Mezi čtyřma stehnama

Mezi čtyřma stehnama https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223868/bmid_mezi-ctyrma-stehnama-Ohu-223868.jpg 3 10 5

Tento román vypráví o pohledu tří žen na vlastní manželský vztah, o tom, čím vším si dlouholeté přítelkyně ve svých životech prošly. Být dobrou manželkou nebo manželem, je skutečná věda. Každý z nás je jedinečná osobnost se specifickými vlastnostmi a představami, návyky, ale i zlozvyky. Ne vždy se daří plout manželským životem jako po klidné hladině moře. Často totiž přichází bouřky, které mohou vést ke ztroskotání. Přesto se většina z nás, jako lidé upřímně zamilovaní a oddaní, postaví před oltář s touhou a očekáváním, že právě ta naše láska a manželský vztah nám vydrží po celý život. Naše představy se ale s léty stále více liší a mnohým z nás sled životních událostí či osobnostní vývoj, kterým v životě prochází každá lidská bytost, zmaří pevné odhodlání, které jsme cítili ve svém „ano“. „Ženě stačí znát dobře jednoho muže, aby je znala všechny. Muž může poznat všechny ženy světa, ale stejně nepochopí ani jednu z nich.“ Mária Ďuranová, autorka... celý text

zdenaR
11.01.2019 4 z 5

Román o ženách pro ženy, hodil se mi do čtenářské výzvy a nelituji, četl se dobře.
Slovy autorky: "Ženě stačí znát dobře jednoho muže, aby je znala všechny. Muž může poznat všechny ženy světa, ale stejně nepochopí ani jednu z nich."

Clea3112
10.05.2018 3 z 5

Ženské čtení pro ženy o ženách. Ke knížce jsem se dostala vlastně náhodou díky VÝZVĚ 2018 - kniha od slovenského autora. A nebylo to špatné. Příběh tří žen, které se - každá po svém - vyrovnávají s krizí středního věku. Každému osud nadělí do vínku nějaké trápení, se kterým se musí v životě vyrovnat a každý hledá svou cestu, jak s tímto darem naložit. Autorka kombinuje ich-formu s er-formou, ale vůbec to nějak zásadně neruší. Psáno čtivě, zvládnuto za pár večerů :)

Stellia
08.05.2017 2 z 5

Vlastnou hlúposťou som sa rozhodla knihu si zakúpiť. Zlákala ma totiž oná šálka kávy na titulke. A tak som sa do nej, v domnienke, že pôjde o ľahké čítanie, pustila. A doteraz som ju nedočítala. Možno to bude tou ťažkosťou príbehov zo životov tých žien, nebola som však ochotná čítať ďalej. Raz sa k nej snáď vrátim...

lencin
23.12.2015 3 z 5

Kniha pro ženy, a to velmi zajímavá. Obsahově pěkná, ale chvílemi mi vadilo zpracování. Možná způsobeno překladem, ale jakoby kniha místy drhla a slova neplynula tak hladce.

kukylka
03.11.2015 4 z 5

Velmi čtivá kniha o životě tří žen. Každá máme nějaké to trápení se kterým se musíme sama vypořádat.

Mária Ďuranová
slovenská, 1967
2018  70%Tajemství tří žen
2006  60%Stálo to za to
2015  80%City bokom!
2010  60%Medzi štyrmi stehnami
2011  50%Skap!

Kniha Mezi čtyřma stehnama je v