Příběh jednoho manželství

Psychologický román americké autorky je obrazem manželství kultivovaného umělce, bohatého malíře, a prosté pennsylvánské venkovanky. Celý příběh tohoto manželství je prostý jakýchkoliv dramatických vnějších dějových zvratů. Oba manželé však musejí překonávat řadu niterných konfliktů, vyplývajících z jejich rozdílných povah, odlišného rodinného prostředí a různého duševního obzoru i inteligence. Jejich vzájemná láska však přeroste v trvalý svazek, který jim pomáhá všechny rozdílné prvky překonat a sjednotit, a prožít celý život ve šťastné a harmonické shodě. Přesvědčivý román vyniká skvělou psychologickou kresbou obou hlavních hrdinů. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/35466/pribeh-jednoho-manzelstvi-35466.jpg 3.844
Vydáno, Motto

Portrait of a marriage, 1996

Kniha Příběh jednoho manželství

Kozel
22.08.2018odpad!

Nikdy bych si nemyslel, že dám u knihy odpad, ale stalo se. Taková blbost. Knihu mi strčila kolegyně v práci s potutelným úsměvem, který jsem si nedovedl vysvětlit. A přestože jsem u slov "americká spisovatelka" měl jisté tušení, byl jsem překvapen, že Příběh obyčejného manželství byl až takovou sebetrýzní. Přes útlost knížky je to jen potištěný papír plný patosu, nezáživnosti, nudy, nezajímavosti a absence hloubky nebo myšlenky. Se sebezapřením jsem došel až na konec a jsem rád, že mě Pearl S. Bucková neporazila. Vlastně ani nevím, co to bylo zač či co to mělo za smysl. Patrně nejsem na úrovni to posuzovat.

Říká se však, že žádná kniha není natolik špatná, aby neměla pro čtenáře nějaký přínos. I zde to platí. Znovu jsem se utvrdil v tom, že patetičnost a povrchnost amerických autorů napříč žánry i věky mé nároky na knihy nedokáží naplnit. Naopak mě spíš urazit. Pokud se někdo ještě bude někdy divit, proč raději sáhnu po Austenové, hned mu vrazím jako doporučení toto veliké nic. Pak věřím, že pochopí.

Tylinka
14.04.2018

Nádherná kniha, nečekala jsem tak silný zážitek (recenze nebyla tak vstřícná jako u jiných děl Pearl S.Buckové). Ano souhlasím, že nerovný svazek málokdy funguje, ale pokud do něj vstupují lidé s opravdovou láskou a vědomím, že něco získají ale také hodně ztratí, pak proč né. Určitě doporučuji !

lenka70
04.09.2016

Krásný příběh o tom,že Lásce je jedno,kdo jakou má povahu a ještě,aby přemýšlela,zda se Ti dva "vyvolení" k sobě také hodí......No to už bychom od ní chtěli trochu moc! Prostě dá dva lidi dohromady a .....starejte se...Nádherná knížka,četla se jedním dechem,doporučuji.

Lenka1981
08.08.2016

Krásná, odpočinková kniha. Hezký příběh, ale asi bych takového manžela zabila.

MartinaF
11.06.2016

Tahle kniha mě docela překvapila. Příjemně. Příběh jednoho manželství, které trvá celou věčnost, příběh o tom, že i láska může přežít i přesto, že dva lidé jsou naprosto odlišní a mají různé hodnoty.

Kniha mi vyloženě sedla a určitě ji doporučím dál všem těm, kteří mají rádi krásné romány.

Peleus
20.08.2015

Po Dobré zemi jsem se rozhodl pustit do dalších knih Pearl. S. Buckové. Příběh jednoho manželství je spíše než o lásce a harmonii, jak se bůh ví proč píše v anotaci, příběhem o dvou rozdílných lidech, kteří žijí vedle sebe, nikoli spolu.

Neubránil jsem se vzpomínce na staré a nepotřebné (v té době mi to tak přišlo) rady rodičů, že nerovný svazek málokdy funguje. A vtipné je, že vlastně měli pravdu. Nefunguje. Jedině pokud jeden z páru kývne na roli věčného sluhy, což je případ této knihy.

P.S. Normální ženská by "pana umělce" vykopala z baráku.
P.S. 2 Proč mi to vlastně připomíná Doktora Živaga?

Val
22.05.2015

Kniha jako celek se mi líbila moc. Pokud se v tom ovšem začnu pitvat, tak pochybuji nad tak velkou láskou .... Povahový nesoulad je zde opravdu do očí bijící. On mě vytáčel svou neuvěřitelnou sobeckostí a ona zas totální nechutí k čemukoli jinému, novému.... Žádná z postav zde nebyla vyloženě sympatická..... Totálně mě vytočilo zejména jeho žárlení na vlastního syna ... Vrcholem bylo její nepřijmutí osiřelých vnuček.....

Edeltruda
12.02.2015

Někdy jsou vám postavy nesympatické, ale chápete je, jindy jsou nesympatické a nechápete je. Tato kniha pro mě byla ten druhý případ. Místo slibované harmonie, jsem zaznamenávala jen do očí bijící povahový nesoulad v partnerství. Asi jsem se s autorku úplně minula.