Dandy1 Dandy1 komentáře u knih

Černobylský deník - Zápisky stalkera Černobylský deník - Zápisky stalkera Richard Ritchie Šmíd (p)

Fotky míst z kterých mrazí. Popisky taky stojí za to. Autor je sympaťák. Mrkla jsem i na jeho FB stránky, kde má krásné fotografie. Hodnotím průměrem, protože mě žádná fotka neoslovila něčím výjimečným. Ale možná je to tím, že fotek z Černobylu byla publikována už spousta.

01.07.2023 3 z 5

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Nad fotografiemi jsem se kochala jak je naše země krásná. A zavzpomínala jsem si na dobu svých vandrů. Ještě že v té době nebyl instagram a nikdo mě nezastavoval na focení a nehladil mi psa.

01.07.2023 3 z 5

Případ zazděné šlechtičny Případ zazděné šlechtičny Jaromír Jindra

Šestý díl je kvalitní ukončení série.

29.06.2023 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Byla to naivní předvídatelná pohádka. A přečetla jsem si ji ráda.

26.06.2023 3 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Dick Francis (p)

Čtení na dovolenou. Nenáročné, z prostředí filmu.

20.06.2023 3 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Srozumitelný jednoduchý návod jak začít se změnami ve svém životě.

16.06.2023 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Děj je moc pěkný. Jen jsem si nemohla zvyknout na styl psaní. Autorka je novinářka a kniha mi přijde jako bych četla noviny na pokračování.

16.06.2023 4 z 5

Studňa Studňa Dominik Dán

Začátek byl takový nijaký. Ale pak to začalo mít grády a vydrželo to až do konce. Líbí se mi odlehčení děje vsuvkami z kanceláře. I když tentokrát to v kanclu pokaždé moc humorné nebylo. Spíš naopak.

14.06.2023 5 z 5

Chlapec z lesů Chlapec z lesů Harlan Coben

Pro mě zklamání. Jako by to napsal někdo jiný. Asi se autor inspiroval sérií Jack Reacher. Krátké věty, neohrožený hrdina, který všechno ví.

07.06.2023 3 z 5

V tieni V tieni Dominik Dán

Opět skvělá kniha. Je mi trochu na škodu, že se ke mě dostávají díly na přeskáčku.

26.05.2023

Krv je len voda Krv je len voda Jana Micenková

Toto číst bolí. Konec jsem rozhodně čekala jiný. Překvapil mě. Styl i příběh se mi líbil, přestože že jsem měla chuť občas někoho z postav zabít.

24.05.2023 5 z 5

Kurz přežití Kurz přežití Amar Ibrahim

Pro toho kdo jezdil na vandry pod širák tam není nic nového. Kladně hodnotím seznamy pro KPZ, evakuační zavazadlo a lékárničku. Zážitky z kurzů mě fakt pobavily.

18.05.2023 4 z 5

V nejistých vodách V nejistých vodách Philippa Gregory

Kniha si určitě své čtenáře najde. Mě nezaujala.

15.05.2023 2 z 5

Pchjongjangská akvária Pchjongjangská akvária Čchol-hwan Kang

Uplynulo 20 let od vydání knihy a v severokorejském světě se pro lidi nic nezměnilo. Vládcové se mění, režim zůstává.

14.05.2023 3 z 5

Zásah Zásah Lee Child

Tento díl mě nebaví. Jako by to napsal někdo jiný. Chybí akce, napětí... Chybí mi ty krátké stručné věty a střídání kapitol, kdy člověk musí číst dál a dál, dokud se nedozví, jak to dopadlo.

11.05.2023 2 z 5

Letenka z džungle Letenka z džungle Sandra Brown

Začátek slibný, ale ten konec z červené knihovny to zabil.

07.05.2023 3 z 5

Vyrástla som v gete Vyrástla som v gete Eliška Tanzer

Nestojí za nic.

03.05.2023 odpad!

Noc temných klamstiev Noc temných klamstiev Dominik Dán

No to byla jízda. Jednohubka co nejde odložit. Napínavá od začátku až do konce.

03.05.2023 5 z 5

Mlhy Serengeti Mlhy Serengeti Leylah Attar

Odkladám. Slibný začátek se mění v červenou knihovnu s kombinací přírodovědné nauky. Děj se někam vytratil.

28.04.2023 1 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Po delší době jsem sáhla po Carterovi. Nepřišlo mi to tak napínavé jako jiné jeho knihy. Závěrečné rozhodnutí Huntera mě nijak nepřekvapilo.

25.04.2023 3 z 5