Clea6P Clea6P komentáře u knih

Návrat do Valbone Návrat do Valbone Josef Habas Urban (p)

Skvěle namluvená audiokniha v podání Martina Stránského dává románu tu pravou atmosféru.

29.10.2019

Nebožtík si nepřál květy Nebožtík si nepřál květy Gerd Nyquist

Napínavé čtení. Jedna z mých oblíbených, z doby, kdy severských detektivek vycházelo jen poskrovnu.

04.08.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

To bylo krásné. Strašné a krásné.

14.06.2017 5 z 5

Krvavý vítr Krvavý vítr Jakob Melander

Tuhle knihu jsem dočetla jen silou vůle. Nesrozumitelné, krkolomné, místy evidentně i chyby v překladu. Postavy jsem nějak moc nechápala a ani rozuzlení mi logicky do sebe nezapadlo. Autor chtěl možná skloubit osvědčené schéma krimi s prvky horroru ve stylu Poa? Četla jsem bezprostředně po knize Já, poutník, a to byl pěkný sešup.

19.10.2015 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Poslouchala jsem jako audioknihu a moc se mi to líbilo. Přednes Petra Olivy příběhu dodává podmanivou atmosféru a vtip. Cormoran Strike získal moje sympatie, těším se na pokračování. Četba by mě v tomto případě asi trochu nudila.

17.09.2014 5 z 5

Strindbergova hvězda Strindbergova hvězda Jan Wallentin

Jedním slovem: slátanina! A to mám ráda i sci-fi,snažila jsem se přistupovat k žánru otevřeně. Možná tomu uškodil i překlad, místy to bylo trochu nesrozumitelné. Dvě hvězdy dávám za prvni polovinu, která vypadala slibně a dobře se četla, byly v ní zajimavé informace z historie.

17.09.2014 2 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Místy zajímavé myšlenky, třeba o profesi spisovatele, o přátelství. Ale děj jako by se točil v kruhu, postupně byla zápletka tak překombinovaná, až jsem si chvílemi myslela, že si z nás autor dělá legraci.

17.09.2014 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Knihu jsem četla a současně poslouchala o vánočních svátcích. Úplně mě pohltila. Ale závěrečné akčni scény - to byla prostě parodie na americké krváky.

28.12.2013 3 z 5

Mapa času Mapa času Félix J. Palma

Tady jsem se přesvědčila, že člověk nemá kritizovat, dokud nezná celý příběh. Kniha mě nudila a měla jsem problém ji dočíst. Dlouho si nepamatuji, že bych se musela k něčemu tolikrát vracet a nutit se do čtení. Zachránily to hlubší úvahy samotného Wellse. A po přetrpěných 70 % příběhu, když jsem to nevzdala, vše začalo dávat smysl. Přesto mi přišel autorem zvolený styl à la konec 19. století dost těžko stravitelný. Nakonec ve mě kniha něco hezkého zanechala a ještě po dvou měsících o ní přemýšlím.

25.08.2013 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tento roman si pravem zaslouzi skandinavske oceneni Skleneny klic. Vyborne vystavene napeti. Drasticke sceny jsou vyvazene humornymi situacemi s vtipne ujetymi postavami spolupracovniku komisare Morcka. Myslim, ze v budoucnu se jeste dockame prekvapeni treba pri odhaleni identity Asada. V dilech Olsena citim podobnou lidskost jako u Henninga Mankella, ale ten ma v knihach prece jen hlubsi poselstvi. Ale neco mi v knize preci jen vadilo: neprofesionalni postup komisare Morcka pusobi misty az jako naivita, napr. kdyz jde i do velmi nebezpecne situace bez pistole.

25.08.2013 5 z 5

Kriminálník Kriminálník Karin Slaughter

Karin Slaughter mě stále překvapuje. Četla jsem všechny knihy, vydané v češtině. Nic pro ni není tabu. Neváhá týrat či rovnou obětovat jednoho z hlavních hrdinů, seznámí čtenáře s vrahem po třetině děje, kdy si myslíte, že je to celkem správný chlap. Ze záporáka se stane po čase sympaťák. Originálně splétá osudy postav ze dvou oddělených sérií. No a tentokrát mě dostala tím, že odkrývá minulost hrdinů, kterou musela mít pravděpodobně promyšlenou už před několika lety, když tyto postavy stvořila. Trochu mi vadila přílišná brutalita. Ale stejně dávám 5 hvězd. Vše má logicky propracované a tak nějak děsivě skutečné. Škoda, že na další thriller budeme muset zas dva roky čekat...

12.04.2013

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Podle mě patří do kategorie ODPAD. Zklamání z výsledku ankety, přitom na 2. a 3. místě jsou kvalitní knihy. No asi do ankety Kniha roku hlasovali ti, kterým se kniha líbí.

11.02.2013 odpad!

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Po čase jsem upravila svoje hodnocení: příjemné překvapení od Jeffery Deavera, ale nic co by mi utkvělo v paměti. Není to překombinované jako děj v jeho posledních knihách. Atmosféra a napětí se postupně zvyšuje, ale na zážitek třeba z Prázdného křesla nemá. Informace o elektřině jsou pro laika zajímavé, nedokážu posoudit technickou správnost. U autora oceňuji, že přináší vždy něco navíc k běžné detektivce. Nebezpečí elektřiny vlastně nevnímáme, já si ji uvědomím třeba za silné bouřky, někdy raději vypojuji přijímače. Bavil mě i děj ze soukromí Lincolna Rhyma, toho bylo v předchozím Rozbitém oknu poskrovnu. Můj celkový dojem: Hořící drát jsem si v soukromém žebříčku zařadila mezi ty lepší.

15.01.2011 4 z 5