Dani3 Dani3 komentáře u knih

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

V závěrečném díle série Percy bojuje s Lukem alias Kronem. Kniha je vlastně jedna velká bitva, kde je plno akce a plno soupeřů.

Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst a v některých místech jsem si přála, abych se konečně dopracovala na konec. Kniha není vyloženě špatná, ale asi jsem očekávala trochu víc…

Hádes a jeho rodina to svými dialogy trochu odlehčili, což mě potěšilo.

14.06.2015 3 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Další výprava, kde se mísí řecká mytologie a současná moderní doba, se povedla mnohem více než v předchozím díle. Děj je svižný a napínavý, dialogy pěkně odsýpají a čtenář se nenudí. Je to milé oddychové čtení, kde je i možnost se dovědět něco nového z řecké historie.

Postavu Zoe Večernice jsem moc oblíbila, ze začátku byla sice nepříjemná a odměřená, ale její chování mělo své důvody. Božské popichování Artemidy a Apollóna byly příjemným osvěžením. Jediné co mi trochu vadilo, tak byla Percyho věčná natvrdlost.

17.05.2015 4 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Druhý díl je dost pomalý. Celou první třetinu vlastně čekáte, o čem děj bude. Celý příběh zachránil v podstatě jen konec, který měl trochu spád.

Co mě ale moc bavilo, byli Hérmovi hadi Martha a George.

10.05.2015 2 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Opravdu nádherná knížka, která sebou přináší hodně otázek k zamyšlení. Rozhodně to není jen pohádka pro děti. Knížku jsem četla v originále a čte se lehce, děj je vyvážený, postavy jsou propracované a čtenář, ať už malý nebo velký, se rozhodně nebude nudit.

Líbila se mi myšlenka, že každý člověk má svého daemona i neomezené množství paralerních světů.

Hlavní hrdinka Lyra je neúnavná, odhodlaná a mazaná a moc jsem si ji oblíbila. Její daemon Pan ji skvěle doplňoval, jeden druhého podporovali a dodávali si odvahy, když to bylo potřeba. Stejně tak mi k srdci přirostl i medvěd kyrysník Iorek Byrnison.

06.05.2015 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Příběh z malého městečka, kde všichni ví o všem a o všech, ale přitom je toho ještě mnoho skryto. Rozvážný inspektor Gamache vyšetřuje vraždu a postupně odhaluje veškerá tajemství místních obyvatel.

Kniha má velmi detailně propracované postavy i děj, ale chybí tomu jiskra. Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst. Celý příběh byl hodně pomalý a rozvláčný, asi až tak posledních šedesát stránek bylo lepších. Je to průměrná detektivka a další díly si asi nejspíš nechám ujít.

13.04.2015 2 z 5

Ztracená knihovna Ztracená knihovna A. M. Dean

Hned na začátku knihy autor naservíruje několik mrtvol, což vypadá na slibný příběh, ale pak se víc než do poloviny knihy nic moc neděje. Navíc je v příběhu spousta postav, které mají přezdívky, a proto se v nich člověk špatně orientuje. Docela dlouho mi trvalo poznat, kdo je kdo a jestli patří k Bratrstvu nebo ke Grémiu.

Příběh plynul poměrně rychle, a pokud si zvyknete na styl psaní, tak se nečte špatně, ale je dost slabý a nepropracovaný. Na několika stránkách jsou vždycky nahuštěny historické informace o místě, kde se zrovna hlavní postava, profesorka Emily Wessová, nachází a v tom zbytku se zběsile přemisťujete jen z místa na místo.

27.03.2015 2 z 5

Luciferovo evangelium Luciferovo evangelium Tom Egeland

Moje druhá kniha s průvodcem Bjornem Belto. Knížka byla dobrá, četla se lehce, děj poměrně rychle odsýpal, nechybělo tomu napětí, ale trochu mě zklamal ten konec. Byl na mě hodně nereálný a mírně překombinovaný.

19.03.2015 4 z 5

Strážci úmluvy Strážci úmluvy Tom Egeland

Moje první kniha od Egelanda a musím říct, že byla výborná. Příběh je dobře propracovaný a autor postupně čtenáři odhaluje kousky skládačky. Hlavní postava albín Bjorn Belto je úplně jiný, než ti klasičtí superhrdinové, sice trochu neurotik, ale příběhu to dodávalo na věrohodnosti.

19.03.2015 5 z 5

Beze snů Beze snů Josephine Angelini

Další skvělá kniha plná záhad a tajemství z řecké mytologie, kde nechybí ani akce a napětí.

Helen, co by poutnice podsvětím, se snaží osvobodit Následníky od Fúrií. Vůbec by mě nenapadlo, že Fúrie budou ve skutečnosti tři malé a velmi nešťastné „duše“ a osvobození bude tak prosté.

09.03.2015 5 z 5

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Začátek příběhu byl pomalý a hodně rozpačitý, ale pak, ani nevím kdy, se to rozjelo a obracela jsem nadšeně jednu stránku za druhou. Autorka postupně odhalovala plno tajemství a záhad. Do současného života zakomponovala řeckou mytologii, což se mi fakt líbilo. Další díl si určitě přečtu, první díl skončil s mnoha otazníky a jsem zvědavá na autorčino pojetí podsvětí a na to jak to dopadne s Helen a Lucasem.

01.02.2015 4 z 5

Dracula, má láska Dracula, má láska Syrie James

Příběh je vyprávěn z ženského pohledu, tedy tak trochu netradičně, což byla příjemná změna. Začátek knížky mi přišel trochu rozvláčný, ale s příchodem postavy doktora Van Helsinga dostal příběh ten správný rozměr.

Autorka skvěle vykreslila momenty Míniny nerozhodnosti vybrat si mezi dvěma muži a také její pochybnosti věřit dvěma různým pohledům na skutečnost. Hrabě Dracula je mistr manipulace, samozřejmě má cvik několika staletí, ale moc mě bavilo, že měl odpověď na všechno a dokázal tak rozptýlit veškeré Míniny pochybnosti….opravdu hezká knížka.

02.01.2015 4 z 5

Lazebníkova dcera Lazebníkova dcera Linda Lafferty

Autorka vykreslila velmi věrohodně postavy a atmosféru rudolfínské doby. Slibný začátek knihy se ovšem přehoupl do pomalého nemastného-neslaného vyprávění. Konec příběhu to ale plně vynahradil, závěr byl svižný a mnohem více napínavý.

Některé pasáže, zvlášť na začátku, jsou jen pro silné povahy. Musím ale ocenit, jak autorka popisuje změny nálad a nevyzpytatelné chování šíleného císařova nemanželského syna.

11.12.2014 3 z 5

Francouzova zátoka Francouzova zátoka Daphne du Maurier

Skvělá knížka. Četla jsem ji už několikrát a vždycky se k ní ráda vracím. Už od první stránky Vás příběh vtáhne do děje a člověk si připadá jako by byl sám na místě.

Zvlášť sympatická mi byla postava sluhy Williama……moc dobře jsem se bavila při jeho „rozhovorech" s Donou.

18.11.2014

Dalila Dalila Eleanor de Jong

Věčný příběh Samsona a Dalily, který všichni známe….i když autorka ho pojala trochu jinak.

Kniha zachycuje střety mezi Izraelity a Filištíny. Hlavní hrdinka, Dalila, se narodila jako Izraelitka, ale po smrti jejího otce si její matka bere za muže Filištína. Dalila se tak ocitá na pomezí mezi těmito dvěma světy. Na jedné straně se zavázala pomoci Filištínům porazit Samsona a na druhé straně jsou její city k němu. A právě její láska k Samsonovi se mu stane osudnou…..

Kniha je velmi čtivá, plná emocí a zvratů. Autorka skvěle popisuje duševní rozpoložení Dalily při její snaze Samsona zachránit a zároveň splnit její úkol.

13.11.2014 5 z 5

Oscar Wilde & Kruh smrti Oscar Wilde & Kruh smrti Gyles Daubeney Brandreth

Nedočetla jsem. Ze začátku to vypadalo docela slibně, ale postupem času se příběh strašně vlekl. Bylo tu až moc popisu o životě Oscara Wildea a hlavně žádné napětí nebo akce, kvůli které by člověk měl důvod otočit na další stránku.

12.11.2014

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Pěkná svižná historická detektivka. S přečtenými stránkami přibývají podezřelí a někdy bylo obtížné sledovat, kdo je z čeho vlastně podezřelý.
Postava Barbariče je mi sympatická, s morousem Steinem je to už horší. Na další díl se ale docela těším.

08.11.2014 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Do knížky jsem se začetla hned od první stránky. Bohužel čím dál jsem se dostávala, tím hůř se mi kniha četla. A nebylo to chybami v tisku, kterých tam bylo opravdu hodně, ale spoustou hluchých míst a dějem, který se často opakoval.

31.10.2014 1 z 5