Dandy1 Dandy1 komentáře u knih

Uzel Uzel Dominik Dán

Jsem ráda, že tento díl nebyl první. Když Krauze už znám, bavilo mě to víc. Příběhů z dob železné opony moc není. Je potřeba si čas od času připomenout jak zrůdná doba to byla.

15.09.2023 5 z 5

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Jako vždy, skvělé. Tentokrát okořeněné příběhem z války. DD mě vždy skvěle pobaví a ještě si nad jeho knihami i odpočinu. Vsuvky ze soukromých životů vyšetřovatelů mě baví čím dál víc.

05.09.2023 4 z 5

Naše ztracená srdce Naše ztracená srdce Celeste Ng

Půjdu proti proudu. Kniha je pro mě zklamáním. První půlka s Ptáčkem mě bavila, druhá vůbec. Chybí zásadní zápletka i děj, co nutí číst dál. Poselství knihy i myšlenky o plíživém zlu jsou hezké, ale od Ng bych čekala víc akce.

02.09.2023 2 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Zaujaly mě případy 1. oddělení, tak jsem si donesla i Mluví k vám kapitán. A byla snad ještě lepší. Lítám ráda. Nahlédnout trochu do zákulisí, bylo moc zajímavé. Pan Hecl je sympaťák.

29.08.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Jednou za čas sáhnu po nenáročné, pozitivní, naivní knížce. Tahle mě mile překvapila, i když určitě věkem nepatřím k cílové skupině.

25.08.2023 4 z 5

Smrt na kůru Smrt na kůru Dalibor Vácha

Tato kniha mi vyrazila dech. Zrovna tak jako Milá č. 18. Až pojedu do Prahy, zajdu si prohlédnout kostel Cyrila a Metoděje a vzdám čest padlým hrdinům.

22.08.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Věděla jsem, že knihy autorky jsou depresivní. Tentokrát sáhla po problémech sendvičové generace. Nemají to lehké, ale Veronika mě vyloženě štvala. Ani si snad takového pohodového chlapa chlapa nezasloužila. Nebo on ji?

17.08.2023 3 z 5

Geneze Geneze Robin Cook

Cookovy knihy jsem hltala v mládí. Od té doby co pracuji v nemocnici vím, že je to vše velmi nereálné. Líbí se mi však, že autor vytahuje na svět často aktuální témata z výzkumů. Tuto knihu navíc okořenil mladým sebestředným spratkem.

11.08.2023 3 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Slupla jsem to jako malinu za jedno deštivé odpoledne.

06.08.2023 5 z 5

Velké naděje Velké naděje Christiane Gohl

Chybí tomu jiskra, která vás nutí číst dál a dál. Klidně jsem tu knihu mohla nedočíst. První díl byl mnohem lepší.

05.08.2023 2 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Toto bylo velké zklamání. Mám přečtené všechny knihy autorky, které u nás vyšly a nikdy bych neřekla , že něco od ní nedočtu. Nezaujala ani postavami ani příběhem. Prolínání času to zabilo úplně.

31.07.2023 1 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Jsem nadšená, i když to neskončilo podle mých představ. Život je už takový. Někdo má ustláno na růžích, jiný ne...

27.07.2023 5 z 5

Se žirafami na západ Se žirafami na západ Lynda Rutledge

Překvapivě krásný příběh inspirovaný skutečným příběhem. Užila jsem si cestu přes Spojené státy se vším všudy.

22.07.2023 5 z 5

Anatomie zla - Tajemství nacistických válečných zločinců Anatomie zla - Tajemství nacistických válečných zločinců Joel E. Dimsdale

Měla jsem jiné očekávání. Myslela jsem, že tam bude více ze soudního procesu v Norimberku. O povaze nacistů mnohem víc vypovídá kniha Smrt je mým řemeslem, která se navíc čte jako román.

18.07.2023 3 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Výpovědi jsou zajímavé. Na jejich základě si lze složit obraz, co se dělo po katastrofě. Vzpomínky dětí berou za srdce. Jak radiace ničila těla zachránců je děsivé.

16.07.2023 4 z 5

Rok delfínů Rok delfínů Sarah Lark (p)

Je to letní odpočinkové čtení. Postava Laury mi jako matce přišla neuvěřitelná. Od autorky jsem už četla lepší knihy.

16.07.2023 4 z 5

Psychologie pro milující rodiče Psychologie pro milující rodiče Jana Bašnáková

Kvalitní náhled do prvního roku dítěte. Obsahuje rady jak s miminky komunikovat, co ovlivňuje rozvoj řeči, psychomotorický vývoj. Knize není co vytknout.

Rodičům předškoláků bych doporučila Pravidla mozku dítěte a později knihu Jak mluvit, aby nás teenageři poslouchali.

14.07.2023 5 z 5

Žiješ iba dvakrát Žiješ iba dvakrát Dominik Dán

Knihy Dominika Dána jsou sázkou na jistotu. Dlouhé tak akorát, napětí je kompenzováno humorem, nikdy nenudí. Začínám být na nich závislá. U této knihy smekám za popis péče o nemocnou matku. Bylo to hodně emotivní, pravdivé a lidské.

08.07.2023 5 z 5

Pod tíhou života Pod tíhou života Vlasta Javořická

Klasika. Jak chudá dívka k bohatství a štěstí přišla.

06.07.2023 3 z 5

Začínajícím citrusářům Začínajícím citrusářům Svatoslav Kodytek

Citrusy mám doma už několik let. Co jsem potřebovala vědět, to jsem v knize našla.

05.07.2023 4 z 5