dencazrnu Online dencazrnu komentáře u knih

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Kniha mne ze začátku opravdu nebavila. Hrozně dlouho mi trvalo, než jsem ji přečetla. Ale když jsem se pak začetla a začaly věci dávat smysl, celkem se to dalo přetrpět :)

08.10.2018 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Ze začátku knihy jsem měla chvíli problém se začíst. Vadilo mi, že tam u textu chyběly uvozovky, tak mi to trošku dávalo zabrat. Ale postupně s gradujícím dějem jsem se začetla, že jsem to už pak ani nevnímala :)

23.08.2018 4 z 5

Pískovna Pískovna Paulina Świst

Za mě druhý díl byl kvalitou srovnatelný s tím prvním. Nebyl to nějaký zázrak, který by mi vyrazil dech, ale čtení jsem si užívala po celou dobu. Pokud máte Świst a její styl psaní rádi, tohle bude to pravé pro vás. Je to vtipné, erotické, ale i napínavé a má to něco, co vás nutí číst dál. Díky tomu, že kniha má jen 250 stran, zvládnete tuto jednohubku přečíst za dva večery. Jsem ráda, že se autorka drží svého stylu, nebojí se použít ostrá slova, ale na druhou stranu do příběhu tak sedí, že to vůbec neruší a neleze to na nervy. Autorka ani v tomto díle nezapomněla na Zósku, se kterou se okrajově setkáváme a myslím, že společně o této partě ještě uslyšíme. Jsem zvědavá, jak tahle série bude zakončena, protože stále máme pár věcí, které zůstaly nedořešené :-)

06.05.2024 4 z 5

Poslední lov Poslední lov Jean Christophe Grangé

Skvěle napsaná kniha, která čtenáře pohltí od samého začátku. Dokonale promyšlená zápletka a postupně gradující příběh vás nenechá vydechnout ani na okamžik. Autor nás tentokrát vzal trošku na „exkurzi“ do německa za dob nacistů, ale rozhodně nečekejte nějaký nudný a historický vyklad. A co musím ještě zmínit je ten výborný konec, který měl držel v napětí až do poslední stránky. Jsem ráda, že v celém příběhu nebylo příliš zběsilých zbytečností, které by knize ubraly na kvalitě. Už se moc těším, až se pustím i do posledního dílu, protože tohle čtení mě opravdu baví :-)

06.05.2024 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Šmankote, já nevím, proč si tohle pořád dělám. Opět jsem sáhla po knize, která během prvních 15 stran vyjmenuje 20 postav. Měla jsem ze začátku v tom obrovský guláš, který zapříčinil to, že jsem se do knihy absolutně nemohla začíst. Dějová stránka příběhu mě moc bavila, ale já mám takový pocit, že autorka píše hrozně těžce, a i když se strašně snažím, kniha mi vůbec neutíká. Měla jsem celou dobu pocit, že i když čtu dvě hodiny, v knize jsem se posunula tak maximálně o dvě strany. Knihu jsem dočetla více méně ze zvědavosti, ale celkově mi to vůbec nesedlo. A ten konec. Já nevím, ale člověk se tady prokousává 400 stranami, aby závěrečné rozuzlení přišlo na deseti posledních stránkách. I anotace knihy ve mně evokuje úplně jiné čtení než to, co jsem dostala. Za mě tedy velmi průměrná kniha a s dalším čtením od této autorky určitě počkám…

28.04.2024 3 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Tohle byla taková paráda! Poslední dobou nemám úplně šťastnou ruku na knihy od těchto autorek, ale tahle kniha se mi tak skvěle trefila do nálady, že ještě několik dní po přečtení na ní pořád vzpomínám. Kniha byla napsaná s takovou lehkostí, byla vtipná, romantická a všechno si to tak skvěle sedlo! Vůbec mi nevadí, že autorky tentokrát vynechaly pikantní scény (které oni umí napsat) a zaměřily se jen na příběh. Opravdu knihu doporučuji všem, kdo hledají oddechové čtení, bylo vážně super čtení!

03.04.2024 5 z 5

Matt Matt Lauren Layne

Druhá kniha ze série Vlci z Wall Street a opět to bylo velmi povedené. Příběh Sabriny a Matta byl o něco slabší, než předchozí Ian, ale i tak to jsem si čtení užila. Obě hlavní postavy mi sedly a já jsem si je oblíbila hned na začátku. Vlky z Wall Street řadím mezi mé oblíbené romantické série, protože autorka umí skvěle vybalancovat příběh a erotickou linku tak, aby byl čtenář „uspokojený“, ale zároveň nebyl přehlcený jednou nebo druhou linkou. Na třetí díl s Kennedym se velmi těším a myslím, že nás čeká velmi zábavný díl :-)

11.02.2024 4 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Autorka se tentokrát rozhodla, že si pro nás nachystá tři dějové linky. První dějová linka se týká Hannah, která se probouzí v havarovaném autobusu. Druhá dějová linka je zaměřena na Meg, která uvízla v lanovce v zimním středisku a jako poslední tady máme Cartera. Ten je pro změnu v odlehlé horské chatě, ve které začíná vypadávat elektrický proud a záložní generátor začíná selhávat.
Na první pohled to vypadá jako skvělý začátek velmi napínavé knihy. I po prvních pár kapitolách jsem si myslela, že to bude aspirant na velmi dobrou knihu začátku tohoto roku. Bohužel po pár desítkách stránek přišlo vystřízlivění a zbytek knihy jsem spíše protrpěla.
Upřímně moc nechápu tu velikou vlnu nadšení a pětihvězdičkových hodnocení. Mě bohužel kniha přišla místy příliš zdlouhavá a nudná. Jak mě na začátku bavily tři dějové linky, tak ke konci mi to už přišlo až otravné. Když už jsem se konečně k něčemu prokousala, tak bum, konec kapitoly a zase jsem musela čekat další dvě dějové linky, než jsem se k tomu vrátila. Chování postav mi přišlo místy úplně absurdní a ten konec to podle mě zazdil úplně. Za mě to tedy byla velmi průměrná kniha a upřímně si pořád kladu otázku, proč to s autorkou stále zkouším, protože očividně to není úplně moje krevní skupina. Ale co už, stejně si ještě Ti druzí a Škvíru přečtu, protože co kdyby náhodou. :-D

11.02.2024 3 z 5

Přehrada Přehrada Paulina Świst

Za mě to byla úplně klasická Swist. Do příběhu dala úplně všechno. Trošku krimi, trošku více erotiky, trošku humoru, velké množství ostrého slovníku a tradá, Přehrada je na světě. Já třeba od knih od této autorky nemám nikdy příliš velká očekávání. Řadím je mezi takovou oddechovou a nenáročnou literaturu, kdy úplně neočekávám komplikovaný a promyšlený děj. Tentokrát strhávám hvězdičku za to, že autorka strašně moc uspěchala konec. Celou dobu příběh celkem fajn plynul, ale na konci přišlo rozuzlení snad během dvou stran. Myslím, že si s tím mohla ještě trošku více pohrát a připravit si tak lepší půdu pro další pokračování. Každopádně na další díl se těším a jsem zvědavá, co na nás čeká.

04.02.2024 4 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Popravdě jsem dlouhou dobu vůbec nevěděla, jak celou knihu uchopit a hodnotit. Na jednu stranu to byl dokonalý příběh, který mě místy opravdu chytil za srdce, místy mi vyrazil dech a občas mě šokoval natolik, že jsem nevěděla, co si vlastně myslet. Na druhou stranu samotný závěr knihy mě velmi zklamal Bohužel nemohu více napsat své důvody, jelikož bych tím vše prozradila, ale opravdu mě mrzí, jak to celé dopadlo a jaké autor zvolil rozuzlení. Každopádně kniha se četla úplně sama a já jsem jí zhltla jako malinu. A když si od všeho odmyslím samotný závěr, bylo to prostě skvělé. Z tohoto důvodu dávám 4 hvězdičky a myslím, že v budoucnu třeba po nějaké knize od tohoto autora ještě sáhnu.

04.02.2024 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Za mě zatím nejslabší díl, který jsem četla. Musím se přiznat, že tentokrát mi vůbec nesedlo množství postav a to neustálé cestování časem. Ze začátku jsem byla úplně zmatená, nedokázala jsem se v ději orientovat a absolutně jsem nechápala, co se děje. S ubývajícími stránkami postupně příběh dostával smysl a závěr to trošku vylepšil. Ale i v něm bylo tolik skoků a zvratů, že mi přišlo, že na každé straně bylo všechno pokaždé jinak. Každopádně na další díly se určitě zase vrhnu, protože pořád je David pro mě sympaťák a i když se do všeho pouští po hlavě, i tak se na něj těším :-)

27.12.2023 3 z 5

Vánoce mezi knihami Vánoce mezi knihami Rachel Burton

Za mě to byla celkem milá a oddechová kniha, kdy jsem se poměrně snadno začetla a děj příjemně utíkal. Ale opět mám prostě problém s tím, že když vidím v názvu Vánoce, tak čekám na tu atmosféru, jak mě to všechno vtáhne a pohltí. Tady to ale opět bylo úplně upozaděno a nebýt vánočního večírku, tak si ani nevšimnu, že se nějaké Vánoce konají. Takže bych z názvu vyškrtla slovo Vánoce a určitě bych ke knize pak přistupovala úplně jinak. Co se týká vztahu mezi Megan a Xandarem, je to taková ta klasika, ničím nás to zásadně neohromí, ale celkově je to čtení na jedno upršené odpoledne v křesle

16.12.2023 4 z 5

Jméno ďábla Jméno ďábla Andrew Mayne

Au, au, au. Tentokrát to hodně skřípalo a s knihou jsem měla docela velký problém, abych jí vůbec dočetla. Tak nějak mi to celé nesedělo, bylo to místy, zmatené, zamotané a já se vůbec nemohla začíst. Námět náboženství, nadpřirozeno mě osobně vůbec nebaví a ze začátku to vypadlo, že nic, co se tam děje nebude mít racionální vysvětlení. Jsem ráda, že alespoň to se nepotvrdilo a ve finále všechno dostalo svůj význam a smysl. V knize přicházely vždy lepší pasáže, kdy jsem si říkala, tak super, už to jede, ale pak zase přišla další část knihy, kdy jsem se nudila a vůbec jsem neměla potřebu číst dál. Závěr knihy to pak lehce vylepšil, ale prostě od Mayna mi zatím nejvíc sedí série se Sloan.

24.11.2023 3 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

První kniha ze žánru horor a za sebe musím říct, že to vůbec nebylo špatné. Je pravda, že pořád má člověk tendenci hledat nějaká racionální vysvětlení, proč se tak všechno děje, ale když se od tohoto dokážete odpoutat, je to parádně napsaná kniha. Autorka dokázala skvěle vykreslit prostředí a mě to dokonale pohltilo. Místy jsem měla husí kůži po celém těle a modlila se za všechny hlavní postavy, ať to dobře dopadne. Bylo skvělé, že příběh měl dvě dějové linky – jednu z minulosti a jednu z přítomnosti, takže jsme měli možnost objevovat tajemství ze dvou stran, což příběhu dodávalo čtivost a svižnost. Hvězdičku přeci jen ubírám za některé situace, které byly opravdu postavené na hlavu a nelogické. Ale celkově to byla opravdu dobrá kniha pro začátečníky v tomto žánru bych řekla, že je úplně ideální.

15.10.2023 4 z 5

Touha Touha Vi Keeland

Kniha Touha za mě byla velmi milé překvapení. Původně jsem očekávala sexem nabitý román, kdy dějová linka bude spíše upozaděna, ale to jsem se spletla. Autorka dala tentokrát větší prostor citům a emocím a ukázala nám, že ne vše se musí točit jen kolem postele. Samozřejmě i erotické scény zde dostanou prostor, ale celkově musím opravdu pochválit tu dějovou linku. A za sebe se přiznávám, že mě to i trošku dojalo! Od autorky jsem zatím četla jen Pozvánku, ale myslím, že se i do budoucna pustím do dalších knih, protože její styl psaní mi sedí.:-)

15.10.2023 4 z 5

Moje (tak trochu) dočasná chůva Moje (tak trochu) dočasná chůva Penelope Bloom

Opět bych řekla, že to je klasická Penelope. Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Svěží příběh, plný vtipných momentů, okořeněný trochou sexu a možná i malého napětí, kdy čekáme, jak to asi dopadne :-) Jsem ráda, že si autorka drží kvalitu u této série a knihy mě opravdu zatím bavily všechny, což se u série Objekty touhy říct nedá. Líbí se mi humor a chemie všech hlavní i vedlejších postav, prostě bych řekla, že si to tak nějak všechno sedlo :-)

14.06.2023 4 z 5

Kdo mi jde po krku Kdo mi jde po krku Michael Koryta

Prostředí montanského lesa s kombinací hor si dokonale zamilujete a fakt, že za každým stromem může čekat vrah vás tak nakopne, že nebudete moci knihu odložit. Vůbec nechápu, že se o tomhle skvělém thrilleru tak strašně málo mluví. Já osobně tuhle knihu označuji za jednu z nejlepších, co se mi dostala do ruky. Bylo to čtivé, napínavé a místy bych chtěla hlavní hrdiny varovat, že se zrovna chystají udělat osudovou chybu. Prostě jsem ten příběh prožívala do posledního detailu.. :-D Všem milovníkům thrillerů tuhle knihu určitě doporučuji a zaručuji, že s ní nešlápnete vedle!

30.05.2023 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Uf, upřímně vůbec nevím, co si o knize myslet. Vůbec nechápu ten poprask, radost a nadšení z této knihy. A i když autorka upozorňuje na to, že kniha je surová a pro vyspělé čtenáře, mě to prostě vadilo (a to nejsem nějaká upjatá puťka..). Já musím říct, že šikana a celkově prostředí této knihy se mi vůbec nelíbilo a není mi to blízké. Absolutně odsuzuji, že je někdo šikanován jen na základě toho, že je třeba tlustý nebo není bohatý. Hraní si na to, že já jsem lepší než ty, protože mám bohaté rodiče mě vysloveně vytáčí a vůbec si nedovedu představit, že bych v takovém kolektivu měla trávit každý den. Chování Elsie nechápu už vůbec. Nerozumím tomu, že člověku, který jí dělal denně peklo ze života začne důvěřovat. Bez ohledu na to, jaký k tomu měl důvod, jsou věci, které já bych prostě odpustit nedokázala. Erotické scény mě nebavily, protože to všechno okolo mě dokonale otrávilo, že jsem si to prostě nedokázala užít. Nejsmutnější na tom všem je, že se to všechno odehrává na střední škole. Být tohle chování mezi dospělými, možná bych to tolik neřešila. Ale tohle chování u dětí je opravdu smutné, protože jak víme, doopravdy se to děje. Celkově z knihy jsem poměrně zklamaná, po celou dobu čtení jsem jen nevěřícně kroutila hlavou a absolutně nechápala, co se to tam děje. A k závěru, kdy zjistíme, že jsme vlastně nic nezjistili se asi už vyjadřovat ani nebudu. Druhý díl si s největší pravděpodobností nepřečtu, protože nejsem schopná dále číst o tom, jak se neustále někdo nad někým povyšuje a psychicky ubližuje druhým

05.04.2023 2 z 5

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Tak tohle bylo hodně velké špatné. Přijde mi, že jsme se s autorkou absolutně nepochopily. Celou knihu jsem jen kroutila hlavou a marně jsem se snažila zorientovat v příběhu. Bylo to zmatené, moc postav, skákání z jedné strany na druhou. Beth mi neskutečně lezla na nervy svojí urputností a umanutostí. Celkově mi všechny postavy vadily. Kniha byla nudná, nezáživná, zmatená a už nikdy víc. Za mě obrovské zklamání, protože kniha Pusinka byla celkem dobrá, tak jsem doufala, že i Dokonalé děti mi udělají radost, bohužel, opak byl pravdou...

16.02.2023 2 z 5

Dvakrát za uherský rok Dvakrát za uherský rok Christina Lauren

Kniha to byla čtivá, ale já jsem už na tenhle druh literatury asi stará. Neskutečně mi vadila naivita hlavní hrdinky, to, jak si nezvládá dát 1+1 dohromady a dost často na mě působila, jako zlomená a ublížená chudinka. Věřím, že kdyby knihu četlo mé o 10 let mladší já, určitě bych hodnotila jinak.. Takhle knihu hodnotím jako hodně průměrný příběh, který opravdu moc neosloví a za pár dní si na něj ani nevzpomenu. Tentokrát se to autorkám moc nepovedlo a doufám, že další knihy budou lepší :-)

16.02.2023 3 z 5