cherubinka cherubinka komentáře u knih

Krvavá magie Krvavá magie Bianca Iosivoni

Nejsem asi cílovka toho druhu literatury, možná proto mě to o to víc uchvátilo :-). Čte se to samo, strhující děj, humor... Možná trošku moc postav, než se člověk zorientuje a vzpomene si na postavy původní, ale vzadu jsou vysvětlivky kdo je kdo a ke které skupině lovců patří a co umí, což je fajn. Už se těším na třetí díl.
Jen bych, dle toho co hlavní postavy zažily a umí, jim hádala tak o 10 let víc než jim má být :-)

04.05.2024 5 z 5

Než jsi poznala mé jméno Než jsi poznala mé jméno Jacqueline Bublitz

Podlehla jsem reklamě a knihu přihodila k předobjednávkámv v únoru u Knihy Dobrovský. Začátek je zajímavý, ale pak už se to jen vleče, zabývá příliš duchovnem, náznaky a kličkami. Thriller si představují rozhodně jinak. Přečteno, ale toto není můj knižní šálek.

03.04.2024 1 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Kniha se četla hezky. Navzdory výrazným zvratům v psychice i životech hrdinek. Do poloviny jsem čekala, co se bude dít. Od poloviny začalo, konečně to, co slibuje anotace... A najednou konec. Bez nějakého uzavření, takové honem honem, dopíšu to a mám pokoj. To je trochu škoda.

07.10.2023 3 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Už jsme přečetla pár knih od autorky a zvykla si na její hlavní hrdinky, které se ocitají v naprosto neuvěřitelných situacích. A protože jsem nejdřív četla Annie Anne a pak až příběh Lilly, věděla jsem, jak to skončí. Ale to mezitím bylo opět svěže a vtipně napsané.

12.02.2022 4 z 5

Zážitky z karantény Zážitky z karantény Halina Pawlowská

Být to někdo jiný než paní Pawlowská tak mu to snad ani nevydají. Přečetla jsem, párkrát se pousmála a to je tak vše.

14.09.2021 1 z 5

Babky na divoko Babky na divoko Milena Holcová

Kniha se ke mně dostala náhodně a byla to příjemná změna.

23.10.2020 5 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Ještě, že jsem investovala jen do e-knihy. Myslela jsem si, že to bude vtipnejsi.
Ano, je to ze života, v některých scénách se matka najde, ale... Moc rozvleklé a autorka má zřejmě problém s alkoholem. Protože být každý týden takhle našrot... By zahnalo i světce jako je Simon.
Ano, taky si dám po těžkém dni s dětmi víno, ale s rozumem skleničku a ne několik lahví. Natož ginu.
Je to oddychovka, místy vtipná, přečtu si i pokračování.
Nicméně vtíravý pocit, že jde o další Matky na tahu nebo prostředí Sedmilhářek, přetrvával celý čas čtení.

20.01.2020 2 z 5

Ježíškův ježíšek Ježíškův ježíšek Aleš Kaňka

Knihu jsem si půjčila namátkou pro Čtenářskou výzvu. Zaujal mě název, obal, anotace.
A příjemně mě překvapila. Krátké povídky, některé absurdní a nudné, většina ale svěže ironických, ze života.

17.01.2020 4 z 5

Na mě si nepřijdeš Na mě si nepřijdeš Nora Roberts

Na Dallasovou dost nuda. Nicméně oceňuji zápletku a pro mě docela překvapivý konec.

27.07.2019 2 z 5

Nový Zéland sakra na těžko Nový Zéland sakra na těžko Monika Vacková

Můj první cestopis. Vypůjčeno a přečteno díky Výzvě. A teď kam s tím, oblíbená země nebo cestopis? ????
Od této cestovatelské dvojky jsem nic nečetla, takže i to byla novinka. Úžasný příběh cesty s tak malými dětmi, opravdu mají pro strach uděláno. A já o NZ vím zase něco víc :-)

20.02.2019 5 z 5

Narozená v devadesátkách Narozená v devadesátkách Denisa Benešová

Nebýt výzvy, knihu si asi nepřečtu. Půjčila jsem si ji v knihovně na slepo v domnění, že jde o současnou autorku. Až doma jsem zjistila, že již nežije. Sama jsem dítě devadesátek (byť o 10 let starší než autorka). Po přečtení knihy si troufám tvrdit, že by slečna na poli české literatury prorazila. Na svůj věk psala velmi dobře, inteligentně a hluboce. Některé články možná působí dětinsky, ale nesouhlasím s předchozím komentářem, že takto píše každý druhý puberťák. Možná každý desátý, či dvacátý, možná i méně.
Kniha rozhodně stojí za přečtení.

01.02.2019 5 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Při čtení knihy se mi vybavily některé scény ze seriálu, který jsem, mimoděk, viděla jako hodně malá. Jinak jsem si knihu se seriálem nespojovala. Četlo se to lehce, navzdory tomu, co bylo obsahem.

31.01.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Moje první Hartlovina. Jsem trochu v rozpacích. Příliš mnoho postav, dějů, zbytečných zvratů. Je to čtivé, místy zábavné. Ze života.

12.01.2019 4 z 5

Sesterstvo sobotního sauvignonu Sesterstvo sobotního sauvignonu Gill Sims

Opět skvělá Gill Sims a její specifický druh britského humoru. Kdo nezná předchozí knihy, alespoň první Proč pijící mámu, tak asi narazí a knížka ho tolik bavit nebude. Já jsem si ji přečetla s chutí.

15.04.2024 4 z 5

Černá Hora - kapesní průvodce Černá Hora - kapesní průvodce Lucie Poslušná

Bohužel, průvodce už není moc aktuální. Černá Hora už netvoří federaci se Srbskem, ale je samostatným státem s velmi rychle se rozvíjejícím cestovním ruchem. I letecká spojení jsou už na tom lépe než je uváděno :)

28.02.2024 2 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

(SPOILER) Nevím, jestli byl nejlepší nápad číst tuto knihu po dvojici Námi to končí a Námi to začíná. Obě dvě pojednávají o domácím násilí. Zatímco u těch dvou jde o fyzické týrání, které JE vidět, tato kniha je o tom hůř viditelném týrání. A to psychickém. Danielina matka, z bůhví jakých důvodů, aplikovala obě firmy, na každou ze sester jeden. Ale Štěpán? Co ho vedlo k jeho jednání? Vlastní dětství? Dokázat si, že není to horší dvojče a něco taky umí? Že ho někdo poslouchá, vnímá, vzhlizi k němu?
Znám manipulátory, znám jejich praktiky, vím, že někteří lidé vás dokážou tak zblbnout, že pochybujete sami o sobě. Daniela bohužel propásla možnost, dokud jí to myslelo, vyhledat pomoc. A bohužel tuším, že spousta obětí manipulace (či gaslightingu) ani neví, že by si měla dát pomoc. A že to jde.
Snad některým kniha otevře oči a všimne si, jeslti není třeba doma něco špatně, jinde v rodině, u kolegy v práci, kamarádky...
Napsáno je to zvláštně, ale je tam jasně ukázáno, jak je lidská mysl slabá a ovlivnitelná, když někdo jiný ví, jak na to.

23.12.2023 3 z 5

Pod Zelenou bránou Pod Zelenou bránou Jana Klimečková

(SPOILER) Knížku jsem si náhodně půjčila v brněnské knihovně. Byla vystavena a zaujala mě názvem a obálkou. Od Pardubic pocházím, v Pardubicích jsem strávila na školách 18 let.

Ale začíst jsem se nemohla. Popis se paní autorce upřít nedá, ale karieristka Terka, která toužila po Pardubicích a nakonec dosáhla čeho chtěla, se ještě zhoršila. Pořád neměla dost. Takže na mě nechala dojem rozmazleneho spratka, kterému se nikdo nezavdeci.

A obsah? Popis je pěkná věc, ale v určitém místě se kniha zasekla na Růžičkovém bále, Jiřinkovém bále a parfosních honech. Bosna to zachránila, ale ten konec...

I smrt dcery s Terkou nijak výrazně nehnula a jen litovala svého života, paradoxně toho, co od malička chtěla.

11.02.2023 1 z 5

Proč máma zase pije Proč máma zase pije Gill Sims

(SPOILER) Když už jsem si dala práci přečíst 3 předchozí... Má to i konec. Slušný a vlastně nepřekvapivý. Na můj vkus je tam moc bilancování, přemýšlení, rozebírání... No. Dočteno, kruh se uzavřel a všichni zmoudřeli.

09.10.2022 4 z 5

Celkem jde o Merde Celkem jde o Merde Stephen Clarke

Slabší. Přitažené už trochu za vlasy. Nutila jsem se to dočíst abych věděla, jak to skončí.

31.01.2022 2 z 5

O zvědavé chudobce O zvědavé chudobce Marie Jakoubková

Pohodové, krátké a nenáročné povídání o dvou chudobkách, které se zajímají, proč vyrostly v zimě a ne na jaře či v létě.

22.02.2021 5 z 5