dark.ma93 dark.ma93 komentáře u knih

Pomsta Pomsta Zuzana Francková

V pubertě moje oblíbená knížka. Určitě hodně zaujme. Ukazuje, jak se pomsta může obrátit proti člověku.

06.08.2012

Recept na štěstí Recept na štěstí Zuzana Francková

Rodinný příběh. Zamotané osudy. Četla jsem lepší věci, ale jako oddychovka je to fajn:)

06.08.2012

Soukromý ráj Soukromý ráj Zuzana Francková

Smutné, dojemné, nakonec mě to vedlo k zamyšlení. Taková mladá holka a čím si prošla. Skvělá knížka!

06.08.2012 4 z 5

Vánoční stromek Vánoční stromek Jennifer Johnston

Napsat něco velmi smutný příběh stylem, který není melancholický, to je umění. Psychologicky skvěle propracované.

06.08.2012 4 z 5

Hořký akord lásky Hořký akord lásky Hilary Freeman

Konec je hodně smutný:( Vypadalo to jako románek, ale když se dostanete přes první stránky, dostanete se k zajímavé zápletce. Příběh o duševní chorobě Dannyho.

06.08.2012 3 z 5

V divokých vodách V divokých vodách Will Hobbs

Zajímavá a pěkná knížka :=)

06.08.2012 5 z 5

Některé myšlenky jsou zajímavé, jiné ne. Nejlepší je asi začátek.

02.08.2012 3 z 5

Tanec v kopřivách Tanec v kopřivách Věra Fojtová

Smutné... Krutá realita o týrání dětí. Skvěle vypracovaná psychologie toho, jak těžko se děti brání a toho, jak situaci vnímají.

Sama na celém světě Sama na celém světě Kristýna Pivodová

Děj a zápletka je parádní, ale psáno nudně a fádně. Asi to nezaujme stylem vyprávění.

Jehla Jehla Karel Žilák

Mnohem lepší než Pusinka! Ještě víc drsný! Třeba scény s psychiatrie nemají chybu!

Myši Myši Gordon Reece

Skvělé!!! S touhle knihou jsem strávila den a přečetla. Nemůžete odložit když se začtete

02.08.2012 5 z 5

Tři lásky z Bejrútu Tři lásky z Bejrútu Anna Žídková

Exotika a příjemné čtení

29.07.2012 3 z 5

Zpověď modelky Zpověď modelky Martina Kopřivová

Hodně tvrdá exkurze do světa modelingu. Povinná četba pro holky, co by rádi začaly pracovat jako modelky! Upřímnost nade vše a je třeba vědět, co to obnáší a jaké je pozadí tohoto světa. Autorka to hezky popsala.

25.07.2012

Katyně Katyně Pavel Kohout

Děj zábavný, ale psané moc nudně na mě. Musela jsem se dost nutit do čtení

Hodina tance a lásky Hodina tance a lásky Pavel Kohout

Moje oblíbená :=) Mám ji ráda. Kristina je mi sympatická.

Děvčátko, rozdělej ohníček Děvčátko, rozdělej ohníček Martin Šmaus

Parádní kniha! Ukazuje na tradice a vede nás k přemýšlení, podívat se na život Romů z jiné strany. Ten děj je baladický a tajemný. Doslova vás nutí číst. Bylo mi Andreje líto...

24.07.2012

Dětský domov Jany Rajnerové II Dětský domov Jany Rajnerové II Maryna Radoměrská (p)

škoda, že je to psáno stylem románu pro starší generaci. Ta kniha má celkem zajímavý děj, strašně nudně psaný.

24.07.2012

Poslední extáze Poslední extáze Simona Monyová (p)

Trochu jiný děj, než u jiných knih autorky. Krutá realita toho, jaké je pro rodiče mít syna gaye a jak ještě těžší je to pro něj:(

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Hluboká a filozofická myšlenka, kvůli které dílo jistě vstoupilo do dějin. Dále pak zajímavý děj. Celkově je ale kniha těžká na čtené. Rozhovory jsou občas moc intelektuální a těžké. Ale určitě doporučuji přesto. Řadí se to do skvělé klasiky.

Valčík na rozloučenou Valčík na rozloučenou Milan Kundera

Klasika! Obdiv autorovi! Děj nutí k přemýšlení!