ComposeAdela ComposeAdela komentáře u knih

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Pěkná knížka, trochu mi vadily občasné překlepy nebo nesrovnalosti v překladu například vůči dalším dílům (třeba Emily byla jednou Trhač, a jednou Zabiják, i když se mluvilo stále o té samé přezdívce). Jinak považuji tuto sérii obecně za pohodové letní čtení, přestože v ní jde o sledování a spoustu vražd. Právě proto jí nemůžu dát pět hvězdiček. Když ji srovnám s jinými, pro mě "pětihvězdičkovými" knihami, zkrátka se jim nevyrovná. :)

01.08.2017 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Čekala jsem, že se budu nudit, nebude se mi chtít číst a bude to utrpení, ale nakonec jsem ji přečetla velice rychle, oblíbila jsem si postavy a až na pár drobností mě velice bavila.

17.07.2017 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Já jsem moc chtěla, aby se mi tahle knížka líbila, ale přestože tomu tak povětšinou bylo, u některých pasáží, nebo i celých kapitol jsem doufala, že už skončí. Jsem si jistá, že se k ním vrátím, a věřím, že až budu starší, bude se mi líbit víc než teď :-)

17.07.2017 4 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Milá, určitým způsobem moudrá kniha, v níž mě naprosto dostaly některé hlášky nebo myšlenkové pochody postav.

24.06.2017 5 z 5

Pán zlodějů Pán zlodějů Cornelia Funke

První knížka, u které jsem zůstala vzhůru dlouho do noci, protože mě děj naprosto uchvátil a nedokázala jsem se odtrhnout. Bylo mi tehdy myslím dvanáct. Teď, o pět let později, z ní sice nejsem už tak moc unesená jako tehdy, ale pořád ji mám ráda a hodně pro mě znamená.

24.06.2017 5 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Nesmrtelný zdroj humoru, který se neomrzí ani po mnoha přečteních.

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Klasika, kterou si vždycky ráda přečtu znovu. :)

Praktické.

09.06.2017 5 z 5

Četla jsem anglicky, díky čemuž jsem byla ráda, že se jedná o formu scénáře - žádné popisy věcí plné slov, kterým nerozumím.
Snad i proto jsem ji přečetla velice rychle, ale možná to bylo tím, že mě zkrátka bavila. Ano, v některých chvílích byla pro mě trochu očekávatelná, protože čím praštěnější teorii si o následujících chvílích v knize vytvoříte, tím větší šance, že se trefíte :D

Medvídek Paddington Medvídek Paddington Michael Bond

Tohle je ta nejroztomilejší knížka vůbec, navíc je příjemně zábavná. Škoda jen, že nebylo přeloženo více dílů, aspoň o tom nevím, v angličtině to kupodivu není tak snadné, jak jsem čekala, i když jsou tam velká písmenka a obrázky :)