Let nočních dravců

Let nočních dravců obálka knihy
Mé hodnocení:

1. kniha série Válka Temných. Temný mág Leso Varen má podivuhodnou schopnost přežívat svou vlastní smrt – takže ani tentokrát, když jej Kašpar a Spear udolali, nikdo nepochybuje, že mrtvý dlouho nezůstane. A že jej bude nutné opět hledat a najít dříve, než stihne nadělat příliš mnoho problémů… A jako by to nestačilo, zprávy z Velké Keshe naznačují, že se u císařského dvora něco chystá. Mezi posledními potomky císaře Diigaiho, bratry Seziotim a Dangaim, hrozí vypuknout boj o nástupnictví, zatímco jejich děd se ve svých více než devadesáti letech věnuje především houfu kurtizán. A do toho navíc někdo začne vraždit stoupence jednoho z potenciálních následníků trůnu. Indicie bez pochyb ukazují na Noční dravce. Ostatně, je to logické – toto bratrstvo úkladných vrahů přece vzniklo právě v Keshi…. Přeložila Simona Holubcová....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15773/valka-temnych-let-nocnich-dravcu-BTS-15773.jpg 3.984

Válka Temných 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Wales

Flight of the Nighthawks, 2005

Kniha Let nočních dravců

AlexandraBane

Zajímavý rozjezd. Uvidíme, co bude dál

denniys
23.05.2020

Pan Feist je zárukou kvalitního fantasy :) baví mě příběhy jeho hrdinů, které znám už z jiných knih..tato série se rozjela velmi slibně, je pro mě radostí sáhnout po dalším díle :)

p3tris
07.03.2018

Faist dále rozvíjí příběh Kašpara a Speara, započatý už v trilogii Konkláve stínů. Ti tentokrát míří nadobro zničit temného mága Laso Varena do srdce říše Velká Kesh. Připojuje se k nim Pugův syn Caleb a jeho dospívající adoptivní synové, který ale zdaleka není tak mocný, jako jeho otec, matka nebo bratr Magnus a nebezpečí, číhající od Nočních dravců, je i pro něj doslova smrtelné. V druhé linii sledujeme Nakora, zkoumajícího talnoye a jejich domovskou planetu. S ním se objevuje Ranan Bek, postava, která v sobě má nejspíše část samotného Temného boha a velký potenciál do dalších knih. I když autor některé motivy (někdy dokonce i přiznaně) opakuje, jedná se znovu o velmi čtivou knihu. A jako téměř pokaždé bych jí vytknul pouze přílišné zapojení náhody a uspěchaný konec.

Peti
16.03.2015

První kniha série Válka Temných nás nejdříve provádí příběhem Caleba, který adoptuje dva syny a ožení se. Jelikož nebezpečí ze strany nájemných vrahů a zlého mága je zpět, vydávají se Kašpar, Spear a Caleb se syny do Keshe, aby zabránili vzniku občanské války a zbavili svět Nočních dravců. U toho jim samozřejmě pomáhají i ostatní - Pug, Magnus, Miranda.. . Zdá se, že i tato série bude čtivá.

Richie1
18.01.2015

Feist rozvíjí další zápletku, kde hlavní zápornou roli znovu hraje (téměř) nesmrtelný mág Leso Varen. Konkláve stínů musí opět zakročit a bojovat proti zlu - tentokráte se rozhoduje v srdci říše Velká Kesh. Solidně zpracovaný další příběh mistra žánru fantasy Feista bylo velmi příjemné čtení. A vzhledem k tomu, že zápletka není zcela vyřešena, mohu se těšit na další pokračování.

Wizardos
30.12.2013

Nerad bych v někom vzbudil dojem, že to je špatná kniha, ale prostě už to není ono. Mám zakoupené skoro všechny předchozí Feisty, ale tahle byla vážně poslední.

Sirius
02.01.2011

Slabší 3* Zdá se mi, že pan Feist vaří z stále tu samou polívku- stále ty samé motivy, v čele dospívání dvou mladých kluků v muže, které se odehrává v temných časech. A hlavně záporák, kterého prý zabijí pět knih či kolik. To je opravdu vrchol trapnosti. I tak se panu Feistovi nedá upřít to, že se z něj stal klasik dobrodružné fantasy, ta kniha je taková jednohubka. Inu, budu se těšit na druhý díl.