Miss AmeriKa

Fiktivní literárně-fotograficko-komiksový dokument performerky Miřenky Čechové o Mckenzie Tomski, která se zamilovala do města New York, ve kterém je cizinkou. Legální newyorská imigrantka Mckenzie Tomski sarkasticky a nekompromisně glosuje svá setkávání s New Yorkem, jeho obyvateli, tamějšími trendy i sama se sebou. Lajkuje, hejtuje, šmíruje, fakuje i fejkuje, imituje / je imitována, zrychluje / zpomaluje, zírá, stand-upuje, self-promuje se a trochu tinderuje. Kým je? Kdo na ni vede složku? Experimentální dílo Miss AmeriKa se dá číst ze dvou stran - ve dvou jazycích - i v jazykové kombinaci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392254/big_miss-amerika-HoV-392254.jpg 3.751

Kniha Miss AmeriKa

IreneP

Slyšela jsem audioverzi knížky stejně jako mnoho dalších tady a Tereza Dočkalová je moje oblíbená herečka na čtení. Od Miřenky jsem ještě nic neznala, jen ukázky z Baletek, ale něco podobného jsem očekávala. Bylo to živé, postřehy výborné a jako bych se ocitla v New Yorku osobně.

Apo73

Slyšel jsem na Vltavě ve skvělé, opravdu skvělé interpretaci Terezy Dočkalové. Ono je to vlastně ze začátku nesnesitelné - je to kulomet, který na Vás valí slova, situace, postřehy, chytrosti, nejapnosti, všechno, co se dá najít v New Yorku na ulici, všechno je to rychle, hned, na povrchu, samotu v davu čekajícím na přechodu Avenue odpočítávají věci, které se Vám honí hlavou, co ještě musíte udělat, zcela bezostyšně to pojmenovává, jak probíhají vztahy, jak je americká (nebo newyorská) společnost rozkastována, jaké vyznává hodnoty, jak je zatraceně těžké prorazit, uspět a udržet se, jak málo pro to stačí a jak stejně málo stačí být zcela mimo. Tenhle kolotoč je dobře napsaný a geniálně přečtený. Zdánlivě jednoduchá sonda, která baví a zavalí.

Zuzaa

Taková audioknižní jednohubka. Poslouchalo se to skvěle, kombinace s angličtinou byla zábavná, zvukový design parádní a Tereza Dočkalová odvedla výbornou práci při namlouvání.

Alethea_k

Poslouchala jsem audioverzi. Načtené to bylo skvěle, ale obsah mě vlastně vůbec nezajímal. Občas jsem se přistihla, že nedávám pozor. A nejhorší na tom je, že to ničemu nevadí. Prostě stěžování si na to, jaké je to za velkou louží. A nové informace nám taky nepřináší. Kdybych si to neposlechla, o nic nepřijdu.

Richard Skolek

New York je džungle, Američani jsou divní a image je v Americe víc než realita, to je ale na knihu zatraceně málo. Bohužel zůstalo u blogových impresí psaných ultracool Czenglishem, text víc než co jiného připomíná startovací bod, hrubý materiál, který by jiný autor teprve přetvářel ve výsledné dílo.

kob

Zajímavé.
Pro mě ovšem opět ujištění, že bych se tam po týdnu zbláznila ;)

hanavka

Jednouhubka na volné dopoledne. Příjemná lehkost a ironie, ale spoustu předkládáných "faktů" je dost klišoidních a dá se shrnout prohlášením, že image je v Americe mnohem víc, než realita.

JP

Tu nadsázku chápu, ten czenglish bych i ocenil, protože sám v psaní oba jazyky mísím, ale ne tímhle stylem. 'Miss AmeriKa' je ekvivalentem "Easy peasy japanesey (Bob's your uncle)".