denniys denniys komentáře u knih

Myrrenin dar Myrrenin dar Fiona McIntosh

Tato kniha a vysoke hodnoceni??? Sorry jako,ale to se nekde stala chyba!! Je to sotva prumerne fantasy balancujici na hrane young adult...plusem je pomerne originalni pribeh,zajimave pojate prevteleni a s nim spojene dva vetsi zvraty..minusem je hlavne forma psani..pani autorka se boji,ze jeji ctenari maji probemy s pameti a nedokazou si pamatovat vice nez pet kapitol zpatky,a tak jim pro jistotu vse dokola opakuje a pripomina,cimz se cetba mnohdy stava vice nez otravnou..kvuli pribehu bych rada sahla po dalsim dile,ale mam obavy,ze pulka knihy bude jen o tom,o cem byl dil prvni,jelikoz jsme to jiste vsichni zapomneli :)

22.12.2018 3 z 5

Puls Puls Stephen King

Zajímavá kniha, zajímavá zápletka.. 5* dostat musela, protože je od Mistra, ačkoliv jedna ze slabších..začátek je famózní, pak tempo poněkud klesá, ale stejně mě kniha místy málem nedovolila dýchat napětím..škoda jen, že je konec takový otevřený, klidně by mohl být druhý díl, námětu by bylo jistě dost :)

22.12.2018 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Tato kniha patri k tomu nejlepsimu,co jsem kdy v ramci zanru cetla..spoiler - nejsilenejsi je predstava,ze stejne armadni experimenty mohou prave ted probihat kdekoliv na svete a stejne tak nad nimi mohou ztratit lide kontrolu,stejne jako v knize,zaroven me zaujala myslenka toho,ze nemoc je puvodne z netopyru..musim uznat,ze malokdy jsem u cetby tak nervozni jako pri cteni Prechodu,je to vyjimecne dobre zpracovany postapo pribeh,ted jsem zvedava,jak obstoji na filmovych platnech,na ktera se chysta..

19.12.2018 5 z 5

Vyhořelá Vyhořelá Kristin Cast

Přečteno jedním dechem během jednoho dne..možná to autorky natahují,ale příběh je pořád poutavý a šťáva tomu fakt nechybí:)a i kdyby dílů bylo dvacet,přečtu všechny..

19.12.2018 5 z 5

Legie plamenů Legie plamenů Anthony Ryan

V poslední době je mnoho nových fantasy knih, mnoho spisovatelů se svými vyjímečnými prvotinami a před pár lety mezi nimi zářil pan Ryan. Hodně jsem si oblíbila jeho styl v trilogii Stín krkavce..Draconis memoria pro mě tudíž bylo něco jako Vánoce. A že první díl neměl chybu!..Legii plamenů jsem koupila hned, jak jsem jí viděla, na papírové knihy nemám bohužel moc čas, dočetla jsem ji až dnes v době, kdy už dávno mám v knihovničce i 3.díl...a jsem tak trochu rozpolcená..samozřejmě jsem nadšená, byla to jízda!..ale je to přece Ryan! Nemělo to být přece jen ještě trochu víc "wau"?!?...Autor ponechal vícero dějových linií a některé přidal..nemohu si pomoci - Sirus a jeho zkažení mi připomínali noční chodce v GOT, nicméně jeho pohled z druhé strany dával knize šťávu..z původní trojice hrdinů vede Lizanne, její příběh má grády od začátku do konce..Clayova linie je jak na horské dráze, vysvětlí jeden "nesmysl" a dva další přidá.....těším se na finále a doufám, že Ryan nám vytře zrak, tak jak to umí, že ví, jak to správně ukončit..i kdyby mu nevyšlo udělat z toho další famózní sérii, pořád je to nadprůměrné fantasy!.. k veliké smůle může být tento díl považován za "vatu", jelikož kvality prvního dílu bohužel stoprocentně nedosáhl..

20.09.2020 5 z 5

Mágův konec Mágův konec Raymond E. Feist

Nádherné zakončení této ohromné série..loučilo se mi velice těžce..kniha je neuvěřitelně čtivá a příběh vygradovaný na maximum..lépe to už prostě nešlo a epilog je třešničkou na tomto dortu...děkuji za tento čtenářský prožitek..

Druhý hlas, tlumený, jako by se ozýval z mílové hlubiny, řekl : " Můžeme jen doufat, drahá sokyně. " Třetí stín vyvažoval, co si bohyně dobra a bůh zla řekli, a mlčel.

Pomalu řekl : " To je konec? " " Ano, " odpověděla ozvěna v jeho mysli a Macros Černý, největší čaroděj Midkemie, se navždy rozplynul.

Nakor pokrčil rameny. " Když neuděláme nic, všechno zemře. Když se o něco pokusíme a nepodaří se nám to, všechno zemře. Takže to můžeme klidně zkusit, ne? "

Na velmi tmavém a chladném místě byla jedna lidská mysl stahována dolů do prázdnoty. Bojovala, aby zůstala při vědomí. Já jsem Tomas. Jen ještě malou chviličku

Dlouho se nedělo nic, jako by vesmír zadržel dech. Pak vypukl chaos.

28.08.2020 5 z 5

Koruna v ohrožení Koruna v ohrožení Raymond E. Feist

Co bych k tomu mohla napsat jiného, než že se jedná o naprosto famózní fantasy dílo?? Všechny dějové linie si zaslouží těžký respekt stejně jako hrdinové a knihu lze pouze doporučit..

22.08.2020 5 z 5

Království v obležení Království v obležení Raymond E. Feist

Tak tohle se mi líbilo..je to moje třetí série ze světa Midkemie a musím pana Feista zařadit mezi oblíbené autory..ten propletenec příběhů je přímo famózní, každá dějová linie je něčím zajímavá a všechny postavy jsou skvěle vyprofilované..a ten závěr!! To bylo něco, ihned musím číst další díl :)

27.07.2020 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Ke druhému dílu bych řekla to samé jako k prvnímu..neurazí, nepřekvapí, plave ve vodách průměru, ale čte se poměrně dobře..

19.07.2020 3 z 5

Malum – část první Malum – část první Amo Jones

Tento díl je možná lepší než ty předchozí, ale pořád stojí za velké h*vno... Tillie je sympatičtější hrdinka než Madison, ale to je asi tak všechno..doufám, že tato série nebude mít moc dílů, protože by byla asi první, kterou bych nedočetla...

30.06.2020 1 z 5

Zloba šíleného boha Zloba šíleného boha Raymond E. Feist

Tohle je to, co chci číst a najít v každé knížce!!!!!!!...Napětí, strach, dojetí, láska, přátelství, rodina, nebezpečí, humor, bitvy, války, čarodějové, magie, bohové, světy, portály....tohle bylo počteníčko!! Tenhle díl je v mých očích epickým fantasy a jsem ráda, že jsem měla tu čest!!

"Varen se rozhlédl po síni, nyní proměněné v jatka, kde krev omývala každý kámen. S pobavením si všiml, že některá krev je oranžová, takže navzdory jejich rozhodné výhodě v síle a moci zřejmě Dasatové mají při likvidaci velení tsuranské říše nějaké ztráty."

"Kéž bychom se mohli potkat dříve." "To bych si také přál! Jsem unavený z toho, jak mě Kašpar poráží v šachu, a slyšel jsem, že nejsi v této hře nijak zvlášť dobrý." "Navzdory krveprolití dole pod nimi se Erik zasmál. Ale po chvíli ho veselost přešla, když obrátil myšlenky ke krvavé řeži, která je čekala.

" Další útok přišel po západu slunce."

"Hle, velký to muž."

"Zatraceně, je to ale úžasná parta! " prohlásil Kašpar s údivem.

20.06.2020 5 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Nějak nechápu to vysoké hodnocení? Příběh je samá díra a hlavní hrdiny lépe nekomentovat.. je to poměrně čtivé, ale to jsou Royalové taky - podobnost s touto sérií je vysoká..dám šanci dalšímu dílu, ale moc velký zážitek nečekám..Stříbrná labuť je za mě ohromné zklamání..

19.06.2020 2 z 5

Do temného království Do temného království Raymond E. Feist

2.díl této trilogie je dle mého názoru lepší než předchozí..sice začátek pokulhává, ale v porovnání s předchozí knihou se děj rychleji rozeběhne..svět Dasatů, v čele s Valkem a Arukou, dodá příběhu "šťávu" a čtivost - jakousi atraktivitu..baví mě - mimo hlavních postav - šestice mladých "lordů", propojenost všech světů a magie..četla jsem od tohoto autora Ságu trhlinové války a až pozdě zjistila, že před touto sérií jsou ještě jiné knihy o stejných hrdinech, což mi četbu mírně pokazilo a určitě bych doporučila číst jednotlivé volně navazující série chronologicky..je to vždy výhodou ;)

03.06.2020 5 z 5

Let nočních dravců Let nočních dravců Raymond E. Feist

Pan Feist je zárukou kvalitního fantasy :) baví mě příběhy jeho hrdinů, které znám už z jiných knih..tato série se rozjela velmi slibně, je pro mě radostí sáhnout po dalším díle :)

23.05.2020 5 z 5

Královna věštců Královna věštců Lynn Flewelling

Skvělá série..bohužel mi závěrečný díl přišel nejslabší, ačkoliv tím neztrácí na kvalitě..strašně nevyužité jsou válečné části, bitvy autorka spíš jen shrne a rychle přeskočí, ačkoliv se na ně desítky stran chystala...nemohu ani říct, že by se vše uzavřelo, epilog mě skoro naštval a doslov ještě víc ( mám hledat návaznosti ve "Štěstí ve stínech", a to já četla už před lety a rereading neplánuju )....mrzí mě osud Bratra, Tamír se s ním důstojně nerozloučila, ačkoliv mu xkrát dlužila za život, ani se nedozvěděla, že on neublížil Kimu ( " zeptej se Arkoniela " )....špetička nějakého koření v tomto díle na závěr chyběla..

13.04.2020 5 z 5

Skrytý válečník Skrytý válečník Lynn Flewelling

Tohle je můj šálek kávy, takové knihy se mi čtou úplně samy..lepší než předchozí díl..je tu více magie, intrik, soubojů, napětí a vše je intenzivnější.. Tobin, Ki, Tharyn, Arkoniel - nikdo neztratil svůj šmrnc, naopak je má čtenář snad ještě víc rád...kniha má pár skvělých momentů - ( může obsahovat spoiler ) - jedním z nejlepších je odhalení Tamír a zejména část, kdy mají různí čarodějové na různých místech vizi své právoplatné královny..nechybí ani dojemné chvíle - nejsilnější je krátká kapitola s Lhel po zničení pouta mezi Tobin a Bratrem......95%

" Ledové rty našly její. Ochotně otevřela ústa a dovolila démonovi, kterému říkávali Bratr, ukrást jí poslední dech, tak jako mu ona ukradla jeho první. Rovnováha byla obnovena. Oba byli volní. "

" Až v tu chvíli pochopil, a to už bylo pozdě. Když mu Bratr zastavoval srdce, Erius křečovitě sevřel jílec meče. Korin musel později otci zlámat prsty, aby vyprostil meč z mrtvé ruky. "

03.04.2020 5 z 5

Dítě proroctví Dítě proroctví Lynn Flewelling

Jsem nadšená :) kniha si mě ihned omotala kolem prstů a nešlo ji odložit..strašně mě baví Tobin a Ki, jejich přátelství a dětské pouto je skvěle vykresleno a oba prostě musíte milovat pro jejich čistotu a nevinnost..stejně tak Rhius a Tharyn jsou skvělou dvojicí a výborným vzorem pro chlapce..důležití jsou i čarodějové ( za mě je nejlepší Arkoniel ), ale čekala jsem, že budou mít více prostoru - možná v pokračování.. překvapil mě poměrně mile i princ Korin - působí zatím celkem férově..otazníkem je Bratr, ze začátku mi jeho přítomnost vadila, ale ke konci knihy jsem se ho naučila mít ráda - spíš možná litovat, nicméně se ukázalo, že Tobinovi by nakonec mohl být k užitku... no a hlavní zápletka, že Tobin je děvče, si jen tak pluje po povrchu a v tomto díle Tobinovo dospívání nezatěžuje..uvidíme, co se uděje v dalších dílech, jen prosím žádnou lovestory, toho se opravdu bojím, nedej bože trojúhelník Tobin - Korin - Ki...tento díl za mě každopádně 90 %

29.03.2020 5 z 5

Karmínové pouto Karmínové pouto Rosamund Hodge

Z tohoto druhého dílu mám radost :) není to tak jednoduché a samé klišé, všechny hlavní postavy jsou fajn a prostě super pohádka :)

04.03.2020 4 z 5

Vždycky a navždy Vždycky a navždy Mark Chadbourn

Nemohu si pomoci, ale tato série mě zklamala :( 3. díl mě většinu četby spíše nebavil a dělalo mi problémy prokousat se ke konci..

04.03.2020 3 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Ano i ne..mohlo to být lepší, ale podle komentářů jsem to čekala horší..prostě pohádková oddechovka..

28.02.2020 3 z 5