Clea3112 Clea3112 komentáře u knih

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Romanticky laděný příběh vyprávěný z pozice různých postav se společným jmenovatelem - sexy " malé černé" a co se stane, když si je oblékne ta správná žena. Vyprávění plyne zlehka jako voda v letní řece a unáší vás dějem s decentním úsměvem na rtech. Když vás knížka mine, o nic nepřijdete :) Ale může projasnit vaše dny. Na letní dovolenkování pro ženy ideální :)

18.08.2018 3 z 5

Hledání bodu G Hledání bodu G Daniel Webber

Po knize jsem sáhla zcela náhodně jeden den před dovolenou u moře. Říkala jsem si, že to bude přesně to, co člověk na letní lenošení potřebuje.....No... kniha je to čtivá, opravdu velmi nenáročná, nevadila mi ani lechtivost tématu, ale nemůžu si pomoct.....přišlo mi to hodně "šroubované". Chyběla přirozeně plynoucí lehkost příběhu, věrohodnost hrdinů i některých situací, a to mi asi nesedlo. Prostě free road trip story v české verzi s wow! efektem se nekonala.

11.07.2018 2 z 5

Mezi čtyřma stehnama Mezi čtyřma stehnama Mária Ďuranová

Ženské čtení pro ženy o ženách. Ke knížce jsem se dostala vlastně náhodou díky VÝZVĚ 2018 - kniha od slovenského autora. A nebylo to špatné. Příběh tří žen, které se - každá po svém - vyrovnávají s krizí středního věku. Každému osud nadělí do vínku nějaké trápení, se kterým se musí v životě vyrovnat a každý hledá svou cestu, jak s tímto darem naložit. Autorka kombinuje ich-formu s er-formou, ale vůbec to nějak zásadně neruší. Psáno čtivě, zvládnuto za pár večerů :)

10.05.2018 3 z 5

Průvodce povětřím a tmou Průvodce povětřím a tmou Ludvík Němec

Příběh z prostředí špilberských průvodců o mezilidských vztazích z osmdesátých let minulého století. Trochu jiné reálie, ale podobné hrdiny s rozmanitými charaktery a osudy potkáte i dnes. Knížka zaujme originální formou , potěší autentickou atmosférou kolem hradu. Zvlášť pokud Špilberk znáte,nebo jste tam alespoň byli.

27.02.2018 3 z 5

Setkání s mořskou Venuší Setkání s mořskou Venuší Lawrence Durrell

Mám ráda Durellovy lyricé prozy. Jsou takovou novodobou meditací. Přimějí vás zvolnit krok, zastavit se, rozhlédnout a začít vnímat krásu, která je kolem vás. Vaše smysly hrají koncert a vy máte pocit, že jste se přenesli do krajiny, kterou Mistr maluje...
.... "Překrásné ráno se třpytilo a tančilo. Venku před hotelem ovíjelo moře modrým proudem kamenný maják a kadeřavě se rozlévalo po jedné z nejkrásnějších oblázkových pláží na světě. Slunce rozhodilo po všem v popředí modré a zlatavé skvrny, zatímco ponurý horizont Carie , dosud jen doktnutý bříšky slunečních prstů, jakoby postupně procházel všemi odstíny barvné palety. Dokonalý klid a mír"...
Je znát, že Setkání s mořskou Venuší vyšlo téměř 10 let před Alexandrijským kvartetem a Durella spisovatelský um bude ještě dozrávat, ale je to příjemné čtení , ve kterém se již zračí spisovatelův výjimečný dar lyrické reflexe.

28.01.2018 4 z 5

Geniální potraviny Geniální potraviny Max Lugavere

Přiznám se, že jsem tuto knihu četla velmi velmi dlouho, ačkoli mě tématika zdravého stravování a zdravého životního stylu zajímá a očekávala jsem, že ji shltnu jedna dvě. Stále jsem měla pocit, že každou chvíli musí přijít něco nečekaného, překvapivého, ale ono to nepřicházelo, a tak se mé návraty ke knize více a více protahovaly. Celkově mám pocit, že kniha sází hodně na "chytlavý" titul. Řada informací je jistě zajímavá, ale jak již zmiňovali recenzenti přede mnou, připadají mi některá doporučení extrémní a nevyvážená. Proto je pro mě osobně kniha spíše zklamáním a jako komplexního rádce ji určitě brát nebudu.

24.03.2024 3 z 5

Rozhodni se být zdráv Rozhodni se být zdráv Jan Vojáček

Druhý, volně navazující díl Vojáčkovy řady o vědomém přístupu a zodpovědnosti každého člověka ke svému fyzickému i duševnímu zdraví, o cestách k sebeuzdravování a budování vlastní sebehodnoty. S principy buď souzníte a pak si zde určitě něco pro sebe najdete, nebo vás zmiňovaný přístup neosloví (ale pak byste si tuto knihu asi nevybrali ke čtení :) ) Je pravda, že na mě mnohé kapitoly působily také spíše jako náčrtky a úvody k dané problematice, než že by prezentovaly hlubší pojednání. Ale i tak je možné ke knize přistupovat a čerpat z odkazů na další literaturu, na kterou JV upozorňuje.Stejně tak je třeba brát i krátké příspěvky jeho spoluautorů.

29.11.2023 4 z 5

Co pít, když... Co pít, když... Jarmila Mandžuková

Praktický pomocník a rádce v domácnosti :)

19.11.2022 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

AUDIOKNIHA : Příběhy Dlajlámovy kočky jsem si zamilovala od prvního poslechu. Je to hlazení po duši, refresh sprcha po těžkém dni i příjemné kolébání ve dny, kdy potřebujete jen rozjímat a odpočívat. Prostě skvělé ! Kapitoly můžete poslouchat opakovaně i náhodně, vždy povzbudí.

18.11.2021 5 z 5

Poslech audioknihy :

S hodnocením této knihy jsem trochu na rozpacích. Dominiku jsem viděla poprvé v Show Jana Krause a už tenkrát jsem si říkala, že bych si její knížku moc ráda poslechla/přečetla. Když jsem ji pak náhodou objevila, byla jsem opravdu moc natěšená. Po vyslechnutí ale u mě spíše převažuje pocit zklamání. Důvodů je více. Asi nejvíce mi vadilo, že v knize převažují negativní emoce nad pozitivními. Dominika má stále strach, něco jí hrozí, nedaří se jí a ona je z toho pořád otrávená, zničená, frustrovaná. Vůbec nezpochybňuji odvahu vyrazit na dalekou cestu sama (i když díky internetu a technickým vymoženostem vlastně tak úplně sama pořád nebyla), ale to neustálé válcování negativitou mi- jako čtenáři- začalo být po určité době nepříjemné a knížku jsem si nemohla užívat, jak bych chtěla. Škoda že v knize chybí vyvážení těchto svíravých pocitů něčím pozitivním. Těšila jsem se na barvité popisy krajiny, měst, atmosféry, zvyků, mentalit .... ale není to úplně v popředí Dominičina zájmu. Její vyprávění je především o jízdě (zajímavé bude asi více pro motoristy), kdo ji kde kdy předjel/nepředjel, co na silnici musela překonat a administrativní "boje" s celníky apod. Takže typický cestopis nečekejte. Těšila jsem se i na nějaké kulinářské zajímavosti, ale Dominika jí na cestách většinou kuře nebo sendvič. Škoda, že taky neprozradila něco více z organizace a přípravě cesty - kde a jak si zajišťovala ubytování, na co si dát pozor, prostě nějaké tipy pro cestovatele, kteří by se chtěli do Jižní Ameriky také vypravit. Pokud jde o formu audioknihy, je velmi povedená ! Interpretka Anita Krausová knížce hodně pomohla a hudební přechody jsou perfektní.

21.09.2021 3 z 5

Jeeves aneb anglický Saturnin / Jeeves Jeeves aneb anglický Saturnin / Jeeves Pelham Grenville Wodehouse

Poslech audioknihy:

Učit se jazyky pomocí audioknih je prima věc a mě opravdu baví. Ne vždy je však snadné trefit se do knihy, která bude zábavná, svižná a ještě na odpovídající úrovni. Jeeves tuto roli splnil a jsem ráda, že jsem si knihu ji vybrala. Příběhy jsou úsměvné, angličtina srozumitelná a určitě se nebudete nudit ani při opakovaném poslechu. Jediná drobná "výtka" snad vůči interpretovi, který mohl jednoznačněji intonací nebo barvou hlasu rozlišovat, kdy mluví pán a kdy Jeeves. Ale na celkovém dojmu to neubírá.

11.09.2021 4 z 5

Sex v pěti dílech světa Sex v pěti dílech světa Miloslav Stingl

(AUDIOKNIHA) Ráda se vzdělávám, a to ve všech oblastech. Proto jsem se zájmem sáhla po vybraném titule. Sexuální život vždy byl, je a bude nedílnou součástí života lidské společnosti. Jsme, ať chceme, nebo ne, formováni kulturou, ve které vyrůstáme. A proto to, co nám připadá normální a běžné, se může zdát jiným divné, či zvrácené. A naopak. Jinými slovy, nesuďme, ale poznávejme. Nemusíme s mnohým souhlasit, ale už jen srovnání s jinými zvyky, sexuálními praktikami, vnímáním lidského těla, mužské a ženské role ve společnosti různých domorodých kultur nám může pomoci zjistit, kde je naše místo. Myslím, že právě o to šlo i autorovi knihy. Ano, publikace není komplexní vědeckou syntézou probíraného tématu, proto jednotlivé kapitoly mohou občas působit jako posbírané střípky zajímavostí z cest. Ale to bych paradoxně považovala za přednost publikace. Knížka populárně vědeckým jazykem zpřístupňuje ohromnou spoustu faktů ze sexuálního života exotických i historických společenství a je tím pádem čtenářsky přijatelná prakticky pro každého. Interpretace audioknihy je příjemná, vhodně zvolená k danému formátu. Určitě stojí za vyslechnutí.

24.06.2021 4 z 5

Národní parky a velká města Východu a Jihu USA Národní parky a velká města Východu a Jihu USA Ladislav Hanousek

Spíše původce než cestopis prošpikovaný autorovými postřehy a doporučeními z vlastních cest a putování po státech. Krásné fotografie, barevné mapky, přirozenost a radost z poznávání čtené mezi řádky. Příjemný zážitek :)

25.09.2019 4 z 5

Problémové partie Problémové partie Mark Haddon

Ne vše, co zvenčí vypadá pevně a celistvě, je takové i zevnitř. Tak nějak vypadá vcelku průměrná rodina v Haddonově románu s celkem průměrnými problémy běžného každodenního života. Možná Haddon vsadil právě na průměrnost a běžnost doufaje, že tím osloví co nejširší čtenářskou obec.... Knížka není špatná, ale příběh, který není nijak zvláště silný, ani výjimečný, je z mého pohledu příliš zdlouhavý a rozvleklý. Proto hodnocení třemi *.

26.12.2018 3 z 5

Vita sexualis Vita sexualis Ógai Mori

Co vše nám O. Mori vlastně vypráví ? Že je japonská společnost pokrytecká ? Že prudérní výchova tlumí vše přirozené ? Že může být těžké najít cestu sám k sobě a porozumět ji ? Nadhozené udičky nejsou špatné. Jen v kombinaci s literárně suchým záznamových popisem autorových vzpomínek, které korespondují s potlačenými emocemi hlavního hrdiny, mi to celé nedává ten pravý literární zážitek. Nicméně zajímavý náhled do japonské literatury přelomu 19. a 20. století.

11.10.2018 3 z 5

Alkoholy Alkoholy Guillaume Apollinaire

Přiznám se, že na Apollinaireho Alkholy jsem se velmi těšila. A musím také upřímně přiznat, že mezi mnou a básníkem k očekávanému souznění nedošlo. Čteno v překladu Gustava Francla. Zdá se, že platí, (očekávat) někdy méně, je více.

29.09.2018 3 z 5

Francouzky netloustnou - Tajemství věčné štíhlosti Francouzky netloustnou - Tajemství věčné štíhlosti Mireille Guiliano

Velmi příjemné, úsměvnou formou psané povídání o francouzském životním stylu. Vyváženost, harmonie, kvalita, schopnost užívat si vytříbené chutě, kombinace zdravého a chutného.... prostě s mírou ode všeho trochu - toť hlavní devize M. Guilianové. I kulinářské hřešení je povoleno :) Jde o to vědět, kdy přidat a kdy polevit. V podstatě nic nového, nic převratného. V jednoduchosti a přirozenosti je celý půvab a tajemství Autorčina receptu na krásu :) Součástí knížky je i několik zajímavých a nenáročných receptů. Doporučuji :)

04.06.2018 3 z 5

Tvé překrásné já Tvé překrásné já Chuck Palahniuk

Nemůžu si pomoct, ale Palahniukova sexy-scifi vize ve mně zanechává smíšené pocity. Nápad a myšlenka tam jsou, ovšem koncept a zpracování nějak pokulhává. Obsah i jazykové prostředky se se sebou perou na každém kroku. A zatímco příběh běží, přemýšlíte, kdo je tady vlastně ta Chytrá Horákyně....autor sám, který se vysmívá všemu a všem rozehrávající parodii na požitky a závislosti dnešního konzumního a přetechnizovaného světa v trochu převrácené rovině, nebo vy sami, když přistoupíte na Palahniukovu hru a snažíte se vžít a sžít s některým z jeho hrdinů (ale s kterým, ehm, že?). Zdá se, že se "Tvoje překrásné já" nějak zakuklilo a záhy vyklubalo v "Palahniukův Překrásný Paradox". Kniha je na jednu stranu velmi čtivá a přitom docela nudná a předvídatelná, hrdinové zpočátku věryhodní a následně absurdně vyšinutí mimo všechny normy, vize obnoveného matriarchátu (kdy si ženy zcela vystačí se svými hračkami, muži jsou zavrženi a jen se zoufale plouží ulicemi, když hledají své drahé ztracené polovičky) následně popřena svrchovanou rolí Nadsamce Maxwela (který to přece jen vše řídí svými prsty na tlačítkách ovladače) … a z vršků Himalájů se tomu všemu směje svěží dvousetletá Babá Šedovousá, jejíž autoerotické hrátky a praktiky - ruku na srdce – asi nikoho moc nerozehřejí :) A přesto všechno … dávám tři *. Protože kniha, která ve vás zanechá nějaký dojem, byť rozporuplný a vy nad ní po dočtení ještě chvíli dumáte, je pořád lepší než neslaný-nemastný snack, na který si na druhý den již ani nevzpomenete.

18.04.2018 3 z 5

O ženách O ženách Arnošt Lustig

Žena v různých životních rolích a láska k ženě jsou ústředními tématy, kolem kterých se točí povídání A. Lustiga s M. Mališovou. Otázky jsou jen nahozenými udičkami k úvahám a reflexím Muže, pro kterého slovo Žena evokuje poezii, něhu, inspiraci, vrzušení, úctu, radost, potěšení....Neodmyslitelnou součást mužského světa. Psáno s nadhledem a porozuměním Toho, který už ví. Přitom bez nárokování si absolutních pravd, s úsměvem a pokorou. Pěkný lyrický jazyk.

18.11.2017 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Příběhy kočky Rinpoče jsou jako hlazením po duši. Je to přesně ten typ knihy, kterou si přečtete (nebo poslechnete), když si chcete odpočinout, relaxovat a vychutnat si okamžiky s tím spojené. Vyprávění plyne a vy s ním.

03.03.2024 5 z 5