Ctirada Online Ctirada komentáře u knih

Ucho Ucho Jan Procházka

Ze začátku mi vadil styl psaní v "holých" větách, ale postupně jsem začala být zvědavá, jak příběh dopadne.

24.06.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Romantika v příjemném prostředí, nijak zvlášť vtipná, bez překvapení.

05.06.2021 3 z 5

Národ Národ Terry Pratchett

Jednoduchý dobrodružný příběh s typickým Pratchettovým humorem a k tomu několik zajímavých pasáží k zamyšlení.

25.05.2021 4 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Kniha se četla dobře, seznámení hlavní dvojice bylo mile naivní, nicméně kdyby autorka vynechala pasáže o sexu, moc by z příběhu nezbylo. I od románu pro ženy očekávám silnější příběh.

29.04.2021 2 z 5

Divoška Jaja Divoška Jaja Benjamin Klička

Kniha je psaná "poetickým" jazykem, přesto se dobře čte. Líbil se mi vhled do tehdejší Paříže, ale vzhledem k tragickému osudu hlavní hrdinky už bych knihu znovu nečetla.

24.04.2021 4 z 5

Milé příběhy a krásné ilustrace

Paleček Paleček František Hrubín

Povedená veršovaná pohádka

Broučci na pouti Broučci na pouti Hana Vrbová-Piskáčková

Veselé verše doplněné skvělými ilustracemi

Říkanky pro malé občánky Říkanky pro malé občánky Jindřich Balík

Nenechte se odradit názvem - říkadla jsou zvučná, snadno zapamatovatelná i docela vtipná a doprovází je milé kresby.

Vláček Uspáváček Vláček Uspáváček Vlasta Svobodová

Povedené leporelo, líbí se mi možnost “pohádku” libovolně natáhnout dle vlastní fantazie.

Na tom našem dvoře Na tom našem dvoře Vladimír Thiele

Pěkné realistické kresby a povedené verše

Objevujeme svět! Roční období Objevujeme svět! Roční období Nathalie Choux

Provedení knihy je pěkné, ale některými prvky lze obtížně pohybovat a zbylé zas naši roční dceru příliš nezaujaly. Z této série doporučuji ZOO nebo Louku.

10.12.2020 3 z 5

Objevujeme svět! ZOO Objevujeme svět! ZOO Nathalie Choux

Kniha naši roční dceru zaujala. Líbí se mi zařazení různých typů pohyblivých prvků. Vytkla bych jen páva - vhodnější by bylo rozevírat ocas, ne jeho “clonu”, navíc nedrží v zakryté poloze.

10.12.2020 4 z 5

Newtonovo dělo Newtonovo dělo Gregory John Keyes

Příběh pojednává o historicky doložených postavách, avšak obklopených mágy a alchymií. Děj se rozbíhá pozvolna, za to závěr se dynamicky přehoupne k apokalyptickému konci. Text je čtivý, námět originální, nicméně s ohledem na otevřený konec bude celkový dojem určen následujícími díly série.

07.11.2020 4 z 5

Cizoložnice Cizoložnice Theodor Fontane

Kniha se vyznačuje poměrně vleklými dialogy, zápletka je jednoduchá a bez gradace. Četla se snadno, ale nezaujala mě.

07.08.2020 2 z 5

Příběh jednoho manželství Příběh jednoho manželství Pearl S. Buck

Po slohové stránce se kniha čerla velmi dobře, ale chyběl mi děj. Příběh zachycuje nečekanou náklonnost dvou naprosto rozdílných lidí, ale to je tak vše. Navíc mi hlavní hrdina přišel vyloženě protivný.

24.05.2020 3 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Z počátku to vypadalo, že budu sledovat začlenění hlavní hrdinky do života na panství, ale i přes spoustu popisů a úvah se z příběhu vyklubala lehce detektivní zápletka.

22.02.2020 4 z 5

Deník doktora z Mrnic Deník doktora z Mrnic Martin Jan Stránský

Pobavilo mě několik vtipů, ale nedokázala jsem přečíst najednou více stran. Na konci jsem měla pocit, že je to tak trochu o ničem.

22.12.2019 2 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

V rámci žánru skvělé čtení. Příjemně jsem se bavila a často i zasmála.

19.05.2019 5 z 5

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Milá kniha, líbí se mi autorův osobitý humor, i když jsou některé popisy trochu rozvleklé.

17.05.2019 4 z 5