Dani5a Dani5a komentáře u knih

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Kniha se mi líbila, děj má spád, popisuje život bankéřské rodiny v průběhu 26-ti let.

25.12.2020 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Knížka se velice dobře četla. Je to povídání o malém Edovi, který se za války s rodiči musel přestěhovat z Prahy na venkov.
I filmové zpracování se mi líbilo.

26.02.2020 4 z 5

Pozlacená klec Pozlacená klec Hana Marie Körnerová (p)

Pohodové, nenáročné čtení.

15.10.2019 4 z 5

Prostě sexy Prostě sexy Linda Francis Lee

Odpočinkové, nenáročné čtení.

16.04.2018 3 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Další z velice čtivých knih od pana Hrdličky. Václav od Černého koně je zbaven svého úřadu, což nese těžce. Přijímá úkol od Bratrstva obruče a kladiva a vydává se do Vídně.

23.05.2023 5 z 5

Léto v Provence Léto v Provence Lucy Coleman

Manželé Fern a Aiden vyhrají velkou částku peněz v loterii a tak se dohodnou, že si splní sny. Zatímco Aiden cestuje po světě, Fern odjíždí pracovat jako dobrovolnice do Francie.
Knížka mne nějak moc nebavila, přišlo mi, že se tam nic moc nedělo, i když téma bylo zajímavé.

22.07.2022 3 z 5

Nebezpečná posedlost Nebezpečná posedlost Maria Barrett

Velice čtivá kniha, zajímavý, napínavý příběh Francezky, dívky zkoušené životem, která se přes všechny překážky stane nakonec úspěšnou módní návrhářkou a nevyhne se jí ani láska.

22.01.2021 5 z 5

Úterní erotický klub Úterní erotický klub Lisa Beth Kovetz

Oddechové čtení o čtyřech kamarádkách z různých společenských vrstev, které se setkávají při čtení svých lechtivých povídek.

28.10.2020 4 z 5

Báječné nakupování do kočárku Báječné nakupování do kočárku Sophie Kinsella (p)

Odpočinkové, svižné čtení.
Becky je těhotná a zvesela nakupuje téměř vše, co potká a co podle ní děťátko bude nutně potřebovat, např. pět kočárků.
Ale ne vše se zdá, že jí vychází bez problémů- ukáže se, že její gynekoložka je bývalá Lukova přítelkyně a Luke dost často odchází na schůzky sám...

05.12.2019 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Hezká knížka, e oproti jiným autorčiným knihám meka poněkud pomalejší rozjezd... Příběh se více rozběhl až v druhé polovině knihy. Ale líbila se mi.

09.09.2019 4 z 5

Námluvy starého mládence Námluvy starého mládence Rebecca Hagan Lee

Sladký románek, nijak zvlášť mne nenadchl...
A malá připomínka- Jarrod si na straně 75 sladí kávu kostkovým cukrem, ale ten v té době ještě nebyl k sehnání. Patent na něj byl vydán až o 30 let později.

03.02.2019 3 z 5

Hříšně sexy Hříšně sexy Linda Francis Lee

Lehké, oddychové čtení.

31.03.2018 3 z 5

Žena, která mi ukradla život Žena, která mi ukradla život Marian Keyes

Knížka byla úplně jiná, než jsem čekala, ale moc se mi líbila. Je čtivá, zábavná.

05.09.2017 4 z 5

Vzpomínky na zítřek Vzpomínky na zítřek Cecelia Ahern

Kniha je velice poutavě napsaná, skvěle se čte a hlavně na konci jsem se od ní nemohla odtrhnout.

23.02.2017 5 z 5

Ztracený ráj Ztracený ráj Anita Shreve

Kniha mne ze začátku moc nebavila - věty mi přišly dlouhé a překombinované. Ale pak jsem se začetla a nemohla se odtrhnout. Příběh byl plný zvratů a překvapení.

27.01.2024 4 z 5

Drobotiny Drobotiny Magdaléna Strejčková

Sbírka fejetonů a zamyšlení mladé maminky. Povídání o její lásce k rodině a k Bohu. Hezké, pohodové čtení.

09.10.2023 5 z 5

Šarlatová vdova Šarlatová vdova Nicole Byrd

Ovdovělá Lucy se potýká s dluhy po svém zesnulém manželovi. Seznámí se s lordem Richmondem, kterému pomáhá s pátráním po ztraceném rubínu... Knížka mne nebavila, možná to bylo i chybami v překladu.

10.05.2023 2 z 5

Dvojnící ze zkumavky Dvojnící ze zkumavky Robert A. Burton

Ač podle jiných čtenářů autor nápady vystřílel hned na začátku a pak už je kniha nudila, mě se líbila. A to tento styl literatury normálně nevyhledávám.

11.03.2021 4 z 5

Tasmánští tygři Tasmánští tygři Bernard Simonay

Prvních asi 100 stran mne moc nebavilo, ale pak se příběh rozjel a začal být opravdu napínavý.
Mladá lékařka přijíždí na Tasmánii hledat rodinu svého zesnulého manžela. Do jejího života zasáhne několik mužů, ale probudí se v ní i láska k tasmánské přírodě.

09.05.2020 4 z 5

Zavři oči Zavři oči Silvana Giacobini

Čtivá kniha, prolínání minulosti a současnosti skrze vize Chiary, televizní moderátorky. V minulosti je to tragický příběh Livie, zvané Dáma ze Zagarola, v současnosti satanistická sekta.
Knížka se mi opravdu hezky četla, ačkoliv to není úplně,, můj šálek kávy".

21.02.2020 4 z 5