Daniel.95 Daniel.95 komentáře u knih

Mír Mír Aristofanés

Moc hezká a nadčasová kniha, ani bych nepoznal že je tak stará. Důkaz že všechny problémy se opakují po celý čas.

18.04.2015 4 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl. Hned po přečtení prvních stran vtáhne do děje a nepustí, velmi silný příběh, který donutí přemýšlet o životě. Za celou knihu sem se nenudil ani na jediné stránce. (Taky vás tak štvala Nefernefernefer ?) :D

18.04.2015 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Popravdě, než sem začal čist neměl jsem od knihy skoro žádná očekávání, ale hned po prvních pár stránkách sem si oblíbil postavu Stinga. Moc se mi líbil styl psaní a i postupné odkrývání Sophiina života a její volby a zla páchaného nacisty. Pro mě jedna z nejsilnějších a nejlepších knih co jsem četl.

08.04.2015 5 z 5

Lidské tělo – Otázky a odpovědi Lidské tělo – Otázky a odpovědi Steve Parker

Moc hezká a poučná encyklopedie.

31.03.2015 4 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Docela zajímavá kniha, jen chvílema hrozně natahovaná a nudná.

29.03.2015 3 z 5

Zvířata: Giganti Zvířata: Giganti Barbara Taylor

Krátká, ale moc pěkná kniha o zvířatech. :)

24.03.2015 4 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Skvělá, pohodá kniha s hodně vydařenýma hláškama, doporučuji se podívat i na film. :)

21.03.2015 4 z 5

Evropská unie - vše, co bychom měli vědět Evropská unie - vše, co bychom měli vědět neznámý - neuveden

Stručná a přehledná kniha na doplnění základních informací o EU.

18.03.2015 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Krásná kniha v závěru sem si říkal proč jen nemůže být delší, jen nechápu proč je tu tolik negativních ohlasů, hlavně s tématem maturity. I přes to že je to krátký tak proč si ji teda vybíráte k maturitě když vás nebavila?

17.03.2015 4 z 5

Vařte jako šéf Vařte jako šéf Zdeněk Pohlreich

Takových "kuchařek" by mělo být více, ne jen o receptech, ale také zaměřeno na základy vaření a předběžnou úpravu. Kniha je plná zajímavých receptů, u kterých jsou také krásné ilustrace. Doporučuji! :)

15.03.2015 5 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Některé básně se mi líbily, ale jinak poezie zrovna není můj žánr.

14.03.2015 3 z 5

Zajímavá a vtipná kniha která znázorňuje postupnou proměnu hlavního hrdiny, místy vtipná, místy smutná ale i tak skvělá! Film jsem neviděl a ani ho vidět nechci, nechci si zkazit dojem z knihy. Popravdě sem nikdy neviděl souvětí přes 2 stránky, ale zvyknout se nato dá.

13.03.2015 4 z 5

Říše rostlin Říše rostlin John Farndon

Hodně zajímavý a graficky upravený základní přehled ze světa rostlin.

11.03.2015 4 z 5

Velmi skvělá kniha, co pobaví kdykoliv a kdekoliv, jen škoda že nebyla dokončena.

10.03.2015 5 z 5

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Zvláštní kniha, se zvláštním příběhem o statečnosti a poctivosti.

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Krásná, zábavná kniha s výbornými ilustracemi.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Lidská síla ve 114 stranách, velmi krásný příběh.

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Nebylo to špatné, ale některé pověsti mi opravdu nesedly.

05.03.2015 3 z 5

Lucerna Lucerna Alois Jirásek

Zajímavá kniha, velmi příjemná na čtení.

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Přečteno za chvilku, jako taková oddychovka, ale asi bych se k tomu už nevrátil.

05.03.2015 3 z 5