Daniel.95 Daniel.95 komentáře u knih

Prométheus Prométheus Aischylos

Skvělé drama z prostředí řecké mytologie.

01.08.2015 4 z 5

Trójanky a jiné tragédie Trójanky a jiné tragédie Eurípidés ze Salamíny

Skvělé antické drama!

29.07.2015 4 z 5

Kniha by měla být v povinné četbě všech středních škol!

29.07.2015 5 z 5

1000 koktejlů z celého světa 1000 koktejlů z celého světa Antje Breuer

Skvělá kniha, jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Velmi přehledný uspořádání drinků všech druhů. Doporučuji všem! :)

19.07.2015 5 z 5

Murphyho zákony - kompendium Murphyho zákony - kompendium Karl Wagner (p)

Velmi vtipná kniha, ve který se najde asi každý :D

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Příjemná, usměvavá a oddychová pohádka.

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Moc se mi to nelíbilo, nic pro mě.

19.07.2015 3 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Ke knize jsem se dostal díky povinné četbě k maturitě a nelituji toho. Vážně skvělá kniha.

Fiesta Fiesta Ernest Hemingway

Chvílema sem se celkem i nudil, ale druhou polovinu jsem si užil.

19.07.2015 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Nádherná kniha, jako všechny od E.M. Remarque.

19.07.2015 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Moc hezká kniha a moc hezký příběh, který vypovídá o těžkém životě emigrantů, který se snažili utéct před válkou. Moji nejoblíbenější knihou od E.M. Remarque stále zůstává Na západní frontě klid.

03.06.2015 5 z 5

Bajky Bajky Jean De La Fontaine

Moc hezké bajky, které platily, platí a budou platit stále. :)

31.05.2015 4 z 5

Sganarel čili Domnělý paroháč Sganarel čili Domnělý paroháč Molière (p)

Méně známá hra, která rozhodně stojí za přečtení. Krátká, skvělá komedie, která lehce připomíná Shakespearova díla svými proměnami postav.

26.05.2015 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Moc krásná a silná kniha o přátelství, lásce a životě. První polovina byla příjemná, optimistická, až veselá, zato druhá polovina nabrala na síle a poukázala jak na hezké, tak špatné chvíle života.

26.05.2015 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nemám slov... nejhorší na tom všem je že chybělo málo a v takovým světě jsme opravdu žili a pár milionů lidí v podobném světě dokonce dnes žije. Jedna z nejlepších knih co jsem četl, sice 2. část mi chvílemi i nudila ale celkový výsledek je opravdu geniální.

19.05.2015 5 z 5

Samotáři Samotáři Lex Thomas

Knížku sem kupoval po slepu a nevěděl jsem do čeho jdu, ale ve finále jsme byl moc překvapený. Děj se rozvíjí hned od začátku a každou stránkou se plynule rozvíjí až do konce. Žádné zdlouhavé nudné pasáže. Příběh mě zaujal svou nápaditostí a zajímavostí, hned ze začátku jsem si moc oblíbil postavu Davida a postavu Sama nenáviděl :D. Konec se celkem povedl, určitě si další 2 knihy budu muset přečíst! :)

16.05.2015 4 z 5

Cid Cid Pierre Corneille

Čekal jsem více, ale moc se mi líbily verše.

14.05.2015 3 z 5

Zimní pohádka Zimní pohádka William Shakespeare

Celkem pěkná kniha, zajímavá zápletka která se mi líbila.

14.05.2015 4 z 5

Antonius a Kleopatra / Antony and Cleopatra Antonius a Kleopatra / Antony and Cleopatra William Shakespeare

Ze začátku jsem se celkem ztrácel ve větším množství postav, ale nakonec sem si knihu docela užil.

14.05.2015 4 z 5

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Skvělá tragédie, co víc dodat. :)

08.05.2015 4 z 5