Coloratura Coloratura komentáře u knih

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krátké. Smutné. Krásné.

01.08.2020 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Moje první knížka letošní výzvy a zároveň druhá kniha, kterou jsem od Nesba zatím četla a určitě ne poslední. Příběh mě chytil od samého začátku a nepustil v podstatě až do konce, žádná stránka mi nepřipadala zbytečná. Příběh skvělě plynul a vůbec se mi nechtělo knihu odložit. Jediné zklamání pro mě bylo ukončení příběhu, čekala jsem trochu něco jiného a způsob ukončení mi přišel možná trochu "odfláknutý" oproti zbytku knihy. Stejně mi ale přišla natolik skvělá, že musím dát 5 hvězdiček.

13.01.2021 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje první kniha od tohoto autora a musím říct že mě mile překvapila. Příběh mě pohltil a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Žádná část mi nepřišla nudná, pořád se něco dělo a i přesto, že jsem takové rozuzlení čekala, kniha se mi moc líbila. Při čtení během zimních večerů mi běhal mráz po zádech...

08.01.2020 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Příběh dospívání čtyř sester Marchových, každá je jiná, ale všechny si oblíbíte. Moc hezká a milá knížka.

01.08.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Drsný severský thriller, zápletka podobná Nesbovu Sněhulákovi, jen Kaštánek byl asi o něco surovější. Velmi napínavé čtení i když možná trochu předvídatelné, ale bavilo mě to.

10.03.2020 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, velmi silný a smutný příběh. Celé je to psané pohledem i jazykem devítiletého chlapce, což podle mě ještě více podtrhlo sílu a vyznění celého příběhu. Moc dobře napsaná kniha.

12.02.2020 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Moje první kniha od Kinga a asi ne poslední - napínavé čtení, svižný děj. Něco už na mě bylo trochu moc (keřová zvířata...), ale jinak super.

10.06.2020 4 z 5

Čtvrtý mandel sonetů Čtvrtý mandel sonetů Miloň Čepelka

Milé počtení, krásné sonety od mého oblíbence Miloně Čepelky - nejvíc mě oslovil Sonet Hřbitovní .

14.03.2020 4 z 5

Záhada tří čtvrtin Záhada tří čtvrtin Sophie Hannah

Poirot od Agathy to prostě nebyl. Dobře se to četlo, jako oddychovka asi fajn, ale Poirot byl prostě jiný, než na jakého jsme zvyklí. Rozuzlení chyběl takový ten příjemný pocit pomyslného "zaklapnutí", když všechno zapadne na správné místo, jako tomu bývá u knih z pera Agathy Christie.

14.03.2020 3 z 5

Bel Canto Bel Canto Ann Patchett

Skvělá kniha, jsem nadšená. O příběhu moc napsat nelze, aby člověk nevyzrazoval zápletku. Moc se mi líbily kontrasty operního světa a smetánky se světem teroristů. Pro mě jako pro operní zpěvačku to byl zajímavý zážitek knihu číst.

10.03.2020 5 z 5

Bláznivá neděle Bláznivá neděle Francis Scott Fitzgerald

Některé povídky mě velmi bavily a zaujaly, jiné méně. Schéma některých povídek se opakovalo a člověk byl už pak přehlcen. Myslím, že lépe poskládaná kniha Fitzgeraldových povídek je třeba: Povídky jazzového věku. Nicméně Fitzgeraldův styl mě baví a bylo to příjemné počtení.

06.02.2020 3 z 5

Carmen / Carmen Carmen / Carmen Prosper Mérimée

Je zajímavé si přečíst literární předlohu, podle které vznikla opera Carmen. Příběh sice není úplně stejný, ale kniha vás skvěle uvede do prostředí a atmosféry a také do charakteru postav.

17.10.2020 4 z 5