Dítě proroctví

Tři staletí chránily královny válečnice Skalu. Staré proroctví říkalo, že dokud bude Skale vládnout královna, bude země v bezpečí. Ale král Erius se nechal korunovat na úkor nevlastní sestry a staré proroctví pošlapal. Teď mor a sucho kráčí zemí a potyčky s nepřátelským Plenimarem ji ještě více oslabují. Narodit se ženou královské krve znamená podpis rozsudku smrti, protože král všemi prostředky chrání trůn pro svého dědice. Ví, že největší nebezpečí hrozí z jeho rodové linie a od Illiorových věrných, kteří šíří slova proroctví mezi pochybující lid. Tobin králův synovec pomalu dospívá. Nikdo netuší, že jen díky temné magii je mužské tělo a tvář skořápkou, která skrývá dívku. Pouze Tobinův otec, dva čarodějové, lesní čarodějnice a chůva znají pravdu. Pouze oni mohou ochránit Tobina před hněvem krále, šílenstvím matky a strašlivým běsněním démonického ducha jeho bratra, rozhodnutého pomstít svou surovou vraždu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/9667/dite-proroctvi-9667.jpg 4.242

Tamir Veliká (1.)

The Bone Doll´s Twin (2001)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Kniha Dítě proroctví

nadenka13

moc líbily všechny tři díly doporučuji

špulo

Tak ako tu už viacerí naznačili, ide o veľký prológ. Príbeh postupne naberá grády. Nenudil som sa. Stále som čakal, čo bude ďalej. Najlepšie je mať pripravenú celú trilógiu v polici, aby ste z fleku mohli pokračovať ďalším dielom. 85%...

SarahRoyalAss

Tři čtvrtě knihy mi přišlo, že je to celé prolog. Člověk z anotace věděl vlastně co se tam bude asi tak bude a tím pádem nečekal žádné překvapení. Nic se tam prakticky nedělo a příběh šel ve stejném duchu na stejném místě než jsme se někam dostali. Asi posledních až 100 stran jsem hltala jak blázen. Téma rozhodně zajímavé a styl psaní velmi čtivý. I pro mě zbytečné pasáže se četli výborně. Jak už tu je zmíněno, vadil mi překlad step a half sister. Při čtení to mátlo, což bylo naštěstí nejvíce jen na začátku.
Tobin a Ki jsou skvělé postavy. Tak i Arkoniel, Tharin, král Rhius a ostatní postavy. Jsou věrohodné a skvěle napsané. Baví mě přebíhání mezi nimi, tak že můžeme některé situace vidět z pohledu někoho jiného. Určitě se pustím i do dalších knih.

Zelený_Drak
25.02.2018

Tamír Veliká není žádná trilogie, ale jedna kniha ve třech svazcích. Podle toho k ní i přistupuji a hodnotím ji jako celek.

Zkraje mi trochu trvalo, než jsem se začetla. I proto, že anotace prozrazuje dost na to, aby úvod přestal být zajímavý. Pak už jsem ale u příběhu vydržela až do konce třetího svazku.

Postavy jsou propracované a s Tamír čtenář projde opravdu celé dětství a dospívání. Její vztah k sobě samé i vztahy s ostatními postavami jsou čtenáři velmi dobře přiblíženy. Mnoho "zbytečných" scén, které by jiní autoři seškrtali, napomáhá právě porozumění postavám, jejich motivacím, hodnotám a vzájemným vztahům, což mi v jiných knihách často chybí. Popis prostředí je na dnešní poměry také dosti zevrubný, ale já čtu i knihy z 19. století, takže...

Právě zpracování, vykreslení postav a prostředí, vlastně dává příběhu o Tamír přidanou hodnotu, protože když se podíváme na samotnou zápletku, jde o staré motivy. Uzurpátor na trůnu, který se chce udržet stůj co stůj. Zlý čaroděj versus dobrý čaroděj. Nevhodný následník. Šílenství v královské rodině. Pravá následnice, která se musí skrývat. Děvče, které se musí vydávat za chlapce. Věštba. Vůle bohů, která musí být naplněna... Zní to tuctově, ale není. Hlavně Bratr dodává nečekaný rozměr. Také postavy jako čarodějnice a šaman horského lidu činí svět skalských královen realističtějším a často mají pro sebe v knize krásné pasáže.

I překlad je dost kvalitní. Bohužel mi zážitek z překladu hodně pokazilo, jak je Ariani opakovaně uváděna jako nevlastní sestra Eria a později i někteří Kiho sourozenci jsou zmiňováni jako nevlastní. To je běžný přehmat a já pokaždé žasnu, že lidé vážně neumějí používat mozek dost na to, aby si odvodili, že když s někým máte společného i jen jednoho rodiče, tak jste pořád vlastní sourozenci. Už ta angličtina a její odlišování sister, half-sister a step-sister by překladatele měla trknout. Čeština odlišuje sourozence vlastní plnorodé, vlastní polorodé a nevlastní. A světe div se, Ariani je Eriova polorodá sestra. Dokonce se zrovna v tomto příběhu rozebírá, že královna má na rozdíl od krále vždy jistotu, že její následník nebo následnice je její. A stejně to překladatelku nijak nedonutilo k zamyšlení.

Hellrampage
22.01.2017

Dítě proroctví je prvý diel z trilógie, ktorý napísala americká spisovateľka Lynn Flewelling. Obálka sa mi vyložene hnusila. Než román je kniha skôr takým prológom, úvodom, takže od ďalších dvoch kníh očakávam väčší posun, viac akcie, napätia, atp. Autorka v knihe opisuje život Tobina, chlapca, ktorý ešte zo začiatku vôbec netuší, že sa v ňom skrýva dievča. Román sa číta dobre, no pre niekoho by pomalosť deja mohol byť mínus. Rozhodne som zvedavý na pokračovanie, ako sa príbeh ďalej vyvinie. 70%

"Tobin si připadal lehký, jako by se jeho tělo chystalo odlétnout ve větru jako chmýří pampelišky."

Brianka
19.09.2015

K téhle trojici knížek se stále vracím a v podstatě neustále stoupá na mém žebříčku oblíbenosti. Zamilovala jsem si svět Lynn Flewelling i její postavy :-)

dzitus
10.06.2012

První díl celkem zajímavé trilogie. Příběh se čte sám. Nejprve se seznamujme s intrikami kolem královského dvora a starým proroctvím, které se král snaží vymazat z paměti celého národa. Poté sledujeme život Tobina (později Tamír). Tobin je postava, kterou si zamilujete a budete se těšit, jaká další dobrodružství ho čekají.

Lynn Flewelling

Lynn Flewelling