ComposeAdela ComposeAdela komentáře u knih

Filé z platýse Filé z platýse Gerald Durrell

Ubírám body především za překlad. Jinak je to příjemné, nenáročné čtení, některé příhody lepší, některé zaujaly méně, jak se asi dalo od takového mixu očekávat.

17.01.2020 4 z 5

Na spadnutí Na spadnutí Jeff Kinney (p)

Já jsem spokojená :)

17.01.2020 5 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Je to určitě čtivé a tak, ale... no, není to Simon. Stejně jako Leah i knížka mi připadala mimo rytmus - chvíli jsem měla dojem, že všechno jde moc pomalu, pak najednou něco, co bych očekávala na třiceti stranách, bylo zhuštěné na třech, a ten konec přišel nějak moc rychle. Něco tam prostě chybělo. Samotná Leah je neuvěřitelně nesympatická hlavní postava, zevnitř snad ještě víc než zvenčí, a chovala se zkrátka tak, že kdybych ji potkala a měla po ruce cihlu, asi bych se musela hodně ovládat. xD

17.01.2020 3 z 5

Buddenbrookovi Buddenbrookovi Thomas Mann

Tuto Mannovu knihu jsem si užila více než novelu Smrt v Benátkách. Popisy nejsou tak zdlouhavé a je zde výborně vystižen postupný úpadek rodiny. Upřímně řečeno mě zasáhla více, než jsem očekávala.

22.09.2019 5 z 5

Ukvapený Sam Ukvapený Sam Pelham Grenville Wodehouse

Líbí se mi příběh, líbí se mi styl, líbí se mi množství odkazů na jiná díla. Prostě mám ráda Wodehouse, co můžu říct dalšího?

21.07.2019 5 z 5

Hodinový strojek aneb Příběh na jedno natažení Hodinový strojek aneb Příběh na jedno natažení Philip Pullman

Zaslepeně dávám čtyři hvězdičky, protože jsem se na knížku nesmírně těšila, avšak byla jsem mírně zklamaná. Jako taková je knížka nádherná. Líbí se mi i detail opačného číslování stránek (odpočítávají čas do konce příběhu).
Nicméně samotný příběh je hodně pohádkový a ne tak moc strašidelný, jak se snaží působit. Zkrátka docela příjemné odpočinkové čtení, které odvede myšlenky od bolesti zubů.

21.07.2019 4 z 5

Piková dáma Piková dáma Alexandr Sergejevič Puškin

Zhltla jsem ji během pár hodin. Kdybych bývala nezačala pozdě večer a nemusela jít spát, asi bych ji zvládla na jeden zátah. Konec jsem sice přibližně očekávala (protože při náladě knížky se ni jiného ani čekat nedalo), ale rozhodně jsem jím nebyla zklamaná.

21.07.2019 5 z 5

Deník báječného kamaráda Deník báječného kamaráda Jeff Kinney (p)

Není to Poseroutka, zdaleka mě to tak nebavilo, ale jakmile člověk jednou tomuto světu propadne, tak si rád přečte i toto. :)

21.07.2019 3 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Jednoduše geniální kniha. Čtivá, napínavá, poučná - co víc si přát?

Ezopovy bajky Ezopovy bajky Ezop

V některých případech větší drasťák, než jsem očekávala. Ale musím přiznat, že jsem se docela bavila.

21.07.2019 4 z 5

Neohlížej se, jde za námi kůň Neohlížej se, jde za námi kůň Zdeněk Mahler

Tak upřímně milé a vtipné, že nemůžu hodnotit jinak než plným počtem hvězdiček.

Až naprší a uschne Až naprší a uschne Pelham Grenville Wodehouse

Nevím, jak je to možné, ale stačil mi vždycky asi tak odstavec a měla jsem pocit, že postavu dobře znám již dlouhou dobu, přestože ze série odehrávající se na zámku Blandings jsem předtím ještě nic nečetla. Což je pozoruhodně příjemný, milý pocit, jako bych byla v tomto prostředí doma.
V neposlední řadě musím vyzdvihnout skvělé ilustrace.

16.07.2018 5 z 5

Případů se ujímá Jeeves Případů se ujímá Jeeves Pelham Grenville Wodehouse

Tahle várka povídek s Jeevesem mě celkově zas tak moc nenadchla, ale rozhodně tam byly perly. Za mě jsou zkrátka lepší romány.

10.05.2018 4 z 5

Zavolejte Jeevese! Zavolejte Jeevese! Pelham Grenville Wodehouse

Udivuje mě, že tady na tuhle knížku není víc hodnocení. Přitom si rozhodně zaslouží být čtená, vždyť člověka spolehlivě vytáhne ze špatné nálady! :)

24.03.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ale lepší dvě hvězdičky.
Knížka není nečitelná, měla jsem ji přečtenou během jediného dne, ale zdálo se mi jaksi, že to nikam nevede. Zkrátka kdyby to nebylo napínavé a nechtěla jsem vědět, co se vlastně stalo, tak jsem se vůbec nenutila číst dál, ale takhle mě to zajímalo. Nicméně konec se mi líbil, děj se rozpohyboval a snaha z předchozích asi tak dvou set nebo více stran se vyplatila.

19.03.2018 2 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Líbilo se mi to, líbil se mi styl, jakým je to napsané, ale bohužel mi to osobně moc nesedlo.

10.02.2018 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Nechci říci, že toto pokračování nemělo vzniknout. Není rozhodně špatně napsané, stylově se přibližuje originálu, postavy celkem vzato zůstávají věrny samy sobě. Nové postavy mi byly sympatické, nijak nenarušovaly prostředí.
Chybí mi tu však děj, nějaká větší zápletka, delší napětí, vyvrcholení celé knihy, zkrátka něco, cokoliv. V jistých chvílích jsem už čekala, že teď se to rozjede, začne se něco dít, a ono nic. Neříkám, že původní Saturnin má hlavní děj nějaký moc složitý, ale tady mi zkrátka vyloženě chyběl.
Dále mi vadilo stálé opakování. Opakování toho, co jsme již znali, opakované opěvování krásy slečny Barbory (a hlavně těch jejích dokonalých rtů, kdybyste to napopáté ještě nechytili), opakování některých frází... Podle mého názoru by se takovéto opakování sneslo v knize tak pětkrát delší, nikoliv na tomto rozsahu.
Neříkám, že jsem se nezasmála, ale zkrátka to "nebylo ono" - což už zkrátka není možné, zvláště když pokračování píše jiný autor (který se často, nebo mně to tak aspoň přišlo, bojí něco rozvinout, jak by sám chtěl, aby nedejbože nějak neublížil originálu - nevím úplně, jak tenhle pocit vyjádřit, snad ho někdo pochopí).
Takže neříkám, nečtěte to, ale spíš přečtěte si to, třeba vás to nadchne a bude vám připadat, že mám sklon k přehánění (stejně jako Saturnin, jak bylo několikrát zmíněno).

30.12.2017 3 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Nemohla jsem se od ní odtrhnout a bylo mi strašně líto, že jsem na ni neměla čas, abych ji přečetla rychleji, ale potom jsem druhou půlku přečetla během jednoho dne. Krásně napsané, líbí se mi, že je psána z pohledu pejska, avšak je o něco smutnější než první díl, což mě mrzelo. Je mi líto, že pro nás, čtenáře, příběh skončil.

03.09.2017 5 z 5

Pohádková kniha legend Pohádková kniha legend Shannon Hale

Knížka je pěkná, je jasné, že cílí na mladší čtenáře, a některé postavy jsou dost předvídatelné - ale je to stejně hezká oddechovka :)

16.08.2017 3 z 5

Kdybych neviděla film, tak moc by mě čtení nebavilo, ale takhle se mi osvětlily záležitosti, kterých jsem si ve filmu ani nevšimla. Mimo jiné krásné grafické zpracování.

01.08.2017 5 z 5