Dani3 Dani3 komentáře u knih

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Ze začátku jsem měla problém se začíst - jména kluků z Havraního bratrstva se mi pletla a zjistit, o čem vlastně celý příběh je, byl docela oříšek. Autorka hodí čtenáře do vody, aniž by toho moc vysvětlila. Ale jakmile se v příběhu člověk zorientuje, pomalu ho to vtáhne do děje a chce vědět víc.

10.07.2017 3 z 5

Hra věží Hra věží Daniel O´Malley

Tak tohle se opravdu nepovedlo. V půlce jsem byla rozhodnutá knížku odložit, nakonec jsem ji dočetla, ale spolehlivě vím, že se k ní už nikdy nevrátím.

Začátek byl docela slibný, když se ale Myfanwy dostala s pomocí dopisů do Checquy, tak příběh začal nudit. Mám ráda tlusté knihy, ale tuhle bych zkrátila minimálně o třetinu, některé pasáže vůbec nedávaly smysl a hodně z dopisů poskytovalo informace, které čtenář vůbec nepotřeboval.

11.04.2017 1 z 5

Podsvětí - Artefakt Podsvětí - Artefakt Kristina Hlaváčková

Skvělé fantasy. Spolu se Sam Barnetovou nahlédneme do světa kouzel a magie, do tajemného podsvětí, které je obyčejným smrtelníkům pečlivě skryto.

Musím říct, že jsem se dobře bavila, na začátku jsem se trochu obávala těch „japonských prvků“, ale vůbec k tomu nebyl důvod. Prostě to tam patřilo a bez toho by to vlastně ani nebylo ono.

Autorka mě úplně dostala některými slovními obraty, až jsem měla někdy co dělat, abych se nesmála na veřejnosti nahlas.
Pokud má autorka v plánu napsat pokračování, určitě si ho nenechám ujít. Zakončení příběhu je dost volné, ale hlavně některé věci by si zasloužily trochu víc rozvinout…

17.10.2016 5 z 5

Jezábel Jezábel Eleanor de Jong

Příběh o odhodlání, střetu dvou odlišných náboženství, ale také o lásce, posedlosti a zradě.

I když příběh o Jezábel není tak strhující a emotivní jako ten o Dalile, tak se mi líbil a velmi jsem si ho užila. Kniha má zajímavou obálku, dobře se čte a děj je poměrně svižný. Autorka neztrácí čas se zbytečnými popisy historických událostí, ale přitom čtenáři dopřeje dostatek informací, aby získal dostatečný přehled.

27.07.2016 4 z 5

Rubín v kouři Rubín v kouři Philip Pullman

Temné uličky starého Londýna, opiová doupata, několik vražd a jeden rubín. S tím vším si musí Sally Lockartová poradit, aby zjistila, kdo zabil jejího otce a co se ukrývá v její minulosti.

Odpočinkový a nenáročný detektivní příběh, který nic nezastírá a přitom není krvavý ani brutální. Navíc Sallyin praktický pohled na svět dodával příběhu jistou dávku lehkosti a nadhledu.

24.06.2016 3 z 5

Vzpomínky na zítřek Vzpomínky na zítřek Cecelia Ahern

Jaké by to bylo vědět, co stane zítra?
Tamara, hlavní hrdinka příběhu, to ví a může tak měnit svoje budoucí zítřky.

Kniha se zajímavým nápadem, velkým „kostlivcem ve skříni“, ale i velmi těžkopádným začátkem. První třetina byla opravdu hodně nezáživná. Dlouhé popisy událostí, pocitů a ospravedlnění, které by se daly sloučit do jedné kapitoly.
Konec se ale moc povedl, takové zakončení jsem opravdu nečekala.

24.05.2016 2 z 5

Moriarty Moriarty Anthony Horowitz

I když se kniha jmenuje Moriarty, tak k Sherlocku Holmesovi a jeho světu má tento za vlasy přitažený příběh hodně daleko. Geniálního detektiva, kterého vytvořil A.C.Doyle, prostě nelze nahradit inspektorem ze Scotland Yardu.
Konec příběhu byl hodně zvláštní, vůbec mi nesedl. Jako kdyby autor nevěděl, co s tím.

26.03.2016 3 z 5

Láska v podsvětí Láska v podsvětí Meg Cabot

Tento díl byl o něco málo lepší než ten první. Jen škoda, že v příběhu nebylo více z mytologie, mohl z toho být skvělý příběh. Stejně jako u prvního dílu se autorce povedl začátek, který se odehrával v podsvětí…ale potom všechno tak nějak vyšumělo do ztracena. Osobně si myslím, že by se všechno vešlo do jedno dílu.

Celý příběh byl v podstatě plný zmatených dialogů a chaotického jednání hlavních postav. Byla jsem ale ráda za postavu správce hřbitova - byl vcelku komická postavička, ale jako jediný v tom všem zmatku a chaosu dodával čtenáři potřebné informace a vysvětlení, aby se děj mohl trochu pohnout dopředu.

01.09.2015 2 z 5

Klíč Klíč Marianne Curley

Klíč je velmi zdařilým zakončením série Strážců času. Jen ten konec byl takový hodně rychlý a ne příliš propracovaný. Přišlo mi, že autorka nevěděla, jak příběh ukončit, nebo že zapomněla dopsat minimálně jednu kapitolu.

Vypravěči tohoto dílu byli Rochelle a Matt, který konečně objevil své schopnosti….a že jich dostal do vínku opravdu hodně. Celkově se v tomto díle daleko více kouzlilo a Vyvolení používali své nadpřirozené schopnosti na každém kroku. Odhalení zrádce bylo napínavé až do samého konce. Velmi se mi líbily pasáže, které trochu více osvětlily fungování celého mechanismu cestování v čase i spojení s dávnou Atlantidou.

18.08.2015 5 z 5

Temnota Temnota Marianne Curley

Isabela se se svými přáteli vydává do podsvětí zachránit Arkariana, kterého unesla Lathenie, vládkyně Řádu chaosu. Isabela, Ethan a Matt podstupují nejednu zkoušku, aby svůj úkol splnili.

První polovině knihy jakoby něco chybělo, ale jakmile trojice sestoupila do podsvětí, příběh začal mít ten správný rozměr a už tak nenudil.
V tomto díle jsou vypravěči Isabela a Arkarian. Tady už se mi nepletlo, kdo je zrovna vypravěč, ale musím říct, že Isabelino vyprávění mi přišlo mnohem lépe zpracované než to Arkarianovo. Místy mi to jeho přišlo jako vyprávění malého dítěte a ne někoho, kdo žije šestset let.

25.07.2015 3 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

V závěrečném díle série Percy bojuje s Lukem alias Kronem. Kniha je vlastně jedna velká bitva, kde je plno akce a plno soupeřů.

Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst a v některých místech jsem si přála, abych se konečně dopracovala na konec. Kniha není vyloženě špatná, ale asi jsem očekávala trochu víc…

Hádes a jeho rodina to svými dialogy trochu odlehčili, což mě potěšilo.

14.06.2015 3 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Další výprava, kde se mísí řecká mytologie a současná moderní doba, se povedla mnohem více než v předchozím díle. Děj je svižný a napínavý, dialogy pěkně odsýpají a čtenář se nenudí. Je to milé oddychové čtení, kde je i možnost se dovědět něco nového z řecké historie.

Postavu Zoe Večernice jsem moc oblíbila, ze začátku byla sice nepříjemná a odměřená, ale její chování mělo své důvody. Božské popichování Artemidy a Apollóna byly příjemným osvěžením. Jediné co mi trochu vadilo, tak byla Percyho věčná natvrdlost.

17.05.2015 4 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Druhý díl je dost pomalý. Celou první třetinu vlastně čekáte, o čem děj bude. Celý příběh zachránil v podstatě jen konec, který měl trochu spád.

Co mě ale moc bavilo, byli Hérmovi hadi Martha a George.

10.05.2015 2 z 5

Luciferovo evangelium Luciferovo evangelium Tom Egeland

Moje druhá kniha s průvodcem Bjornem Belto. Knížka byla dobrá, četla se lehce, děj poměrně rychle odsýpal, nechybělo tomu napětí, ale trochu mě zklamal ten konec. Byl na mě hodně nereálný a mírně překombinovaný.

19.03.2015 4 z 5

Strážci úmluvy Strážci úmluvy Tom Egeland

Moje první kniha od Egelanda a musím říct, že byla výborná. Příběh je dobře propracovaný a autor postupně čtenáři odhaluje kousky skládačky. Hlavní postava albín Bjorn Belto je úplně jiný, než ti klasičtí superhrdinové, sice trochu neurotik, ale příběhu to dodávalo na věrohodnosti.

19.03.2015 5 z 5

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Začátek příběhu byl pomalý a hodně rozpačitý, ale pak, ani nevím kdy, se to rozjelo a obracela jsem nadšeně jednu stránku za druhou. Autorka postupně odhalovala plno tajemství a záhad. Do současného života zakomponovala řeckou mytologii, což se mi fakt líbilo. Další díl si určitě přečtu, první díl skončil s mnoha otazníky a jsem zvědavá na autorčino pojetí podsvětí a na to jak to dopadne s Helen a Lucasem.

01.02.2015 4 z 5

Dracula, má láska Dracula, má láska Syrie James

Příběh je vyprávěn z ženského pohledu, tedy tak trochu netradičně, což byla příjemná změna. Začátek knížky mi přišel trochu rozvláčný, ale s příchodem postavy doktora Van Helsinga dostal příběh ten správný rozměr.

Autorka skvěle vykreslila momenty Míniny nerozhodnosti vybrat si mezi dvěma muži a také její pochybnosti věřit dvěma různým pohledům na skutečnost. Hrabě Dracula je mistr manipulace, samozřejmě má cvik několika staletí, ale moc mě bavilo, že měl odpověď na všechno a dokázal tak rozptýlit veškeré Míniny pochybnosti….opravdu hezká knížka.

02.01.2015 4 z 5

Lazebníkova dcera Lazebníkova dcera Linda Lafferty

Autorka vykreslila velmi věrohodně postavy a atmosféru rudolfínské doby. Slibný začátek knihy se ovšem přehoupl do pomalého nemastného-neslaného vyprávění. Konec příběhu to ale plně vynahradil, závěr byl svižný a mnohem více napínavý.

Některé pasáže, zvlášť na začátku, jsou jen pro silné povahy. Musím ale ocenit, jak autorka popisuje změny nálad a nevyzpytatelné chování šíleného císařova nemanželského syna.

11.12.2014 3 z 5

Oscar Wilde & Kruh smrti Oscar Wilde & Kruh smrti Gyles Daubeney Brandreth

Nedočetla jsem. Ze začátku to vypadalo docela slibně, ale postupem času se příběh strašně vlekl. Bylo tu až moc popisu o životě Oscara Wildea a hlavně žádné napětí nebo akce, kvůli které by člověk měl důvod otočit na další stránku.

12.11.2014

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Do knížky jsem se začetla hned od první stránky. Bohužel čím dál jsem se dostávala, tím hůř se mi kniha četla. A nebylo to chybami v tisku, kterých tam bylo opravdu hodně, ale spoustou hluchých míst a dějem, který se často opakoval.

31.10.2014 1 z 5