čika čika komentáře u knih

Ženy aj muži, zvieratá Ženy aj muži, zvieratá Richard Pupala

Paráda,toto mi v súčasnej slovenskej literatúre chýbalo. Majstrovsky zvládnuté poviedky (možnože u mňa rezonuje generačný pocit), šikovný a pekný formát, fajné grafické spracovanie.

30.12.2020 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Absencia, resp. dovysvetlenie motivu a chaba psychologizacia zaporakov, za to idu * dole. Takto to vyznieva cele na efekt a to je skoda.

29.12.2020 3 z 5

Miss AmeriKa Miss AmeriKa Miřenka Čechová

Audiokniha - super načítaná, podľa mňa väčšia polka úspechu je za tou interpretáciou. Na druhej strane - ako som sa dočítala, v tlačenej verzii sú fotky - hm, to tiež nemusí byť marné. Inak príjemne ironicky vtipné, blogoidné postrehy, jednohubka, ktorá asi nepovie nič nové, ale osvieži, to áno.

15.12.2020 4 z 5

Mitfordské vraždy Mitfordské vraždy Jessica Fellowes

Audiokniha, jedna z tych menej podarenych, takmer som nedopocuvala. Natahovane do aleluja. Mozno toto je ten pripad, kedy som mala siahnut radsej po normalnej tlacenej knihe.

14.12.2020 3 z 5

Kluk odnikud Kluk odnikud Katherine Marsh

Moc pekne a citlivo napisane, pre deti aj dospelych. Aktualne a napinave az do konca... Chvalim krasnu obalku.

13.12.2020 5 z 5

Ty krásna, temná Vanessa Ty krásna, temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Ako debut skvelé, výborne spracovaná tematika, nemám čo dodať.

08.12.2020 5 z 5

Obrys Obrys Rachel Cusk

Obrys postáv, myšlienok, príbehov. Veľmi dobre vystihnutý a napísaný.

04.12.2020 5 z 5

Výtvarné práce s pohádkami Výtvarné práce s pohádkami Taťjana Macholdová

Vyborne, nielen halabala zozbierany subor napadov, ale nieco, co ma ramec a da sa krasne rozvijat.

18.11.2020 5 z 5

Matky a kamionisti Matky a kamionisti Ivana Dobrakovová

Skvele a znepokojive. Kazda ina, hrdinky obycajne a sucasne ujete, bavili ma aj cezhranicne kulisy.

18.11.2020 5 z 5

Život Vernona Subutexa 1 Život Vernona Subutexa 1 Virginie Despentes

Dieta apokalypsy bolo na mna moc, ale Vernon Subutex je dobovy roman ako vysity. Tesim sa, ze bude pokracovat a viem si ho predstavit aj na filmovom platne.

15.11.2020 5 z 5

Záhady detektiva Ludvíka Záhady detektiva Ludvíka Marc Moallic

Klasika za 5 bodov. Vobeci nevadi, ze pripady su obcasna hrane logiky, i za nou, toto je cista nostalgia, radost. S klasickym Pifom som sa zacinala ucit po francuzsky. Velmi pekne dakujem za ceske vydanie.

06.11.2020 5 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Audiokniha - skvele vykony. Prvy diel pobavil, druhy otravil. Uz to tu bolo povedane, tak sa nebudem opakovat. Preskocila som poslednych par casti, lebo uz ma to nebavilo furt dokola. Mozno som nieco podstatne zmeskala, laskavy ctenar promine....

03.11.2020 2 z 5

Knihy, ktoré zhltli môjho otca Knihy, ktoré zhltli môjho otca Afonso Cruz

Prijemne, pre mna azda trocha skolometske, nevadi, mladsi citatel oceni istotne viac, najma rychlost, akou knizka presvisti jeho rukami.

03.11.2020 3 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Zaujimavy namet, trocha "nedrziaca" kostra pribehu, odosobnena psychologizacia plna narychlo a nelogicky vyvodenych zaverov. Kazdopadne, cuta sa to dobre, kratke kapitoly a dobre, rychle pero autorky.

02.11.2020 3 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Audiokniha, vydarena. Podareny, nicim neprekvapivy thrillerik.

28.10.2020 3 z 5

Celý den se nic nestane Celý den se nic nestane Bianca Bellová

Bellova dobre pise a to je fakt. Akurat, ze tu mi nic nezapada, cela kniha mi pripada ako hladanie, ako slohova praca na vztahovu temu...No skratka slabota, ale urcite sancu dalsim kniham dam.

18.10.2020 3 z 5

Odkiaľ je život dokonalý Odkiaľ je život dokonalý Silvia Avallone

Pekný vzťahový prepletenec. Nesadol mi úplne trochu kostrbatý štýl písania, ale - možno je to prekladom, neviem.

12.10.2020 4 z 5

Klamársky život dospelých Klamársky život dospelých Elena Ferrante

Tiez ocakavam pokracovanie, ale ktovie, aj toto bolo svojim sposobom uzavretie....Cela kniha je akoby nervozna, co vsak velmi dobre vystihuje obdobie dospievania, ktore popisuje. Motivy, ktore od Ferrante uz pozname, mna tu az tak neoslovili, dodam vsak, ze som knihu zacala citat po (opatovnom) docitani neapolskej sagy.

23.09.2020 4 z 5

Jedno obyčejný léto Jedno obyčejný léto Mariko Tamaki

Krásne spravená kniha. Citlivo podaná sonda, pocitovka, letná spomienka. Super.

02.09.2020 5 z 5

Jádro Slunce Jádro Slunce Johanna Sinisalo

Skvelé - a to formou i obsahom (+i prekladom a doslovom!) Spojenie genderovej dystopie s chilli závislosťou je geniálne, symbolické. Rozprávanie, striedanie uhlov pohľadu a rôzne formálne vsuvky vás držia v strehu až do konca. Lahôdka.

01.09.2020 5 z 5