Dani419 Dani419 komentáře u knih

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Mám mistra Kinga rád a detektivky - toho jsem se trochu bál. Jenže jsem si neuvědomil, že detektivka od mistra hororu bude tak nějak úplně něco jiného. Prostě v tom můsí být ta mysteriozita a to se mi líbí.

21.08.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

To nejde. Takovou slátaninu jsem ještě neviděl. A bohužel i několik místních uživatelů v životě nic lepšího nečetlo. Je mi jich strašně líto, ale nebudu nad nima truchlit - je to jejich volba. Tak trapnou zápletku dokáže vymyslet jen pětileté dítě a to nemusí být otrokem.

24.04.2021 odpad!

Osvícení Osvícení Stephen King

Osvícení jsem už kdysi četl, a je až z podivem, kolik nových věcí jsem tam našel. Velmi povedený a strašidelný příběh z pera nejzkušenejšího spisovatele světa. Za plný počet.
PS - Už se natočilo i několik dílů nového seriálu. Tak jsem zvědav.

05.02.2021 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Výběr z těch hrubých Kingovo příběhů. Nechodil kolem horké kaše, ale vytvořil strašidelný svazek hororů, kde lidé mají základní faktor k umírání. Nekuřáci a.s. to je filmový příběh. Škoda, že se ho nikdo neujal.

28.05.2021 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Vždy po přečtení kvalitního příběhu si říkám, kam na to ti spisovatelé chodí? A přitom pan King nevymyslel nic zázračného, ale dokázal to zpracovat do příběhu plného napětí a očekávání. Hlavní hrdina je sympatický a vy nevíte, zda jeho hubnutí je správné a nebo nebezpečné. Pointa příběhu je očekávaná již od začátku, ale i tak je dojemná a možná i pro mnohé smutná. Rozhodně se ale chvilku nad osudem hlavní postavy zasmějete.

25.04.2021 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Od Kinga jsem četl již několik příběhů a Nezbytné věci jsem i viděl zfilmované, tak jsem tak nějak věděl, do čeho jdu. Sice mě trochu odrazoval počet stran, ale nakonec jsme se tím prokousal. Originální myšlenka, celkové napětí, náznak hororu a mystiky, prostě velmi povedené.

16.08.2020 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Asi jsem od tohoto příběhu čekal víc. Ale je to jeden z mých prvních Kingů a věřím, že dojdu v jeho knihách k porozumění a dokonalosti.

07.03.2021 4 z 5

Metallica Metallica Mark Putterford

Jo, to tenkrát ješta byla Metallica. Akční, svižná, divoká...pak zažali s těmi ploužáky a improvizovat a tak nějak ztratili to původní kouzlo. Tato kniha vypráví o tom, když ještě byli divocí a zlí.

24.10.2020 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Obě knihy jsem dostal darem. A teď už chápu, že mi to přítelkyně udělala naschvál. To je něco tak příšerně napsanýho, až jsem zvracel. Bez emocí, bez napětí, bez akce a bez humoru.....převážně knihy, které se mi nelíbí, dávám do knihobudky, ale tohle si tam netroufnu dát. Jako přivodit někomu dalšímu zvracení? Ne, to ne. Tohle půjde rovnou do popelnice a s radostí.

24.04.2021 odpad!

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Nakonec jsem docela zklamanej. Čekal jsem něco velkolepějšího. Po přečtení několika komentářů jsem se i těšil. Jenže obsahově mě to moc neoslovilo. Námět rozhodně povedený, ale to zpracování jsem od mistra hororu čekal víc ... hororovější. Tak že průměr.

24.12.2022 3 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Ústav je směsicí skoro všeho známého od pana Kinga. Najdeme tu spousty odkazů na jeho starší příběhy, najdeme tu stejná jm=éna, najdeme tu navazující situace. Ústav je dobře odvedenou prací a čtenáře rozhodně pobaví a donutí se zamyslet.

09.01.2022 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Pan King se vydal do pohádky. Přidal k tomu trrochu hororu, lásky a dobrodružství. Pěkně volně se to čte a čtenář je napjatý, jak to dopadne. Mě se to moc líbilo.

14.01.2024 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Tak jsem konečně dočetl. Tanto druh Kinga já nějak moc nemusím, ale jsem rád, že jsem přečetl. Jako vždy je to plné překvapení a napětí. A ano, dal jsem čtyři hvězdy, mít možnost, dám tři a půl. Ta mystika v příběhu je dokonalá, jen některé pasáže, kterým jsem moc nerozumněl, jso někdy trošku přehnané, ale je to spisovatelův svět, tak proč se nad tím pozastavovat. Příběh rozhodně nenudí.

29.11.2021 4 z 5

Pátá čtvrtina (13 povídek) Pátá čtvrtina (13 povídek) Stephen King

Na můj vkus tam bylo mezi různýma povídkama dost propastných rozdílů. Několik je perfektních (Dům v Javorové ulici) a možná víc jich je průměrných až po ty, které se mi vůbec nelíbily (Udrž hlavu) Ale jo, je to Mistr King, nemůže mít všechno dokonalé.

17.11.2022 3 z 5

Družina zatracených Družina zatracených Jan Urban

Druhý příběh ze série Věčné mlhy už se nám trochu posunul. Po uvodním představování a vysvětlování se tedy děj hnul kopředu. Je to však teprv začátek a tak jsem si teprve na ty všechny skupiny a postavy v příběhu zvykal. Vypadá to na slušně rozjetý dobrodružství a jsem zvědav na další pokračování.

18.06.2023 4 z 5

Dar z hvězd Dar z hvězd Elena Danaan

No, řeknu vám, tohle je fakt síla. Nejsou to ty planý kecy na které jsem zvyklej v některých mnohých knihách. Tohle má logiku a je to vyprávěné s obrovským přehledem. Věrohodnost řečených věcí v této knize ještě podporují perfektní a mrazivé kresby mimozemských ras. Po několika letech zase jedna perfektní kniha. A určitě tu nepůjde jen o jedno přečtení. Tato publikace si žádá vícero prozkoumání.

18.06.2023 5 z 5

Čtyři po půlnoci Čtyři po půlnoci Stephen King

Čtyři skoro dokonalé povídky. Nejlepší Časožrouti, Sluneční pes, Skryté okno a Policajt z knihovny.
Kdysi jsem viděl Časožrouty jako film, ale povídka, podle které byl natočen, je nesrovnatelně lepší a napínavější.

06.04.2024 5 z 5