cucik14 cucik14 komentáře u knih

Ve službách krále Ve službách krále Timothy Knapman

Byl to první gamebook, který jsme se synem četli. Moc se mu líbil styl čtení, který dosud neznal.
Mě ale mrzí, že správná odpověď byla jen jedna, jiná vás dál nepustila, to je rozdíl oproti dospěláckým knihám podobného rázu.

24.10.2022 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Skvělá kniha, opět napínavé, stejně jako předchozí díly. Po mé menší čtecí krizi, kdy jsem se tak půl roku do ničeho nemohla pořádně začíst, tento díl opět splnil má očekávání a plný počet si právem zaslouží:)

20.10.2022 5 z 5

Sbírka pohádek Sbírka pohádek Oleg Kuzovkov

Moc hezká kniha na motivy oblíbené pohádky :)

20.10.2022 5 z 5

Byl jednou jeden život – kosti Byl jednou jeden život – kosti Jean-Charles Gaudin

Celá série je úžasná a synova věta po dočtení -"Mami, to je neuvěřitelné co všechno lidské tělo dokáže!" - přesně vystihuje tuto knihu. Děti se dozví určitě mnoho zajímavých informací.

26.09.2022 5 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Zajímavá kniha, ale vůbec ne špatná. Podruhé ji asi číst nepotřebuji, i přesto bych ji dala pěkné 3 a půl hvězdičky :)

05.08.2022 4 z 5

Angry Birds ve filmu Angry Birds ve filmu kolektiv autorů

Četli jsme s šestiletým synem před spaním, moc se mu líbila, je přesně podle filmu a (což je pro mě tedy malé mínus) nebylo v ní nic navíc oproti filmu. Ale celkový dojem je dobrý :)

22.06.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Nečtu motivační knihy a už vůbec ne knihy z prostředí koncentračního tábora, ale do této jsem se pustila po přečtení mnoha kladných recenzí a nelituji. Čte se i přes velmi těžké téma lehce, autor musel být neskutečně silný člověk. A moc oceňuji styl vyprávění, že mluví ke svému příteli. Pět hvězdiček si kniha určitě právem zaslouží :)

14.06.2022 5 z 5

Vášeň na ostří nože Vášeň na ostří nože kolektiv autorů

Tuto tenkou knížečku jsem si vybrala jako nenáročné čtení mezi tlustšími knihami a celkem se mi líbila. Obsahuje dvanáct povídek na motivy skutečných zločinů, jedna má zhruba deset stran. Každá je od jiného autora, některá se četla lépe a některá hůř, dohromady ovšem tvoří fajn celek.

13.06.2022 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

(SPOILER) Autorka opravdu psát umí, ale za mě je toto zatím nejslabší díl. Nějak jsem se nemohla prokousat přes začátek a zarazilo mě, že vrah, který obětem "preventivně" hází mobily do záchodu, potom nechá mobil ležet v dosahu unesené.
Ale jinak celá série za mě povedená, těším se na další díly.

23.05.2022 5 z 5

Bezmezná ctižádost Bezmezná ctižádost Ken McClure (p)

Moje první kniha od tohoto autora.
Námět nebyl vůbec špatný, jak aktuální se zdá, když si to ještě všichni pamatujeme z covidu. Začátek je slabší, poté se ale příběh rozjede a čte se moc fajn. Konec byl ovšem hodně uspěchaný, autor mohl klidně více rozpracovat, co se s městem bude dál dít. Čtyři hvězdičky, ale autora určitě nezatracuji a pokud se mi dostane do rukou něco z jeho další tvorby, ráda si to přečtu :)

06.05.2022 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

(SPOILER) Za mě zatím ze všech tří dílů z této série je Propast smrti nejslabší. Možná je to ale jen tématem (vraždy v gay komunitě), i přesto dávám 5 hvězdiček, protože Robert Bryndza prostě psat umí :)
Navíc mě baví, že se celá série zabývá odloženými případy, které se policii nepodařilo vyřešit.

27.04.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Knihy od Roberta Bryndzy jsou sázka na jistotu. Autor opět nezklamal a i tento díl čtenáře vtáhne a nepustí :)

24.04.2022 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Robert Bryndza prostě psát umí :)
Kate i Tristan byli oba moc sympatičtí a příběh vtáhne čtenáře do děje a nepustí. Už se těším na další díly.

22.04.2022 5 z 5

Felix na návštěvě u dětí z celého světa Felix na návštěvě u dětí z celého světa Annette Langen

Syn je předškolák, četli jsme ji před spaním a líbila se mu. Za mě tedy trošku těžší u těch malých na představivost, doporučuji spíš pro děti školního věku.

09.04.2022 4 z 5

Tři opice Tři opice David Urban

Některé povídky se mi líbily více a jiné méně, u dvou jsem si říkala, že je mohl autor klidně více rozpracovat třeba na celou knihu. Jinak se to čte moc dobře.

09.04.2022 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Skvělá kniha, děj ubíhá velmi svižně a četla se mi moc dobře.

03.04.2022 5 z 5

Člověk za oponou Člověk za oponou Martin Goffa

Opět úžasný. Žádný překombinovaný příběh a přitom velmi čtivě napsáno :)

29.03.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Zase další skvělý díl, série je moc povedená. I když je příběh hodně překombinovaný, spousta neuvěřitelných náhod, ale čte se velice pěkně. Těším se na další díly :)

14.03.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Souhlasím se zbytkem, strašně moc náhod, ale jinak je kniha psaná moc čtivě, hlavní hrdinka sympatická a určitě u této série vydržím :)

09.03.2022 5 z 5

Garfield záchranářem Garfield záchranářem Jim Davis

Moc hezká kniha, měli jsme ji se synem na dva dny před spaním. Líbilo se mu, že je na jedné straně text a na druhé velký obrázek :)

22.02.2022 5 z 5