dencazrnu dencazrnu komentáře u knih

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

S Lottie a jejím týmem se setkáváme již po šesté a já opět jásám. Skvělý díl plný zvratů, napětí a nepředvídatelných situací. Jsem ráda, že jsem s touhle sérií začala, protože čtení každého dílu si opravdu užívám. Líbí se mi, že autorka píše krátké kapitoly, díky kterým čtení ubíhá neskutečně rychlým tempem. Jen bych si moc přála, aby Lottie konečně našla ve svém životě trochu toho pomyslného klidu, protože její rodina si vytrpěla na můj vkus až příliš. Každopádně už se těším na léto, kdy na nás čeká sedmý díl :-)

30.04.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Za mě opět další neskutečný díl. Je pravdou, že tentokrát kniha nebyla tolik nervy drásající a neměla jsem pocit, že nemůžu dýchat, jako tomu bylo v předchozích dílech. I tak jsem si knihu strašně moc užila, protože měla všechno, co já požaduji. Skvělou zápletku, jasnou dějovou linku, ve které se čtenář neztrácí a ani na emoce se nezapomnělo. Líbí se mi, že Marsonsová vždy ukáže něco ze života všech vyšetřovatelů, ale nikdy to není na úkor děje. Příběh příjemně plyne a díky krátkým kapitolám máte během chvíle polovinu knihy přečtenou. Celkově tedy jsem byla maximálne špokojená, čtení jsem si užila a přiznám se bez mučení - i na slzy došlo. Prostě krimi, jak má být. A já už samou nedočkavostí vyhlížím další díly, které snad budou brzy! :-)

11.04.2023 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Uf, upřímně vůbec nevím, co si o knize myslet. Vůbec nechápu ten poprask, radost a nadšení z této knihy. A i když autorka upozorňuje na to, že kniha je surová a pro vyspělé čtenáře, mě to prostě vadilo (a to nejsem nějaká upjatá puťka..). Já musím říct, že šikana a celkově prostředí této knihy se mi vůbec nelíbilo a není mi to blízké. Absolutně odsuzuji, že je někdo šikanován jen na základě toho, že je třeba tlustý nebo není bohatý. Hraní si na to, že já jsem lepší než ty, protože mám bohaté rodiče mě vysloveně vytáčí a vůbec si nedovedu představit, že bych v takovém kolektivu měla trávit každý den. Chování Elsie nechápu už vůbec. Nerozumím tomu, že člověku, který jí dělal denně peklo ze života začne důvěřovat. Bez ohledu na to, jaký k tomu měl důvod, jsou věci, které já bych prostě odpustit nedokázala. Erotické scény mě nebavily, protože to všechno okolo mě dokonale otrávilo, že jsem si to prostě nedokázala užít. Nejsmutnější na tom všem je, že se to všechno odehrává na střední škole. Být tohle chování mezi dospělými, možná bych to tolik neřešila. Ale tohle chování u dětí je opravdu smutné, protože jak víme, doopravdy se to děje. Celkově z knihy jsem poměrně zklamaná, po celou dobu čtení jsem jen nevěřícně kroutila hlavou a absolutně nechápala, co se to tam děje. A k závěru, kdy zjistíme, že jsme vlastně nic nezjistili se asi už vyjadřovat ani nebudu. Druhý díl si s největší pravděpodobností nepřečtu, protože nejsem schopná dále číst o tom, jak se neustále někdo nad někým povyšuje a psychicky ubližuje druhým

05.04.2023 2 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Marcel Moss

Tentokrát se musím přiznat, že z knihy od Marcela Mosse nejsem tolik nadšená, jako tomu bylo u knihy Ukaž mi. V první řadě musím říci, že tady máme opravdu extrémně velké množství postav, kdy každá postava má svůj vlastní příběh. Když k tomu připočítáme to, že celou první polovinu knihy neustále cestujeme v čase (minulost, přítomnost, před týdnem, před třemi lety), tak mi z toho místy vznikal opravdu velký guláš a poměrně se mi to pletlo dohromady. Celkový nápad knihy určitě nebyl špatný, musím přiznat, že kniha byla opravdu čtivá a já měla za tři dny přečteno, ale i tak to bude jedna z těch knih, kterou si přečtu a do pár dní statečně zapomenu, o čem byla Každopádně věřím, že kniha mnohé čtenáře dokáže zaujmout a určitě i šokovat, protože se v knize setkáme s různými ožehavými tématy, které mě donutily se i občas nad některými věcmi zamyslet.

26.03.2023 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Z počátku jsem se do knihy vůbec nemohla začít. Celkově mi neseděl styl, jakým je kniha psaná výlety do Milesovy minulosti, které jsou psané formou básně mi vůbec nesedly a upřímně jsem měla obavu, zda mě kniha vůbec začne bavit. Naštěstí se příběh postupně pěkně rozvíjel a ve finále jsem se do knihy ponořila takovým způsobem, že jsem ani nedutala. Trošku jsem i odhadla, jaké kostlivce Miles schovává ve skříni, ale i tak mě to naprosto dostalo a musím se přiznat, že jsem uronila nejednu slzu. Od Colleen je to zatím druhá kniha, kterou jsem měla možnost si přečíst a zatím si troufám říci, že to bude autorka, jejíž knihy mě budou bavit. Už se velmi těším, až si přečtu další knihu a že jich je ještě dost :-)

26.03.2023 4 z 5

Slušný vybavení Slušný vybavení Lauren Blakely

Již třetí díl této série a já musím říci, že jsem se opět skvěle bavila. Wytt je zatím nejvíc sympatickým mužem z této série. A i když ze začátku jasně dává najevo, kdo je a nešetří přitom samochválou, i tak mi neskutečně přirostl k srdci. Postupem knihy se ukazuje jako chlap, který má srdce na správném místě a i když občas udělá nějakou tu hloupost, určitě mu to rádi odpustíte, stejně jako já. Moc se mi líbí autorčin styl psaní a její smysl pro humor, který je po celou dobu knihy stále přítomen. Sexuální scén tady máme pořád dost, některé jsou opravdu divoké, ale za mě to tak příjemně doplňuje knihu a neruší celý příběh. Jsem zvědavá, jaký bude čtvrtý díl a doufám, že autorce vydrží tempo a kvalita, jako tomu bylo doposud.

16.03.2023 4 z 5

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

Tak tahle knížka se autorkám opravdu nepovedla. Vůbec nevím proč, ale přišlo mi to tak strašně hloupé. Postavám jsem nevěřila ani nos mezi očima. Ze začátku to vypadalo na přeslazenou romantiku, kdy jsem si říkala, že to asi nedám. Když jsem došla do poloviny knihy, tak jsem se modlila, aby to sakra byla přeslazená romantika. Přišlo mi, že autorky se za každou cenu snažily šokovat a pokusily se smíchat romantiku, erotiku, detektivku a dobrodružný román do jednoho příběhu. A to se jim sakra nepovedlo. Všechny postavy se chovají absolutně nelogicky, nikdo vám nepřiroste k srdci a většinu příběhu jen nevěřícně kroutíte hlavou nad tím, co všechno dokázaly autorky splácat dohromady. To, že v některých částech příběhu různé věci na sebe ani nenavazují snad zmiňovat ani nebudu. Takže za mě to byl hodně nepovedený Indiana Jones smíchaný s kovbojskou letní láskou. Mrzí mě, že knihy od autorek mají sestupnou tendenci kvality. Kéž by zůstaly u psaní knih, jako byla série Božský a Vášnivý..

12.03.2023 2 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Musím říci, že do knihy jsem se od první chvíle začetla a nemohla se odtrhnout. Líbilo se mi, jak se celým příběhem prolínaly všechny tři manželské páry. Nechyběly zde ani pohledy do minulosti a závěrečné prolnutí jednotlivých příběhů. I tak ale musím jednu hvězdičku sebrat za závěr knihy, protože na můj vkus to bylo až příliš překombinované a přitažené za vlasy. Každopádně kniha měla zajímavý námět a já se u čtení bavila.

10.03.2023 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

V knize souběžně probíhá vyšetřování dvou případů. Líbilo se mi, jak autorka dokázala udržet dvě různé linky, aniž by došlo k narušení plynulosti celé knihy. S Lucem i Avou jsem si sedla na první dobrou. Jsem ráda, že jsme se dozvěděli něco málo z Lucovy minulosti, ale zároveň to nijak nezastínilo případ, který měl na starosti. Jediné, co mi v této knize vadilo je to, že známe pachatele už od samého začátku. Kdyby tomu tak nebylo, hodnotila bych plným počtem hvězd. Každopádně tahle nová série mě nadchla a už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalších dílů.

A jen takový poznatek pod čarou. Po přečtení této knihy budu mít ze zubaře ještě větší hrůzu, než jsem měla do teď :-D

10.03.2023 4 z 5

Pan O Pan O Lauren Blakely

Druhý díl z této série se mi o chlup líbil více, než díl předchozí. Je důležité upozornit, že autorka rozhodně nešetřila pikantními scénami a o sex zde není nouze! Jsem ráda, že Nick není tak obrovský narcista jako tomu bylo u Spencera v předchozím díle. I tak bych ale ocenila, kdyby muži v této sérii trošku krotili svá ega :D Každopádně kniha se čte dobře, díky krátkým kapitolám vám stránky mizí pod rukama. A přiznám se, že u závěru jsem i lehce uronila slzu. Tak pokud hledáte pikantní a oddechové čtení, vzhůru do toho!

05.03.2023 4 z 5

Rodina na zabití Rodina na zabití Megan Collins

Za mě velmi zajímavý thriller s povedenou zápletkou. Možná mám trošku problém se zařazením, protože úplně mi moc nesedí nálepka thriller. Já bych to viděla spíše na nějaké rodinné drama, protože od thrilleru očekávám trošku více napětí a tajemna. Ze začátku jsem upřímně měla trošku problém se do knihy začíst, protože jména sourozenců se mi trošku pletla a nedokázala jsem se do knihy úplně položit. Každopádně postupně jsem se do knihy začetla a i když jsem četla knihu dlouho, rozhodně nemůžu říci, že by mě nebavila Mám ráda, když je v příběhu vždy více podezřelých a postupně odkrýváme příběhy jednotlivých postav. Určitě by se mi líbilo, když by postava Ruby dostala více prostoru.. Knize dávám 3,5 hvězdičky, protože se četla opravdu dobře a díky krátkým kapitolám děj příjemně ubíhal.

23.02.2023 4 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Od Andrewa Mayna zde máme třetí sérii a musím říci, že začátek vypadá velmi slibně. Prostředí kouzel a magie mě vždy fascinovalo a ve spojení s detektivkou je tohle dokonalá kombinace. Jessica je velmi sympatická. Líbí se mi, že není nijak extrémně bláznivá a než něco udělá, dokonce se i zamyslí, což často u vyšetřovatelů postrádám. Kniha je čtivá, má krátké kapitoly a děj plynule navazuje. I přesto ale jednu hvězdičku uberu kvůli konci. Přišel mi najednou takový uspěchaný a trošku mi tam chybělo podrobnější vysvětlení a hlavně PROČ. Uvidíme, co se na nás chystá v dalších dílech, které si určitě ráda přečtu ! :-)

19.02.2023 4 z 5

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Tak tohle bylo hodně velké špatné. Přijde mi, že jsme se s autorkou absolutně nepochopily. Celou knihu jsem jen kroutila hlavou a marně jsem se snažila zorientovat v příběhu. Bylo to zmatené, moc postav, skákání z jedné strany na druhou. Beth mi neskutečně lezla na nervy svojí urputností a umanutostí. Celkově mi všechny postavy vadily. Kniha byla nudná, nezáživná, zmatená a už nikdy víc. Za mě obrovské zklamání, protože kniha Pusinka byla celkem dobrá, tak jsem doufala, že i Dokonalé děti mi udělají radost, bohužel, opak byl pravdou...

16.02.2023 2 z 5

Dvakrát za uherský rok Dvakrát za uherský rok Christina Lauren

Kniha to byla čtivá, ale já jsem už na tenhle druh literatury asi stará. Neskutečně mi vadila naivita hlavní hrdinky, to, jak si nezvládá dát 1+1 dohromady a dost často na mě působila, jako zlomená a ublížená chudinka. Věřím, že kdyby knihu četlo mé o 10 let mladší já, určitě bych hodnotila jinak.. Takhle knihu hodnotím jako hodně průměrný příběh, který opravdu moc neosloví a za pár dní si na něj ani nevzpomenu. Tentokrát se to autorkám moc nepovedlo a doufám, že další knihy budou lepší :-)

16.02.2023 3 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Tohle byla moje první kniha od Colleen a musím říci, že mě rozložila do posledního šroubku. Nádherný a citlivý příběh plný bolesti, zklamání, neštěstí ale i lásky, víry, odhodlání a přátelství. To vše na nás čeká v této knize. Líbilo se mi, že autorka dokázala do příběhu o mladičké Beyah dostat úplně všechno. Kniha byla čtivá a nešla odložit. Samotný závěr jsem přes slzy skoro nemohla dočíst..

05.02.2023 5 z 5

Němý svědek Němý svědek Caroline Mitchell

Za mě zajímavý thriller, který byl celkem dobře napsaný. Líbilo se mi, že kniha střídala pohledy různých osob a měli jsme možnost podívat se i do minulosti. Díky krátkým kapitolám kniha rychle ubíhala. Ale i přes to všechno hodnotím knihu jako průměrnou. Nebyla špatná, ale knih v tomto žánru je velké množství a já musím přiznat, že jsem se nedokázala úplně začíst a už teď, když po pár dnech píšu recenzi moc nevím, o čem kniha byla. Takže knihu spíše hodnotím mezi ty lehčí a méně propracované, ale čtivost se knize upřít nedá.. :-)

05.02.2023 3 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Než jsem knihu vzala do ruky, sama jsem byla zvědavá, do které skupiny čtenářů se zařadím. Protože mi přijde, že kniha Ukaž mi má bud výborné hodnocení a nebo naopak jako úplný propadák :-D Já naštěstí musím říci, že se řadím do té první skupiny. Kniha mě opravdu bavila, byla neskutečně čtivá a místy mě donutila se taky zamyslet. Ocenila jsem i „poznatky a zajímavosti“, které byly vždy na začátku kapitoly. To že byl Lukasz blbec, asi úplně zmiňovat nemusím. Jednu hvězdičku ubírám za ten konec, protože mi úplně nesedl. Každopádně čtení jsem si užila a těším se na další knihy od autora.

24.01.2023 4 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

Když jsem tuhle knihu brala do ruky, očekávala jsem průměrný thriller a ani ve snu by mě nenapadlo, že mě kniha takhle neskutečně pohltí. Celý příběh byl tak uvěřitelně napsaný, že se mi při čtení tajil dech a já ani nedutala. Celá kniha byla opravdu perfektně zpracovaná, autorka zbytečně neztrácela čas nedůležitými věcmi, ale na druhou stranu dokázala vše skvěle a do detailu popsat. Konec knihy mě chytil za srdce. Nevím, zda to bylo z toho důvodu, že sama mám doma malou cácorku, ale úplně mě to dostalo, že jsem po dočtení knihy opravdu neměla slov - a to se mi zase tak často nestává. Takže klobouk dolů a já doufám, že se brzy dočkáme i dalších knih, protože tohle vypadá opravdu na slibný začátek této autorky u nás v Čechách :-)

Možná jen malý poznatek, knihu bych určitě neřadila mezi thrillery. Spíš by se mi líbilo zařazení jako psychologický román nebo něco tomu podobného. Napínavé scény byly, ale určitě ne tak, jak by v kvalitním thrilleru měly být :-) Ale to jen spíš tak okrajově.

20.01.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

V knize Pavouk tentokrát dostala hodně prostoru Saga Bauerová, která musí společně s týmem vyřešit zapeklitý případ vražd, kdy pachatel posílá Saze cínové figurky s nápovědou o další oběti a místě, kde se vražda stane. Celkově je příběh opravdu brutální a autoři nás opravdu nešetří. Při čtení knihy mi neustále běhal mráz po zádech, místy mi opravdu bušilo srdce jako splašené a já hltala stránku za stránkou. Je pravda, že pachatele zjistíme poměrně brzy, ale ani to neubírá knize čtivost – ba naopak. Dostaneme se do hlavy zločince a závěrečné rozuzlení je prostě skvělé. Jediné, co bych už ocenila, aby Jurek Walter už pro jednou zůstal u ledu a více jsme se k němu nevraceli. I přes to knihu hodnotím plným počtem hvězd a smekám před autory, protože jejich knihy jsou opravdu neskutečně promyšlené a propracované a já se k nim vždy budu ráda vracet.

15.01.2023 5 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Série Těžká kláda nám v rámci svého žánru nepřinesla absolutně nic nového :-) Myslím, že v erotických románech asi není nic, co by mě ještě mohlo překvapit. Autorka tady vsadila především na obroooooooovské ego hlavního hrdiny :-) Jinak je to taková ta klasika, neurazí - nenadchne. Velké plus knihy je čtivost, jde to opravdu samo, takže s knihou neztratíte příliš času a občas se i usmějete pod vousy. Každopádně nic nového nás tady nepotkalo :-)

09.01.2023 3 z 5