Bel Canto

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bel Canto je situováno do blíže neurčené jihoamerické země, kde se odehrává narozeninová oslava na počest japonského velkopodnikatele. Hvězdou večírku je světoznámá sopranistka Roxane Cossová. Koncert je však náhle přerušen,protože do viceprezidentovy vily, kde se večírek koná, vniknou ozbrojení teroristé a zajmou všechny hosty. Část je po vyjednávání propuštěna, ale menší skupinka je zde po několik měsíců držena jako rukojmí. Román popisuje postupný vývoj vztahů mezi rukojmími a ozbrojenci; věkově, národnostně i názorově různorodá komunita uvnitř vily začíná žít vlastním životem, vznikají nová přátelství i lásky a lidem z nejrůznějších koutů světa dávají zapomenout na nebezpečnou hru, která byla rozehrána a kterou už nelze zastavit. Ann Patchettová se volně inspirovala obsazením japonského velvyslanectví v Limě příslušníky revolučního hnutí Tupac Amaru. – Román byl oceněn prestižní americkou literární cenou PEN/Faulkner Award....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/19542/bel-canto-19542.jpg 4.114
Orig. název:

Bel Canto (2001)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Volvox Globator
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Bel Canto

Přidat komentář
Taťka Hraboš
31. ledna

O téhle knize se hned po dočtení nedá psát – prostě vám ty silné emoce, které probouzí, nedovolí racionálně myslet. Navíc lze napsat jen máloco, co by současně nepoodhalilo děj – a to by v případě této knihy byla škoda. Možná něco více dopíšu později. Teď snad jen, že se divím, že v anglicky mluvících zemích (a možná nejen v nich) patří tahle knížka mezi nejpopulárnější (a kritikou také vysoce hodnocené) knihy, zatímco u nás má průměrné hodnocení a musí se prodávat v Levných knihách ani ne za padesát korun (což jsem na druhé straně velmi ocenil :-) ).

Michelle
22.10.2012

Čekala jsem od knihy vlastně úplně něco jiného. Příběh není špatný, ale kniha mě tolik nezaujala. Doporučuji spíš těm, kdo se zajímají o tuto tématiku.

Autor a jeho další knihy

Ann Patchett

Ann Patchett
americká, 1963

Kniha Bel Canto je:

v Právě čtených1x
v Přečtených18x
v Doporučených2x
v Knihotéce11x
v Chystám se číst43x
v Chci si koupit5x
v dalších seznamech3x