Daniel.95

R.U.R.R.U.R.Karel Čapek

Skvělé nadčasové dílo, které vtáhne do děje.

19841984G. Orwell (pseudonym)

Nemám slov... nejhorší na tom všem je že chybělo málo a v takovým světě jsme opravdu žili a pár milionů lidí v podobném světě dokonce dnes žije. Jedna z nejlepších knih co jsem četl, sice 2. část mi chvílemi i nudila ale celkový výsledek je opravdu geniální.

19.05.2015

KrysařKrysařViktor Dyk

Má první kniha z povinné četby k maturitě, velmi skvěle napsaná kniha se zajímavým příběhem a i dnes s aktuálním poselstvím k zamyšlení na konci.

KyticeKyticeKarel Jaromír Erben

Některé básně se mi fakt líbí, některé zas méně ale těch lepších je přeci jen více. :)

Řbitov zviřátekŘbitov zviřátekStephen King

Pomalejší začátek, ale poté už to stálo zato. Hned po dočtení jsem si musel pustit film pro srovnání a film mi moc nebavil. Doporučuji číst po 2 hodině ráno. :)

Těžká hodinaTěžká hodinaJiří Wolker

Některé básně mi docela bavily, ale moc jich nebylo.

Petr a LuciePetr a LucieRomain Rolland

Velmi jednoduchá a nudná četba.

MatkaMatkaKarel Čapek

Kniha s velmi silným příběhem, poslední věta nezapomenutelná!

Rozmarné létoRozmarné létoVladislav Vančura

Krásná, zábavná kniha s výbornými ilustracemi.

05.03.2015

Nikola Šuhaj loupežníkNikola Šuhaj loupežníkI. Olbracht (pseudonym)

Zvláštní kniha, se zvláštním příběhem o statečnosti a poctivosti.

05.03.2015

Slezské písněSlezské písněP. Bezruč (pseudonym)

Některé básně se mi líbily, ale jinak poezie zrovna není můj žánr.

14.03.2015

Egypťan Sinuhet – Patnáct knih ze života lékařeEgypťan Sinuhet – Patnáct knih ze života lékařeMika Waltari

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl. Hned po přečtení prvních stran vtáhne do děje a nepustí, velmi silný příběh, který donutí přemýšlet o životě. Za celou knihu sem se nenudil ani na jediné stránce. (Taky vás tak štvala Nefernefernefer ?) :D

18.04.2015

Noc v LisabonuNoc v LisabonuErich Maria Remarque

Moc hezká kniha a moc hezký příběh, který vypovídá o těžkém životě emigrantů, který se snažili utéct před válkou. Moji nejoblíbenější knihou od E.M. Remarque stále zůstává Na západní frontě klid.

03.06.2015

MájMájKarel Hynek Mácha

Některé části byly pěkné, ale celkově mi to moc nezaujalo.

05.03.2015

Povídky z jedné kapsyPovídky z jedné kapsyKarel Čapek

Vtipné, milé a čtivé, jen minimum povídek mi nechytlo.

Na západní frontě klidNa západní frontě klidErich Maria Remarque

Nedá se vůbec nic vytknout, u mě jedna z nejlepších knih, co jsem zatím četl a to se asi ještě dlouhou dobu nezmění. :) Od knihy jsem se skoro vůbec neodtrhl, drsný příběh německého vojáka za 1. sv. který chvílema dokáže i dojmout a nutí k zamyšlení proč jsou vůbec mezi námi lidé, kteří prahnou po válce.

Tyrolské elegieTyrolské elegieKarel Havlíček Borovský

Přečteno během chvilky ale musel jsem přečíst 2x abych se dostal do děje, poezie mi moc nebaví.

SaturninSaturninZdeněk Jirotka

Skvělá a vtipná kniha, který se nedá absolutně nic vyčíst. Na Milouše a tetu Kateřinu se prostě nedá zapomenout! :D Pro srovnání sem si ihned pustil celý seriál a ten mě ani z poloviny tak nenadchnul.

BabičkaBabičkaBožena Němcová

Knihu jsem přečetl z důvodu povinné četby, ale moc mě nezaujala.

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Příjemná kniha k zamyšlení. :)

05.03.2015

Bylo nás pětBylo nás pětKarel Poláček

Nemohu si pomoct ale seriál byl opravdu lepší, kniha mi přišla strašně natahovaná až nudná.

Božská komedieBožská komedieDante Alighieri

Velmi těžké na čtení. Něco se mi líbilo, něco mě nudilo, v něčem jsem se ztrácel ale celkový dojem docela příjemný.

05.03.2015

Stařec a mořeStařec a mořeErnest Hemingway

Lidská síla ve 114 stranách, velmi krásný příběh.

05.03.2015

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl I–IVOsudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl I–IVJaroslav Hašek

Velmi skvělá kniha, co pobaví kdykoliv a kdekoliv, jen škoda že nebyla dokončena.

10.03.2015

Vařte jako šéfVařte jako šéfZdeněk Pohlreich

Takových "kuchařek" by mělo být více, ne jen o receptech, ale také zaměřeno na základy vaření a předběžnou úpravu. Kniha je plná zajímavých receptů, u kterých jsou také krásné ilustrace. Doporučuji! :)

15.03.2015

Ostře sledované vlakyOstře sledované vlakyBohumil Hrabal

Krásná kniha v závěru sem si říkal proč jen nemůže být delší, jen nechápu proč je tu tolik negativních ohlasů, hlavně s tématem maturity. I přes to že je to krátký tak proč si ji teda vybíráte k maturitě když vás nebavila?

17.03.2015

Sophiina volbaSophiina volbaWilliam Styron

Popravdě, než sem začal čist neměl jsem od knihy skoro žádná očekávání, ale hned po prvních pár stránkách sem si oblíbil postavu Stinga. Moc se mi líbil styl psaní a i postupné odkrývání Sophiina života a její volby a zla páchaného nacisty. Pro mě jedna z nejsilnějších a nejlepších knih co jsem četl.

08.04.2015

Král LearKrál LearWilliam Shakespeare

První polovinu jsem se hodně ztrácel v textu a v postavách až druhou polovinu jsem se pořádně zorientoval, moc mi to nezaujalo.

25.04.2015

Sen noci svatojánskéSen noci svatojánskéWilliam Shakespeare

Hezká, milá pohádková komedie, ale moc mi neuchvátila.

01.05.2015

SamotářiSamotářiLex Thomas

Knížku sem kupoval po slepu a nevěděl jsem do čeho jdu, ale ve finále jsme byl moc překvapený. Děj se rozvíjí hned od začátku a každou stránkou se plynule rozvíjí až do konce. Žádné zdlouhavé nudné pasáže. Příběh mě zaujal svou nápaditostí a zajímavostí, hned ze začátku jsem si moc oblíbil postavu Davida a postavu Sama nenáviděl :D. Konec se celkem povedl, určitě si další 2 knihy budu muset přečíst! :)

16.05.2015