Darami87 Darami87 komentáře u knih

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Nějak nejsem schopná říct, jestli se mi kniha líbila. Ano, byla napínavá a zajímavá, ale prostě mě obzvlášť neoslovila. A konec mi přišel šíleně přehnaný, překombinovaný...

16.04.2018 2 z 5

Zlodějka duší Zlodějka duší Kiersten White

Trochu jiný styl, než obvykle čtu, ale moc se mi kniha líbila. Moc mě zaujal popis paranormálních stvoření a hlavně víl a jejich obyčejů. Opravdu jsem si knihu užila.

03.04.2018 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tak nějak mám pocit, že Larsu Keplerovi dochází dech. Kniha je zajímavá a moc mě bavila, ale už není tak perfektně propracovaná, jako dřívější knihy. Některé pasáže jsou delší než je potřeba a jindy je děj úplně nesmyslný. A trochu mi vadí, že v poslední době mají autoři potřebu dělat ze svých hrdinů téměř supermany. Není to jen problém Larse Keplera, ale třeba i Jo Nesba. Ale jedno se musí nechat, vraha bych neodhalila, ani kdyby mi dýchal na záda.

26.03.2018 4 z 5

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Nehorázná čuňačinka, při které jsem se skvěle pobavila :D

10.03.2018 3 z 5

Revival Revival Stephen King

Příjemná oddechovka, nic víc.

27.02.2018 3 z 5

Sladké lži & hořké pravdy Sladké lži & hořké pravdy Cathy Hopkins

Velice příjemné oddechové čtení. Cat je úžasná osobnost.

09.02.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nějak nerozumím tomu, proč se o této knize tolik mluvilo. Každý mi říkal, jak je to skvělý trhák. Ale já byla vážně zklamaná. Kniha byla neuvěřitelně nudná. Po několika kapitolách jsem ji odložila. A pokud se k ní někdy vrátím, bude to jen když nebudu moct usnout. Protože tohle zabere víc než prášky na spaní.

04.01.2018 2 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Chvilku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, měla jsem pocit, že je v knize až moc postav a měla jsem obavy, že se v tom budu plácat. Ale nakonec byla kniha skvělá, překvapivá a šokující. Skvělé literární dílo.

30.12.2017 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Proč mám pocit, že zlatá nálepka na knize je něco, co se dá koupit ve frcu za pár šupů, a co si autoři prostě prdnou na obálku a vydělávají na tom? První stránky byly fajn. Nic víc. Prostě fajn. Ale celková zápletka mě zklamala, byla to nuda. Knihu bych hodnotila jako průměrnou. Nic, co by si zasloužilo zlatou známku bestselleru

21.12.2017 3 z 5

Ihrisko Ihrisko Lars Kepler

Pozor, komentáře obsahuje spoilery.
A tohle jako bylo co? Retardovaný pokus o Hunger Games? Samotná myšlenka knihy je velmi zajímavá, ale provedení je hotová katastrofa. Do poloviny knihy jsem pořád nevěděla, co si o knize vlastně myslet. Líbí se mi nebo ne? Ale jakmile se začalo bojovat na život a na smrt, musela jsem si povzdechnout: "Bože, tohle je ale děsná sr**ka." A šlo to jen z kopce. Jako vážně, aby dítě bojovalo na život a na smrt proti dospělým chlapům jo? Aby se na cestě mezi životem a smrtí museli lidi tak rvát a hlídat si svá víza...
Mám ráda knihy s fantazií, ale tahle fantazie je totálně pošahaná. Nemluvě o vypatlanosti Diany. Sama dala sestře injekci, aby se jí zastavilo srdce a pak si klidně pronese: "Vidíš, já jsem ti říkala, že jsou to skvělí doktoři. Si představ že bys umřela jen tak..."
Hmmmm... Jako vážně...
To že Jasmin se během relativně krátké doby objevila v říši mezi životem a smrtí čtyřikrát, to si vůbec komentář nezaslouží...
Navíc mám pocit, že Lars Kepler při psaní knihy často zapomínal na to, že Dantemu je pět let. Sorry, ale tohle by pětileté dítě nezmáklo...
Celá říše mezi životem a smrtí je jedna velká hovadina. Vlastně když umřete, můžete se jít rovnou bodnout (a ano, to na tomhle místě fakt jde, i když jste v podstatě mrtví!), protože pokud nejste z armády a neumíte čínsky, tak si na tomhle místě ani neškrtnete.
Zlatý Joona Linna, ten nikdy nezklame. Tohle je děs!

16.10.2017 1 z 5

Noční pavouk Noční pavouk John Lutz

Kniha mě mile překvapila, opravdu jsem se dobře bavila a druhá část byla naprosto skvělá.

09.10.2017 4 z 5

Město zrcadel Město zrcadel Justin Cronin

Trvalo dlouho, než se mi kniha konečně dostala do ruky. Strašně jsem se na ni těšila. Ale bohužel jsem velmi zklamaná... Za mě je to nejslabší díl série. Část která patřila Fanningovi mě brzy začala nudit a já přeskakovala nejprve odstavce a pak celé stránky. A stejně tak mě zklamal konec.. Přišel mi zbytečně vleklý a opět mě to nutilo přeskakovat..

06.08.2017 3 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Anna Iris

Anna Iris nemá špatný projev, ale myslím, že by se měla soustředit na jiný žánr, s tímto sáhla vedle. Bohužel, na posledních dvacet stran už jsem neměla nervy.

11.07.2017 2 z 5

Pod vodní hladinou - Pohádky s ploutvičkami Pod vodní hladinou - Pohádky s ploutvičkami Ludmila Bakonyi Selingerová

Mno, mě tyto pohádky moc neoslovily. Nicméně syn je miluje a chce, abych mu je četla každý večer.

24.06.2017 4 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Nemám slov. Jsem šokovaná z toho, že se něco takového děje. Tolik krutosti směřované do nevinných dětí a paradoxně od těch, co by měli být dobrým příkladem pro ostatní. V drtivé většině knihy Kathy týrali právě ti, kteří se ohánějí Bohem a jeho milostí a dobrotou... Příběh mi rval srdce. Absolutně nedovedu pochopit, jak někdo může tak strašlivě ublížit jiné lidské bytosti.

14.06.2017 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Moje první "Nesbovka". Asi jsem měla příliš velké očekávání. Kniha mě dokázala vtáhnout až v polovině. Navíc mi strašně lezly na nervy fráze v angličtině. Anglicky umím jen velmi sporně a nechci četbu trhat tím, že budu hledat překlad na konci knihy, pak se vrátím zpět k ději a za chvilku zase hledat překlad... Tohle mi fakt vadilo.
I průhlednost Dubajce mi celkem vadila. Jakmile se objevil na scéně coby někdo jiný, hned mi bylo jasné, že je to on. A některé scény zase byly až moc přehnané. Například (SPOILER) si nedovedu představit v praxi scénu z tunelu, kde Harryho zachránila láhev whisky. Sakra jak?
Nicméně dám Nesbovi ještě šanci. Třeba jsem prostě jen narazila na slabší knihu.

08.06.2017 2 z 5

Duše v labyrintu Duše v labyrintu Lenka Teremová

Co tohle jako bylo? Takhle příšernou knihu jsem snad ještě nečetla. Struktura dialogů? Katastrofa. A obsah dialogů? To si komentář vůbec nezaslouží. Když Lída přišla do léčebny, po několika stranách přišla naděje, že kniha přece jen nebude tak mizerná. Ale bohužel. Je to prostě jen slátanina a já jsem v šoku z toho, že tohle někdo s čistým svědomím vydá. A jen tak mimochodem- kdysi jsem taky psala porno povídky. A co jako....?

21.05.2017 odpad!

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Nemohlo to skončit jinak. V jisté chvíli si člověk s těžkým srdcem uvědomí, že i když je tahle láska věčná, šťastně to s ní nedopadne. Konec je malinko průhledný, ale takhle to prostě být muselo. Nádherné čtení.

09.05.2017 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

OBSAHUJE SPOILERY
Hodně zajímavá knížka. Ze začátku mě moc nevtáhla, ale pak jsem se začetla a nemohla jsem se odtrhnout. Celé rozuzlení je hodně překvapivé a hlavně se člověk dozví dost zajímavých věcí o včelách. Jediné co mi nesedělo, byla neuvěřitelná tupost Karen. V knize se mluví o její mimořádné inteligenci, ale v některých situacích na mě spíš působila jako úplně pitomá holka. Při pátrání po otci sekala jednu chybu za druhou a svým chováním vyloženě křičela: "Jsem tady, chyťte, si mě!"

28.03.2017 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Příjemná kniha, i když občas trošku průhledná. Spousta věcí se dalo předvídat, ale užila jsem si příběh lásky, která se dnes dá najít jen stěží.

24.01.2017 4 z 5