danielavachova danielavachova komentáře u knih

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Moje druhá kniha od této autorky a musím napsat super! Přečteno jedním dechem,podezřelý se neustále mění,vraha jsem tušila až téměř na konci a přesto mě konec překvapil! Do knihy se mi moc nechtělo ,protože Manželé odvedle mne moc nenadchli,ale tady naprosté nadšení. Doporučuji.

08.03.2021 5 z 5

Konečná stanice Osvětim Konečná stanice Osvětim Eddy De Wind

Velmi zajímavě napsaná kniha,teda vlastně autentické zápisky z Osvětimi,neuvěřitelné co všechno dokázali lidé v otřesných podmínkách vydržet.

27.02.2021 3 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Opět moc hezká kniha od paní autorky,skvělý Patrik a jeho Erika,akorát mi občas dělalo problém orientovat se v postavách. Jinak super.

21.02.2021 4 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Opět dobrá kniha od pani autorky,skvělý Patrik a jeho Erika, akorát se mi občas pletla jména.

21.02.2021 4 z 5

Otevřené dveře Otevřené dveře Beryl Matthews

Rose byla vekmi pracovité,pilné a hodné děvče. V živoťě si musela vše dost tvrdě vybojovat. Její zatvrzelost ji málem připraví i o osudovou lásku,tak trochu červená knihovna. Ale jinak se mi kniha četla docela dobře.

17.02.2021 3 z 5

Dcera na zabití Dcera na zabití Marcela Mlynářová

Pro mě dobrá oddechovka,zábavné čtení ze života matky tří dětí. Ženy vydrží téměř vše.

07.02.2021 3 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Dobrá česká krimi,napsáno s humorem ,plus za známé prostředí,kniha měla spád,četla se mi velmi lehce,hlavní hrdina je obyčejný strážník se svými osobními problémy,super čtení,těším se na další knihu.

31.01.2021 5 z 5

Sestra smrt Sestra smrt Daniel Petr

Téma knihy bylo velmi zajímavé,ale zbytečně moc postav vzájemě až moc propletených mě nutilo se v knize občas vracet,abych se v ději orientovala. To na mě působilo jaksi rušivě,neměla jsem ten správný požitek ze čtení. Jinak ale byla kniha napsaná velmi čtivě,zkusím další knihu autora.

21.01.2021 3 z 5

Květy temnoty Květy temnoty Aharon Appelfeld

Bezesporu zajímavé téma pro knihu,ale jako hlavní hrdina mi tam přišla spíš Mariana než Hugo. Vyprávění se občas točilo stále dokola,čekala jsem od knihy trochu více.

04.01.2021 2 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Dost dobrá česká detektivka,pro mě první kniha od Martina Goffy,určitě jdu do další. Miko je skvělý detektiv s obyčejným lidským trápením,skvělá zápletka a na konec nečekané rozuzlení.

22.10.2020 5 z 5

Nejvyšší priorita Nejvyšší priorita Emelie Schepp

Kniha mě opět chytla od první stránky do poslední,střídání krátkých kapitol jenom mocňuje napětí,co bude dál. I řešení osobních problémů vyšetřovatelů skvěle krimithliler zlidšťuje a přidá na realitě. Milovníkům severské krimi doporučuji!

27.09.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Opět čtivě napsaná kniha mé oblíbené autorky,silný příběh nemanželských dětí z období mezi první a druhou světovou válkou,nejvíce se mi líbilo vyprávění Irmy. Ostatně všechny knihy paní Körnerové jsoi o statečných a vyjimečných ženách,založených na pravdě,proto se nám tak hezky čtou,že!

13.09.2020 4 z 5

Bílé stopy Bílé stopy Emelie Schepp

Kniha měla ještě lepší spád než první díl,doporučuji!

07.09.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Naprosto úžasná kniha,slovy nemůžu vyjádřit pocity po dočtení,zmar,beznaděj,ale i obrovská vůle žít a přežít! Kniha mi odkryla bílé místo naší historie a asi nejsem jediná,kdo o sporu v oblasti pohraničí Těšínska neměl tušení. Vše důležité bylo již vyřčeno,nechci se opakovat. Paní Karin,jen tak dál! Knihu jsem měla půjčenou,ale teď ji musím vlastnit. Moc se těším na pokračování. Paní Lednická svůj rodný kraj opravdu miluje,četla jsem s autorkou krásný rozhovor v OnaDnes.

23.08.2020 5 z 5

Bohové smrti Bohové smrti Emelie Schepp

Za mne plný počet hvězd,napínavý severský thiller,mé oblíbené prostředí,napsáno velmi čtivě,téma zajímavé a neokoukané,uż mám v knihovně zamluvené další díly.

05.08.2020 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Kniha mě uchvátila od samého začátku,napsáno živočišně,dost syrovým jazykem,výběr tématu velmi zajímavý,ukazuje těžký život Uruburů v jedné z bývalých sovětských republik,bídu,bezmoc ,odevzdání se osudu. Ale chlapec Nami chce něco jiného a vydá se do "velkého města",pryč od vysychajícího Jezera. Veškerý život je spojen s Jezerem a Nami se ocitá opět tam odkud utekl a odhalzuje pravdu o sobě. Vřele doporučuji.

26.07.2020 5 z 5

Dravec Dravec Adam Barna

Kniha mě od samého začátku zcela vtáhla do děje,nešlo se odtrhnout,napsáno velmi čtivě,konec tak trochu otevřený a s otazníkem,co kdyby to tak jednou mohlo být? Mě osobně to nutilo k zamyšlení. Skvělý počin pana Barny,vyrovnal se zahraničním autorům,doporučuji a těším se na další knihu!

19.07.2020 5 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Dobré oddechové čtení na léto,k vodě,nenáročná detektivka,ráda si přečtu další.

11.07.2020 3 z 5

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Kniha popisuje nelehký život Židů za druhé světové války v lodžském ghetu,jejich boj o holý život,útěk z gheta a nakonec přežívání v pracovním táboře.

06.07.2020 4 z 5

Znamení hada Znamení hada Hana Marie Körnerová (p)

Opět moc hezké oddechové čtení,kniha obsahuje od všeho něco dobrodružství,lásku,nenávist,přátelství. Vždy když v knihovně odjevím nějakou knihu od paní Körnerové ihned si ji půjčím,po náročnějších knihách je to velmi uklidňující čtení,pohladí po duši!

19.06.2020 4 z 5