cornetka cornetka komentáře u knih

Prsa a vajíčka Prsa a vajíčka Mieko Kawakami

Svým způsobem je to zajímavá kniha, která řeší několik vyloženě ženských problémů - prsa, přeměnu dívky v ženu a početí. Stylem se jedná o úplně něco jiného, než na co jsme tady zvyklí. Je to podrobná zpověď 3 osob, každá řeší jiné téma.

12.07.2022 4 z 5

Za každou lží Za každou lží Christina McDonald

Skvěle napsaný příběh, ve kterém se střídá vyprávění matky a dcery. Kniha má spád a je plná zvratů. Jedině mi nesedělo, jak vypadají jahodově bloňďaté vlasy, jinak super.

07.07.2022 5 z 5

V utajení V utajení Mary Chamberlain

Zajímavý příběh, zajímavé osudy a ještě zajímavější propletení osob. Jen mi občas vadily delší kapitoly, ve kterých se střídá vyprávění Dory a Joe a tak jsem občas ztratila nit.

02.07.2022 4 z 5

Deník šílenství Deník šílenství Veronika Saforková

Vyprávění Verči se mi moc líbilo. Jen mi bylo divný, že neprošla žádným absťákem a detoxem. Zajímalo by mě, jaké je pokračování s panem M. A Verče samozřejmě přeju, ať se jí daří stále abstinovat.

19.06.2022 5 z 5

Odečítání pohybu souřadnic Odečítání pohybu souřadnic Daniel Petr

Asi nejsem správná cílová skupina, protože mě kniha příliš nenadchla. Zdálo se mi, že Mickey neví, co chce a tak nějak se v životě plácá. Konec byl pro mě až moc nereálný.

15.05.2022 3 z 5

Doteky snů Doteky snů Roman Cílek

Asi nejsem ta správná cílová skupina, protože mě příběhy příliš nezaujaly a mnohdy měly pro mě moc otevřený konec.

12.05.2022 3 z 5

Březový háj Březový háj Lukáš Zárybnický

Na mě to bylo moc “vojenské”, příliš mě kniha nezaujala.

18.04.2022 3 z 5

Lékaři na horách: Neviditelní hrdinové Lékaři na horách: Neviditelní hrdinové Wojciech Fusek

Nejsem úplně správná cílová skupina, ale i přesto je to kniha zajímavá a pro mě i poučná.

10.04.2022 4 z 5

Žena bližního tvého Žena bližního tvého Tony Parsons

Za mě pěkné, svižné, čtivé.

22.03.2022 5 z 5

Další, prosím Další, prosím Max Skittle

Skvělá oddechovka plná nejen veselých a vtipných okamžiků z lékařské praxe, ale také těch vážných, smutných nebo těch, které i samotného lékaře vedou k zamyšlení. Je zajímavé, že v tamní praxi je praktický lékař někdy také gynekologem nebo pediatrem.

25.02.2022 5 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Kniha na mě působila tak nějak zvláštně, rozlítaně. Čekala jsem víc vyprávění o šeptuchách a jejich moci léčit.

21.02.2022 3 z 5

Domek u jezera Domek u jezera Jasinda Wilder

Po dlouhé době jsem se pustila do nějaké romantiky a musim říct, že mě nadchla. První část byla pro mě “těžká”, ale i tak krásná. A druhá půlka prostě nemohla dopadnout jinak!

03.02.2022 5 z 5

Vykořenění Vykořenění Ivo Skopal

Ze začátku lehký rozjezd, ale druhá část nabrala na obrátkách. Za mě doporučuji!

01.02.2022 5 z 5

Žena číslo 99 Žena číslo 99 Greer Macallister

Téma je zajímavé, ale zpracování občas drhne. Místy jsem měla pocit, že děj neutíká, pak naopak nabral na rychlosti. Konec bych si dokázala představit trochu víc rozepsaný.

04.01.2022 4 z 5

Chuť prázdna Chuť prázdna Barbora Adamcová

Skvěle napsaný příběh dospívající Anny, která chce mít kontrolu nad svým tělem a chce být hubená a ještě chytrá. Svým přístupem začne propadat anorexii a dostává se do nemocnice. Rodina a kamarádka Saša ji v tom naštěstí nenechají a snaží se jí pomoci. Autorka výborně popisuje Anniny pocity, její strach z jídla a její následnou proměnu a chuť žít. O knize jsem se dozvěděla náhodou - je škoda, že se o ni nepíše a nemluví víc. Doporučuji k přečtení nejen puberťákům.

30.12.2021 5 z 5

Nedovol mi zmizet Nedovol mi zmizet Lucie Závacká

Kniha se četla dobře, ale dost mi připomínala Odstíny šedi, jen ve “slabší” verzi. U Rebeky i Jakuba mi některé jejich vlastnosti vadily a tak mi k srdci příliš nepřirostli, trochu jsem i předvídala, co bude následovat. Jako odychovka dobrý.

08.12.2021 4 z 5

Učytelskej Učytelskej Jaroslav Konvička

Čendovo vyprávění se mi líbilo. Čenda mi byl sympaticky nejen svým humorem, ale i odhodláním učit děti netradičním způsobem. Moc pěkný je závěr. Dobrý dojem z knihy mi trochu rušili politické události, i když reagovali na současnou dobu. Jinak ale můzu knihu doporučit jako pěknou odsychovku.

26.11.2021 4 z 5

Sestry Sestry Martin Uhlíř

Tato kniha mě příliš nezaujala, ani postavy mi nebyly svými povahami sympatické - především Robert se všech vztazích plácal jakoby nevěděl, co chce.

21.11.2021 3 z 5

Toulavé kočky z Homsu Toulavé kočky z Homsu Eva Nour

Zajímavé téma, ale samotné zpracování mě příliš neoslovilo.

09.11.2021 3 z 5

To je porod! To je porod! Leah Hazard

Zajímavé čtení o práci porodních asistentek. Ani netuším, jestli to stejně funguje i u nás.

28.10.2021 4 z 5