danuska danuska komentáře u knih

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Vynikajúca kniha, až mi bolo ťažko z toho, príbehu.

03.03.2019 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Celkom sklamanie. Zo začiatku ma to aj celkom bavilo, ale neskor sa to len naťahovalo, a úplne zbytočne, stačila by len polovica knihy.

28.11.2013 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Veľmi nudná kniha. Každý píše, že koniec je nečakaný, mne sa to zdalo tak či tak nudné. A k tomu boli všetky postavy veľmi nesympatické.

31.07.2015 2 z 5

Stratené Stratené Eva Urbaníková

Všetky príbehy sú ako cez kopirák, o naivite, až hlúposti žien. Neviem prečo mám pocit, že sa na tom Eva Urbaníková priživuje. Ony jej porozprávali o svojich tragických osudoch, a ona na tom zarobila...
Maximálne ma iritovalo jej neustále spomínanie "JEJ CHLAPA".

24.02.2015 2 z 5

Šesť rokov Šesť rokov Harlan Coben

Nebavilo ma to, začína to ako nejaký ľúbostný román, pokračuje ako nejaká paródia. Prekážali mi zdĺhavé opisy zmýšľania hlavnej postavy, ako aj opisy prostredia. Neverím, že toto je bestseller. Veľmi priemerné, až podpriemerné.

15.04.2014 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Smutny pribeh, vdaka ktoremu si kazdy uvedomi, ze treba zit naplno.

20.10.2013 5 z 5

Inventúra Inventúra Andrej Hryc

Kniha ako celok je dobra, clovek sa z nej vela dozvie, ako to fungovalo/funguje v politike, aj inych sferach. Aj ked zo zaciatku posobi Andy Hryc skor nesympaticky, akoby chvalenkarsky, neskor si ziskal moje sympatie, a to hlavne tym, ako prezentoval svojich blizkych. Nedozvieme sa o nich vela, ale je zjavne, ako ich mal/ma rad, a aki su sudrzni.

10.10.2013 4 z 5

Central Park Central Park Guillaume Musso

Celkom sklamanie. Od začiatku som sa do toho nevedela začítať, postava Alice, bola otravná tým, aká bola zbrklá. Celé to bolo nejaké silené, autor chcel šokovať, až to prehnal.

27.12.2016 3 z 5

Já to doufejme ňák zmáknu Já to doufejme ňák zmáknu kolektiv autorů

Svet detí je úžasný, a táto kniha je toho dôkazom.

12.12.2013 5 z 5

Zlatokopka Zlatokopka Lucia Sasková

Taky priemerny pribeh, zo zaciatku sa mi to aj zdalo fajn, ale je tam vela veci, ktore si odporuju, ako keby to bolo pisane narychlo, a nikto si to uz potom neprecital, aby to vyladil.
Najprv spomina, ze rodicia maju 2i, neskor uz maju zrazu 3i, alebo kamaratka Andrea je falosna, ale inokedy je jedina uprimna, a takychto veci je tam plno. Dalsia vec co mi vadila, bolo uplne scestne splietanie hluposti z trestneho prava, preco si to autorka nezistila? Ved take veci jej vie vysvetlit aj student prava.
O tom, ze Havaj poklada za jeden ostrov, ani nehovorim.
Taketo veci ma vedia podrazdit.
A hlavna hrdinka, opat hlupucka hus, ktora sa snazi vzbudit sympatie, co sa jej vsak u mna nepodarilo.

06.09.2013 2 z 5

Sukničkár Sukničkár Karin Krausová

Prijemne prekvapenie, kniha sa mi pacila, Rozpravacom je muz, co je tak trochu nezvycajne, kedze je to kniha od zeny, takze je to celkom zaujimave. Napisane svizne, lahko sa to cita.

16.06.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tuto knihu som nemala v plane citat, kedze v nej malo byt sado maso, ale ked som potom videla tolko pozitivnych ohlasov, nedalo mi to, a pozicala som si ju z kniznice. Cita sa to velmi rychlo, asi aj kvoli mailovej komunikacii, ktorej je v knihe dost, a urcite aj kvoli dialogom. Bavil ma mozno ten zaciatok, sexualne sceny ma nudili, na konci som ich preskakovala, zdalo sa mi to stale dokola to iste. Kludne by to mohlo mat len 300 stran, nic by sa nestalo. Preklad hrozny, stacilo mi uz len to, ze niekto prelozi Inc. ako s.r.o., sem tam preklep, alebo slovo v cestine. Na knihe je zvlastne aj to, ze vsetky postavy su velmi pozitivne, vsetci su pekni a velmi mili. A Christian je priam stelesnena dokonalost, najkrajsi na planete, kazdeho ocari...Ana je mimo, aby mlada baba nemala mail, kym ho nestretne...Myslim, ze toto skor nadchne ludi bez sexualnych skusenosti, alebo beznadejnych romantikov.

30.03.2013 2 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nezazivne, ale ja neznasam take filozoficke knihy, aspon viem, ze sa mam Coelhovi vyhybat, nie je to nic pre mna.

11.01.2013 odpad!

Problém na každé riešenie Problém na každé riešenie Kerstin Gier

cakala som viac zabavneho citania.

22.06.2012 2 z 5

Fulmaya Fulmaya Dorota Nvotová

Skvela kniha, ktora urcite stoji za precitanie. Tato cast sveta ma nikdy nezaujimala, ale Dorka to vsetko tak putavo opisuje, ze kniha sa len tazko da pustit z ruky.

17.11.2011 5 z 5

Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Barbora Brůnová

Tak toto bolo vážne skvelé!

18.05.2021 5 z 5

Medová past Medová past Unni Lindell

Cita sa dobre, ale ja som cakala viac.

22.08.2014 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Moja prvá skúsenosť so severským krimi, a nie je to zlé čítanie. Akurát som páchateľa odhalila už na začiatku. Oceňujem, že autor neopisoval žiadne mučenie a pod., lebo toho som sa dosť obávala. Páčili sa mi tiež postavy vyšetrovateľov, a humor v knihe.

07.12.2013 4 z 5

Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Jennifer E. Smith

Téma knihy je síce celkom originálna, ale mňa veľmi nezaujala, skôr ma to nudilo.

13.11.2013 2 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Perfektne, nemam slov.

30.09.2013 5 z 5