Do temného království

Druhá kniha trilogie Válka Temných. Konkláve stínů zmařila pokus Nočních dravců zatáhnout Velkou Kesh do občanské války a dokončuje akce s cílem definitivně vymazat cech vrahů ze světa. Nicméně současně s tím, jak likvidují poslední zabijáky, musí si Pug a jeho spojenci položit stále naléhavější otázku: kam vlastně zmizel Leso Varen? Odhalí, že šílený mág uprchl na Kelewan a skrývá se mezi nejmocnějšími muži a ženami Říše, ve shromáždění Ctihodných. A vzápětí se Pug dozvídá, že Dasatové, nejzuřivější bojovníci v celém známém vesmíru, se připravují k invazi na oba jeho světy - na Kelewan i na Midkemii. Ve snaze zachránit budoucnost obou říší se Pug a další členové Konkláve musí vydat do jiné roviny reality, na nejtemnější světy, jaké lze jen objevit: do samotného srdce říše krvežíznivých Dasatů. Přeložila Simona Holubcová....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2989/valka-temnych-do-temneho-kralovstvi-neb-2989.jpg 4.281

Válka Temných 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Wales

Into a Dark Realm, 2006

Kniha Do temného království

AlexandraBane

Druhý díl byl lepší. Řekla bych, že se konečně začalo něco i dít, hned v několika rovinách.

denniys
03.06.2020

2.díl této trilogie je dle mého názoru lepší než předchozí..sice začátek pokulhává, ale v porovnání s předchozí knihou se děj rychleji rozeběhne..svět Dasatů, v čele s Valkem a Arukou, dodá příběhu "šťávu" a čtivost - jakousi atraktivitu..baví mě - mimo hlavních postav - šestice mladých "lordů", propojenost všech světů a magie..četla jsem od tohoto autora Ságu trhlinové války a až pozdě zjistila, že před touto sérií jsou ještě jiné knihy o stejných hrdinech, což mi četbu mírně pokazilo a určitě bych doporučila číst jednotlivé volně navazující série chronologicky..je to vždy výhodou ;)

p3tris
29.03.2018

Kniha má klasickou nevýhodu druhých dílů trilogií, a to, že vyplňuje úvod a vyvrcholení příběhu. Tím pádem ale autor může zatím odložit pátrání po Laso Varenovi na Kelewanu i Kašpara a Spaera a soustředit se na tři jiné hlavní linie. Výcvik a první dospělé zkušenosti Pugových adoptivních vnuků, samotnou cestu Puga a jeho přátel na svět Dasatů a hlavně příběh Valka, mladého dasatského lorda. Ta je ze všech tří nejzajímavější, protože odhaluje podstatu jejich kruté kultury. A to umí, jak už ukázal v Impériu, Feist velmi dobře. I díky tomu je kniha hodně čtivá a otevřený konec nás nechá napnuté k vyvrcholení Války Temných.

Richie1
12.02.2016

V tomto díle autor odkrývá další svět - svět krutých Dasatů. Již tradičně byla první polovina knihy poněkud slabší, navíc se rozvíjelo několik (až příliš) dějových linek, a to také nepřispělo k lepší čtivosti. V druhé části knihy děj trochu nabyl na spádu, ale i tak si myslím, že tento díl byl o něco méně kvalitní, než jiné Feistovy knihy. Stále to je velmi dobré čtení, ale u Feista jsem přece jen zvyklý na větší kvalitu a napínavost příběhu. Snad závěrečný díl trilogie bude napínavější. 65 %

Peti
21.03.2015

Druhá kniha série Válka temných začíná mít i velice temný příběh. Prolíná se nám zde více příběhů - o Pugovi a jeho společnících, kteří se vydávají na svět Dasatů, o Valkovi, mladém dasatském válečníkovi, o Tadovi, Zanovi a Jommym... Musím říct, že tato série je opravdu výborná, a druhý díl byl velice čtivý.