David_Vesely David_Vesely komentáře u knih

Vždyť je to hračka Vždyť je to hračka Agatha Christie

Opět typická knížka od Agathy Christie. Co říct. Obsahuje to, co má správná detektivka obsahovat: napětí, dobrou zápletku, ne moc postav a mistrovské rozzuzlení! Opět doporučuji a hodnotím 97%! Už se těším na další knihu od ,,královny detektivek“.

27.02.2016 5 z 5

Opona: Poslední případ Hercula Poirota Opona: Poslední případ Hercula Poirota Agatha Christie

Opravdu skvělá kniha se skvělou zápletkou a mistrovským koncem. Takový konec jsem ani nečekal. Opravdu skvělá kniha. DOPORUČUJI!

13.12.2015 5 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Kniha se mi moc dobře četla a vřele jí doporučuji!

22.11.2015 4 z 5

Norma Norma Sofi Oksanen

Norma je velice zvláštní knihou, která je zřejmě určena jen pro nadšence experimentální literatury. Je to kniha, jenž je smíchána z různých žánrů a autorka si někdy se čtenářem hraje, jako kočka s myší. Osobně mě kniha neuchvátila a ani se mi moc nelíbila. Nakonec proto dvě hvězdičky...
Více informací o knize a má recenze na ni v kartě "Recenze". ;-)

22.04.2017 3 z 5

Hrad Hrad Jennifer Egan

Dobrá kniha, i když má své mouchy. Musím pochválit promyšlennost a popis charakteristiky a okolí! Opravdu dobrá knížka, na kterou si ale musí udělat každý čtenář svůj názor! :-)

21.01.2017 4 z 5

Podle skutečného příběhu Podle skutečného příběhu Delphine de Vigan

Skvělá kniha, která mě nepustila od začátku do konce. Celý příběh je velmi dobře napsaný, propracovaný a moc se mi líbil! Vřele doporučuji!

28.11.2016 5 z 5

Oběšení psi Oběšení psi Jens Henrik Jensen

Oběšení psi je ten typ detektivní knihy, kde se kombinuje napětí s prvky pestrého vyprávění a akce. Celý příběh mě celkem bavil, nebyla nouze o překvapivé zvraty, dobrý postup vyšetřování a mnoho dalšího. Ovšem, na knize mě jedna věc trochu vadila – jména postav. Všechny jsou stejné a moc dobře jsem si je nezapamatoval, přesto jsem si ale příběh maximálně užíval a knihu musím přirovnat jedné dokonalé knižní sérii. Kdo knihu četl možná vím, že mluvím o Cormoranu Strikovi od Joanne Rowling. Oba dva detektivové jsou veteráni a styl psaní Jense Jensena byl opravdu místy podobný. Nechci říkat, že něco kopíruje – to ne! Ale pokud jste četli detektivky do Joanne Rowling, tuto knihu moc doporučuji. Na podzimní večery je jako dělaná a i když má nějaké ty svoje chybičky, konec byl velmi dobře napsán a vysvětlili se snad úplně všechny nejasnosti. Závěr knihy byl doslova našlapán akcí a zvraty. Knihu hodnotím kladně a pokud v dalším díle budou lepší jména postav, která se nebudou tolik plést, bude to naprosto dokonalé.
Knihu dnes hodnotím 4 hvězdičkami a moc se těším na jaro, kdy vyjde druhý díl s názvem Temný muži.

17.11.2016 4 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Skvělá kniha, kterou jsem četl již potřetí a moc se mi líbila! Pokud se vám líbí dobrodružné knihy tuto knihu velmi doporučuji!

27.10.2016 4 z 5

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Kniha se moc dobře čte, má spád a je vidět zlepšení oproti prvnímu dílu! Knihu doporučuji moc a těším se na další díl (pokud vyjde). Některým pasážím by prospělo zkrácení, ale kniha si 4 hvězdy zaslouží!

25.09.2016 4 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Naprosto strhující kniha, i když mě místy štvala hlavní hrdinka... Celá recenze zde: https://detektivnik.blogspot.cz/2016/08/recenze-listky-ve-vetru.html

12.08.2016 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Opravdu skvělá detektivka - příjemně oddechová a nijak těžká na čtení. Hodnotím 5 hvězdničkami.

11.07.2016

Jackaby Jackaby William Ritter

Celá kniha se mi moc líbila, příběh byl velmi dobře napsaný, obsahoval prvky humoru, detektivní linka sice nic moc, ale popis v knize se mi líbil o to více. Knihu osobně moc doporučuji.

08.06.2017 4 z 5

Ďáblova svatyně Ďáblova svatyně Marie Hermanson

Dobře napsaný psychologický román z prostředí léčebny, Vás opravdu vtáhne do děje a nelehce pustí! Vřele doporučuji! :-)

26.02.2017 4 z 5

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Velmi dobrá kniha, která si zaslouží rozhodně více než 5 hvězdiček, i když první díl byl rozhodně lepší, tento díl má prostě svoje kouzlo! Rozhodně doporučuji! :-)

14.01.2017 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Skvělá kniha, i když pár záporů se našlo.

20.08.2016 5 z 5

Prasklé zrcadlo Prasklé zrcadlo Agatha Christie

Velmi povedená kniha, odpočinková a na čtení lehká. Celá recenze zde: https://detektivnik.blogspot.cz/2016/08/recenze-praskle-zrcadlo.html

06.08.2016 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Velmi dobrá kniha!

15.02.2016 5 z 5