Dáma v modrém

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dáma v modrém je obraz od uznávaného prvorepublikového malíře, který připraví hraběti Valeriánu Chorisovi, dědici prosperujícího panství, nejednu horkou chvilku. Obraz se totiž dostal do nesprávných rukou. Na první pohled ztřeštěná eskapáda s obrazem však skončí vraždou. Valerián v roli detektiva začíná pátrat na vlastní pěst. Někdy je však lepší nevědět, zvláště když i jeho nejbližší něco tají a nic není takové, jaké se zdá…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/424886/dama-v-modrem-A56-424886.jpg 4.246
Žánr
Detektivky, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Dáma v modrém

Přidat komentář
medvedice3
27.12.2018

Příjemný příběh na čtení k vodě.

Marla
10.11.2018

Zábavná detektivka, autorka jako vždy nezklamala.

hatid
04.12.2017

poutava detektivka

kapr
04.09.2017

Knihu jsem četl téměř bezprostředně po autorčiných "Brněnských nevěstkách", které byly vysloveně výborné. Tam, pokud se pamatuji, se moje hodnocení pohybovalo kolem 4,5 - a nakonec jsem si tu 5 schoval napříště tak, abych, až budu mít autorku přečtenou) mohl tu 5 dát té nejlepší z jejích knih. Jinak jsem měl tehdy tendence si ji zařadit jako "Vondrušku v sukních", myšleno pouze v dobrém.
Nevěstky byla detektivka historická, navíc na domácí téma. Naopak toto je kniha věnovaná období po roce 90. Upřímně, já si na (české) detektivky situované mezi léta 1938 a současností příliš nepotrpím, všechny ty okupace, "socializmy" bez špetky skutečné humanity mi názor na příslušné složky výrazně zošklivily, byť se to snad, ani mne ani mé rodiny příliš nedotklo. Proto mne kniha zase tak příliš nadchnout nemohla. Přečetl jsem ji za několik málo dnů, a docela jsem se u ní i bavil. A můj závěr - knížka je čtivá, potěší i pobaví a i jako detektivka se mi celkem líbila. Ale pokud jsem nevěstkám dal 4* ... .

Jíťa512
02.08.2017

Vtipná detektivka, ideální na dovolenou. Myslím, že by stálo za to ji zfilmovat.

R.E.M.
01.07.2017

Detektivka s bezvadnou zápletkou, užila jsem si hledání pachatele i luštění detektivních záhad. K tomu šikovný výběr umístění děje a působivá atmosféra zámků a uměleckého světa...

Snad jen ta použitá jména byla podivná a některé prvky se opakovaly. Faktem ovšem je, že vše do sebe hladce zapadalo.

Ještě jedno obrovské plus musím připsat autorce k dobru - vtip i škádlení čtenáře a jeho intuice. Postavu Karolíny jsem si neuvěřitelně oblíbila. A závěr? Ten mě vyloženě pobavil.

Albina
14.12.2016

Jsem zcela pro českou detektivku, protože české prostředí jí dává další rozměr. Tato je docela povedená, i když je hodně zalidněná a místy jsem se trochu ztrácela.

Honzin
10.10.2016

Příjemné čtení při sychravém podzimu.

1

Doporučujeme

Strážce boleslavského mystéria
Strážce boleslavského mystéria
Kroky vraha
Kroky vraha
Ostrov šedých mnichů
Ostrov šedých mnichů
15 minus
15 minus