaný se současností a pokládá zajímavé otázky. Jak žili ti, co přežili. A co bylo dál? Doporučuji.

15.01.2023 4 z 5

Kapsy Kapsy Jonáš Ledecký

Čapek teď v komiksu letí. Nevím jestli Kapsy neměly být raději delší. Někdy mi přišlo, že scénáře byly na úkor pochopitelnosti.

02.12.2022 4 z 5

Velké dějiny zemí Koruny české. Svazek XVII., 1948–1956 Velké dějiny zemí Koruny české. Svazek XVII., 1948–1956 Jiří Pernes

Moje první velké dějiny přečtené komplet. Pernes udělal velkou knihu a myslím, že se o ní bude ještě hodně dlouho mluvit. Vychvalil bych asi všechno. Autor popisuje všechny důležité okolnosti. Líčí všechny aktéry a kupodivu ani nepoužívá v jiných současných knihách tvrdý antikomunismus. Tím nemyslím, že by nebyl kritický, jen je kritický ke všem stejně, což vysoce oceňuji. Za mě po dlouhé době plný počet.

06.08.2022 5 z 5

Jak na sítě Jak na sítě Michelle Losekoot (p)

Na knize je znát, že kniha s tímto tématem je zastaralá v podstatě hned po vytištění. Natož tři roky poté. Ale jako úplně jednoduché seznámení s dějem pro absolutní začátečníky dobrý.

06.08.2022 3 z 5