daza.dt daza.dt komentáře u knih

Tmavomodrý svět Tmavomodrý svět Zdeněk Svěrák

I když knihy i filmy s touto tématikou opravdu ráda nemám (jsem zarytý středověkář), tak jsem po této knížečce sáhla - hlavně tedy díky panu Svěrákovi, který je autorem. A rozhodně nelituji.

24.05.2022 4 z 5

Poškvrnená Poškvrnená Michaela Mihoková

Tak nějak nechápu to nadšení - mě tedy kniha nenadchla, téma rozhodně zajímavé bylo, ale vylo to takové vyčpělé, rozvláčné a celkově o ničem. Chvílemi jsem se přemlouvala k dočtení, ale podařilo se.

18.05.2022 3 z 5

30 dní touhy 30 dní touhy Christine D’Abo

S literaturou tohoto typu moc zkušeností nemám, ale byla to taková milá pohádka na dobrou noc, která měla i zajímavý děj. A snad moc neprozradím, že i happy ende byl.

18.05.2022 4 z 5

Stíny pražského kata Stíny pražského kata Jiří Kavulič

Pokud k si k vám, až bude na Vyšehradě na pivku, přisedne podivný starý pán..........tak už po poslouchat nemusíte.
Chvílemi trošku zmatené, ale je to prvotina, tak snad autor ještě umělecky poroste.

18.05.2022 2 z 5

Skryté srdce Afriky Skryté srdce Afriky Ilona Maria Hilliges

Pokud přijmete tezi, že mnohoženství je fajn, protože vaše spolumanželky - spoluženy mohou s vámi radostně pracovat pro vašeho manžela a ženská obřízka je fajn rituál na to státi se ženou - tak se vám kniha líbit bude.
Bohužel asi jsem moc evropská a s těmito idejemi se neztotožňuji - za mě nic moc. Autorky Barbara Wood nebo Corinne Hofmann - to prostě umí lépe.

18.05.2022 2 z 5

Zázrak jménem Maggie Zázrak jménem Maggie Kasey Maddock Carlin

Jsou chvíle, když by se měl člověk až stydět, že patří k lidem, ale pak se objeví taková malá nenápadná Kasey Carlin a je vymalováno.
Hluboký respekt k této mladé dámě co sama dokázala. Je to úžasná ženská a měli by ji povinně naklonovat, aby toho dobra na Zemi bylo více. Sama mám doma zvířata s traumaty od předchozích "majitelů", ale to co dokázala ona je neuvěřitelné.

Houslistka z Osvětimi Houslistka z Osvětimi Ellie Midwood

Nejsme moc fanoušek takovýchto knih, ale tato se četla rychle a dobře.
Autorka to pojala trošku jinak než jsou psány knihy s podobnou tématikou - psala tak nějak něžně, mile. Jako by to ani nebylo o stejném místě jak bylo líčeno třeba v knize Byla jsem doktorkou v Osvětimi od Giselly Perl.
Třeba to ještě donutí čtenáře si hledat další informace o houslistce Almě Rosé, která byla velmi zajímavou ženou.

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Krátké povídky, které vás vtáhnou - některé více některé méně.
Škoda jen, že knížky pana Svěráka jsou takové tenké jednohubky.

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Prostě Svěrák, v každé větě je (tak tedy alespoň pro mě) zkoncentrované lidství, něha a láska.
Totální pohlazení po duši a poetika. Více takových autorů.

Konvertitka Konvertitka Stefan Hertmans

Na knihu jsem se těšila vzhledem k životopisu autora - doufala jsem , že to nebude "Angelika" z normanské doby, ale......
Asi jsem čekala zbytečně něco víc. Téma bylo neuvěřitelně zajímavé, hlavně ho když autor dokládal skutečnou existencí nálezů mapující život hlavní postavy, ale bylo to takové.......těžkopádné a neuvěřitelné. Chápu, že toho moc z roku 1090 nemáme, ale čekala jsem lepší uchopení tématu a propracovanější vystavění příběhu. Jak už psali ostatní přerušování děje střihy do současnosti, taky moc nepomohlo. Škoda.

18.05.2022 3 z 5

Znásilnění: Milostný příběh Znásilnění: Milostný příběh Joyce Carol Oates

Přiznám se, že pojmenovat knihu Znásilnění: Milostný příběh - mi přišlo spíš jako špatný vtip vzhledem ke krutosti obsahu.
Autorka zvolila zajímavé pojetí psaní knihy - pohledy z různých stran na daný skutek. Knížka je to velmi tenká, ale skvěle napsaná. Ještě dlouho nad ní budete přemýšlet.

18.05.2022 5 z 5

Co by se kovbojkám stávat nemělo Co by se kovbojkám stávat nemělo Kamila Nováková

Milá útlá knížečka, která se čte vysloveně sama a poslední kapitola o srovnání chovu koně a chovu muže nemá chyby. Rozhodně vám zvedne nálada. Autorce hlavně hooodně zdraví a spoustu takto povedených knih.

02.03.2022 5 z 5

Tajemství na kůži Tajemství na kůži Alka Joshi

Od knihy jsem nic nečekala, měla jsem nějakou krizi ve čtení a tak jsem doufala, že mě přes ní přenese. A povedlo se. Mile a čtivě psaný příběh. Škoda, že autorka více nepopsala život hlavní hrdinky - jeho jednotlivé etapy a nebo se více nevěnovala vysvětlení významu tetování henou (jestli jsou nějaké speciální tvary pro dané svátky,..). Ale je to milé odpočinkové čtení.

02.03.2022 5 z 5

Dobrovolnice Dobrovolnice Hana Hindráková

Do třetice všeho dobrého a zlého. Moje třetí a poslední kniha od této autorky, na víc už nemám sílu. Knihy se čtou velmi rychle, ale pro mě jsou hrdinky nevěrohodné. Příběh v této knize byl takový jednoduchý, plochý a psaní je opět takové amatérské. Závěr knihy happy ende - kýč jak bič.

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Moje druhá přečtená kniha od této autorky - rozhodně je lepší než Svítání nad savanou. Téma je velmi zajímavé, kniha se čte opravdu rychle, ale....styl psaní autorky mi moc nevyhovuje. Snad jiná kniha bude ještě lepší.

Svítání nad savanou Svítání nad savanou Hana Hindráková

Autorku jsem neznala, narazila jsem na knihu náhodou v knihovně. Čekala jsem trošku víc neb jsem "zkažená" Barbarou Woodovou. Ale číst se to dalo - zkusím ještě jiné knihy, protože po přečtení této, nechápu to nadšení a 5 hvězdičkové hodnocení od ostatních.

02.03.2022 3 z 5

Čtěte pohádky, čtěte mezi řádky Čtěte pohádky, čtěte mezi řádky Kateřina Cajthamlová

Jak již některé psaly...čekala jsem víc. Název je také trošku zavádějící - o pohádkách pojednává jen jedna kapitola. Pro širší veřejnost je použitelných jen pár kapitol, převážná část je totiž zaměřená na těhotné či snažící se otěhotnět.

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Velmi čtivě napsaná knížka o velmi smutných, krutých a strašných věcech.
Autorka a pisatelka byla a je neuvěřitelně silná holčička (nyní teda už žena), že toto všechno vydržela a zvládla.
Knížku rozhodně doporučuji - četla se velmi rychle a skoro sama.

27.01.2022 5 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Zakončení série o kocouru Bobovi.
Rozhodně nelituji toho, že jsem knihu přečetla, ale kdyby se tak nestalo, tak by to nevadilo.
Neurazí, ale žádné stěžení dílo to není.

24.01.2022 3 z 5

Muslimská pomsta Muslimská pomsta Iva Karlíková

Když jsem na konci prvního dílu uviděla, že je ještě druhý , tak jsem si říkala, co tam chtějí ještě vymýšlet - vždyť je vše uzavřeno....a ono ne. Ona si prostě nedá pokoj. My ženský jsme prostě blbý a je to marný, je to marný, je to marný.
Opět čtivé a to velmi rychle.

20.01.2022 5 z 5