chanahd chanahd komentáře u knih

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

No, co o knize říct? Holger Munch díky nevyspání a silným bolestem hlavy nějak nevnímá. Mia díky litrům alkoholu a práškům je tak nějak mimo. V týmu snad jen jeden normální vyšetřovatel. Občas šílené dialogy...

14.02.2018 2 z 5

Zapomenutý faraon Zapomenutý faraon Philipp Vandenberg

Výborná kniha. Pokud Vás zajímá Egypt a archeologické objevy, je tato kniha určitě dobrou volbou.

17.05.2016 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Hlavní hrdina hodně nesympatický.
Nejdřív se to dost táhlo, pak nastoupila předělávka Kinga. A najednou konec...
Kdo četl Kinga, moc překvapený nebyl. Ne náhodou je i tady jako podobná kniha nabízen Řbitov zvířátek.
Jediné co jsem netušila, to byl Špekoun. To jsem nečekala.

03.03.2020 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Klasická překombinovaná, severská detektivka. Ne že by to nebylo celkem napínavé, ale mám pocit, že podobných jsem četla už moc. Velmi nesympatická hlavní vyšetřovatelka a většina ostatních vyšetřovatelů bez mozku.

09.02.2020 3 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Ehm... zvláštní kniha o zvláštním člověku, co si ani sám nevypere. Hlavní hrdina mi k srdci nijak nepřirostl, přišel mi takový povýšený. A docela mi vadila ta samochvála, ta to celé nějak shodila. Jasně, skvělé divadlo a z herců byl nejlepší Zdeněk Svěrák a hlavně dobře vyslovuje? Ach jo.

27.09.2019 2 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Tak u téhle knížky jsem se opravdu nudila. Zdlouhavé, naivní... Pokud to neměla být parodie. Specialistka CIA, co má sice pravomoci číst kde co tajného, která dělá s počítači.. ale počítačové znalosti má asi horší jak žák základní školy. A co jí kdo nakecá, tomu věří. To je asi takový thriller jako Rumcajs.

01.10.2018 2 z 5

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Napínavé. Hlavní hrdinka tedy nebyla moc sympatická. Největší sympaťák z příběhu byl určitě Jozífek. A takový překvapivý konec jsem opravdu nečekala. Takže spokojenost.

18.05.2018 4 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Taková klasická Agatha Christie. Skvělý Poirot, zapeklitý případ, napětí. Líbilo se mi to moc.

17.05.2017 5 z 5

Kočky a jiné příběhy o strachu Kočky a jiné příběhy o strachu Milada Mašinová

Pro mládež od 15 let? Rozhodně ne. Těhotná čtrnáctiletá, snažící se pěstmi do břicha zabít plod, desetiletá dívka čtoucí pornočasopis a za ní nahý starý chlap, vypíchnutí oka novorozenci jehlicí... Vše psané tak nějak odtažitě, jako by to bylo normální. Po dočtení zůstává jen pachuť hnusu.
A jsem poněkud zaražená, že je to zařazeno jako doporučená kniha dětem

19.03.2017 odpad!

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Kniha se mi líbila a byla napínavá. Někteří mají problémy s postavami. Ale bude to asi tím, že tohle je už osmý případ. A soukromé osudy hlavních postav navazují. Jak se Erika s manželem seznámila, jak měli děti... A pokud čtete knihy tak jak jsou za sebou, na jména si zvyknete. A budou pro vás nová jen ta, co se týkají nového případu. Takže tohle opravdu knize nevytýkám. Líbilo a těším se na další případ.

17.02.2016 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Ten konec byl ale hodně přehnaný a divný.

16.10.2019 2 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Takové lehké čtení třeba na léto. Minulé životy, romantika... Kdo od toho nic nečeká, tak ho knížka bude bavit.
Asi hlavně fanoušky B. Erskinové.

24.06.2019 3 z 5

Devadesátkrát jinak Devadesátkrát jinak Eric Walters

Co to proboha bylo? Je špatné být zodpovědným člověkem a to i tehdy, když je puberta za vámi a vy jste plnoletí a čeká vás studium na VŠ. OK je být hlavně závislákem na sociálních sítích (ideálně na všech) a dávat tam info o každém prdu. A dělat ty největší blbiny. Jako vetřít se na cizí svatbu a asi se zdarma nadlábnout, porušit zákon nebo se hnusně chovat k lidem a dát se vyhodit z práce. A to hlavní je mít za kamarádku zamindrákovanou kozu, co vám závidí i vzhled. Asi tak bych to shrnula.
Hlavní hrdinka měla udělat jedinou změnu. Změnit kamarádku.

03.03.2019 odpad!

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

I když jsem si knížky od paní Deváté oblíbila, tak tato se mi opravdu nelíbila.
Zarazila mně už předmluva. Ano, chápu že se píše nelehce když je člověku špatně a to tak, že i zalít usychající kytku je nelehké. Ale je tedy lepší v takové době nepsat a odpočívat.
V knize je jedna taková věta, která to asi celé charakterizuje - "Ovšem z časů, kdy byla ještě čilá, snad ještě nějaké veselí vyždímáme." Snaha prostě něco z toho vyždímat. Za každou cenu.

10.01.2019 1 z 5

Zkrotit vlka Zkrotit vlka Benjamin Black (p)

Nuda, nuda, nuda. Hlavní hrdina pořád jen někam chodí, někam ho vodí. Neví kam, neví ke komu... A tam... tam se zase nic neděje. A to je asi do poloviny zhruba vše. Pak jsem to už vzdala.

04.12.2018 1 z 5

Diagnóza: učitelka Diagnóza: učitelka Gabriela Falcová

Veselá oddechovka o tom, že vystudovat vysokou školu na prahu čtyřicítky není vůbec snadné. Nenáročné, humorné čtení.

02.03.2018 3 z 5

Zuby nehty (19 povídek) Zuby nehty (19 povídek) Ivona Březinová

Sice zajímavá kniha s hororovými povídkami, ale pro děti určitě ne.

09.11.2017 3 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Taková pěkná romantika na dlouhé zimní večery. Čekala jsem romantické čtení plné statečných mužů a krásných žen, sem tam padoucha... a přesně to jsem dostala. Četlo se to dobře, stránky ubíhaly... Nějakou historickou přesnost v romantickém čtení pro ženy nehledám, takže úplná spokojenost.

02.11.2017 4 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

Mé oblíbené pohádky. Co k tomu říct? Snad jen nádhera a smutek.

14.05.2016 5 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Tak nadšení se nekoná. Spoustu nudných pasáží. Latinské věci se mi v tom zdají naprosto zbytečné. Kdyby to k něčemu bylo. Ale zde se stále opakují nějaké 3 latinské citáty jako kostky jsou vrženy a podobně. A závěr? Vzhledem k tomu, že jsem četla jen v posledním roce nejméně 2 knihy, které jsou tomu podobné jako vejce vejci, tak ani překvapení se nekonalo, bohužel.

14.05.2016 1 z 5