denib denib komentáře u knih

Básnické počátky - překlady Básnické počátky - překlady Karel Čapek

Nádherné smutné básně. Příjemný rytmus. Rozhodně se k této knize budu vracet.

06.01.2017 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Než jsem to začala číst, přečetla jsem si zdejší komentáře. Myslela jsem, že to bude prostě jedna z těch knih s otevřeným koncem. Ale není to tak. Nemá otevřený konec - nemá totiž žádný konec. Ohledně soukromého života snad ano, ale ohledně duchařiny ne. Nebýt toho, dala bych 5 hvězdiček, protože se mi líbila, velmi dobře se četla, nechybí tam humor a ani vážné věci a hlavně mě pořád udržovala v napětí, co bude dál a jak to celé dopadne. Jenže najednou byl konec a já nevěřícně obracela knížku v rukou, jestli mi jí třeba kousek nechybí ... Nechyběl. Co teď s tím napětím mám dělat? Za to zklamání jedna hvězda dolů.

05.01.2017 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Jsem hodně na rozpacích, jak tuto knihu ohodnotit. Celý děj je v podstatě o tom, jak se jeden člověk ocitne na pusté planetě, on se snaží přežít a ostatní se ho snaží zachránit. Opravdu obdivuji autora, že z této jedné věty dokázal napsat celou knihu, kterou jsem ke konci nedokázala odložit, i když bych už dávno potřebovala spát. Kniha jako celek rozhodně není nudná. Na druhou stranu jsou tam pasáže, které mě moc nebavily - jedná se o různé chemické, technické, fyzikální, matematické a asi i nějaké další postupy a vysvětlování. Bez těch bych se obešla. Vlastně mi to připadá jako taková odbornější a techničtější sloučenina filmů Trosečník a Apollo 13 :-) Takže ano, celkem se mi to líbilo, ale ne, nebudu to už asi nikdy číst znovu.

05.01.2017 3 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Vím, že jde o beletrii, ale vadí mi, jak moc je tato kniha historicky nesprávná. I tak dávám 4 hvězdičky, protože jinak je báječná. Je pravda, že jsem jí přišla na chuť až jako dospělá, ale od té doby chutnat nepřestala :-)

03.01.2017 4 z 5

Lazar a píseň Lazar a píseň Josef Kainar

Místy hodně temné a celé hodně dobré.

A třeba právě za vedlejší stěnou
dějou se lidi, který by ti dali
ze sebe půl,
jen umět zaklepat,
ach jenom dovést malinko mít rád

03.01.2017 5 z 5

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach

Hezká a dobře čtivá kniha. Jsou tam smutné i veselé okamžiky. Většinou jsem se smála. Ale také jsem přemýšlela o tom, jaká budu, až budu ještě starší. To už tak k smíchu není ...

03.01.2017 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Ne, že by kniha nebyla vůbec zajímavá, ale těch pro mě nezajímavých až nudných pasáží bylo mnohem víc. Občas mi dalo pořádnou práci nepřeskakovat některá zdlouhavá vysvětlování. A po přečtení prvních dvou knih o Langdonovi mě tato prostě ničím nepřekvapila.

01.01.2017 2 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Jasnou známkou kvality je pro mě fakt, že i když podobnou literaturu moc nečtu, tuto knihu jsem přečetla jedním dechem a to ještě jako náctiletá. A když jsem to četla podruhé (a tedy věděla, jak to dopadne), stejně mi to přišlo napínavé :-)

31.12.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Sakra, nutně potřebuju pokračování .... stala se ze mě závislačka :-)

31.12.2016 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Podle mě výborná knížka, kterou jsem četla už několikrát. Tak nějak mě uklidňuje, že nikdo normální není normální :-) Připadá mi to pochmurné i humorné zároveň - osudy postav jsou drsné, ale rozhodně jsem u čtení nebyla smutná. Nějak se mi nedaří to vystihnout, takže jen opakuji: výborná knížka.

29.12.2016 5 z 5

Ve slepé uličce Ve slepé uličce Henning Mankell

Já mám prostě moc ráda detektivy, kteří hodně přemýšlejí a neradi střílí. A obzvlášť když jsou napsaní takto čtivě. Sice jsem dlouho předem věděla, kdo je vrah, ale to nezabránilo tomu, aby mě konec alespoň trochu nepřekvapil. Moc hezké.

23.12.2016 5 z 5

Psychologie komunikace Psychologie komunikace Zbyněk Vybíral

Velmi zajímavá kniha. Možná neobsahuje nějaké převratné novinky, ale takto podané shrnutí mi umožnilo si lépe uvědomit to, co jsem už nějakým způsobem věděla. Velkým plusem je použití jazyka, který je srozumitelný i pro laiky.

21.12.2016 5 z 5

Anastázie Anastázie Colin Falconer (p)

Já mám knížky od Falconera prostě ráda. I Anastázie je skvěle čtivá. Bez ohledu na historii to člověk hltá od začátku do konce a čeká, jak to skončí. A to, že to vlastně "neskončí", je taky super :-)

22.10.2016 5 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Wallandera mám vážně ráda. Je to dobře čtivé, ale ostatní jeho případy jsou podle mě lepší. Celé mi to připadá trochu přitažené za vlasy a to mi bránilo, abych se do příběhu vžila tak, jako do ostatních. Takže proto jen 3 hvězdičky.

18.10.2016 3 z 5