chanahd chanahd komentáře u knih

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Skvěle napsaný příběh plný napětí. Chápu, že na každého kniha působí jinak. Ale já se chvílemi opravdu bála. Četla jsem po večerech a když asi dvakrát blikla lampička, úplně jsem nadskočila :-)

03.02.2024 5 z 5

Poklona, páni četníci! Poklona, páni četníci! Ladislav Beran

Ze začátku se mi to moc líbilo. Povídky mají atmosféru...
Ale po několika kapitolách už to bylo stále stejné. Každá z postav dělala pořád to samé (ženské, brýle na čelo, lahev v registračce...), jediné co se lišilo, byl "padouch". Ale konání vyšetřovatelů stále jedna a ta samá šablona, až to začala být nuda.

26.07.2023 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Knížka se mi četla dobře, určitě jsem se nenudila.
Ale co ten šílenej konec?

11.09.2020 3 z 5

Temná zahrada Temná zahrada Tana French

Šíleně zdlouhavá kniha. Myslela jsem si, že to už vzdám. Nakonec jsem dočetla, ale kdybych tu knihu odložila, o nic bych nepřišla. Konec je divný a postavy nesympatické (až na Huga)

15.07.2020 1 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Tak trochu zklamání. Ostatní knihy autora se mi zdají skvělé, ale tady jsem se musela do čtení nutit. Děj se neuvěřitelně vleče, hlavně když James s velice nesympatickou Ellie cestují Evropou. Ti dva se mi zdají v příběhu skoro až zbyteční.
Ale ani ostatní postavy mi nejsou moc sympatické.

15.04.2020 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Hlavní hrdina hodně nesympatický.
Nejdřív se to dost táhlo, pak nastoupila předělávka Kinga. A najednou konec...
Kdo četl Kinga, moc překvapený nebyl. Ne náhodou je i tady jako podobná kniha nabízen Řbitov zvířátek.
Jediné co jsem netušila, to byl Špekoun. To jsem nečekala.

03.03.2020 3 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Velké zklamání. Viděla jsem dobré hodnocení a nadšené komentáře.
Ale nakonec to nic úžasného nebylo. Tedy já z toho nadšená nebyla, na ostatní to asi působí jinak.
Dějová linka z blázince (Clara) nebyla špatná. Ale i když je to román a ne odborná publikace, tak jsem byla trochu rozčarovaná. "Léčebné" metody co už nejsou od konce století 19. byly současně s těmi, co začaly třeba o 40 let později... Vlastně i autorka sama to přiznává.
A dějová linka současná mi hodně připomínala dívčí románky. Nebo takové ty americké filmy ze středoškolského prostředí, kde cílovkou jsou holčiny max. 13 - 15 let.

29.02.2020 2 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Ve srovnání s jinými knihami autora - nuda.
První povídka taková naivní. I když připouštím, závěr je nakonec zajímavý. A u druhé povídky bylo jasné hned na začátku, jak to ve skutečnosti je.

24.02.2020

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělá kniha o rodinných vztazích.

10.02.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Klasická překombinovaná, severská detektivka. Ne že by to nebylo celkem napínavé, ale mám pocit, že podobných jsem četla už moc. Velmi nesympatická hlavní vyšetřovatelka a většina ostatních vyšetřovatelů bez mozku.

09.02.2020 3 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Richard Sklář

Tak jsem se dala kamarádkou zlákat. Prý je to lepší jak první díl. Není. Zase nesmrtelná Bo hledající záchod, gaťky…
Ale přečteno rychle, psáno je to čtivě.

20.01.2020 3 z 5

Kniha štěstí Kniha štěstí Eduard Martin (p)

Celkem zajímavé příběhy k zamyšlení. Ale pořád ty tři tečky...
Těch byla... z textu... snad celá polovina knihy...
To mi tam... hodně... vadilo...

29.12.2019 3 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Ten konec byl ale hodně přehnaný a divný.

16.10.2019 2 z 5

Vesmírní diplomaté Vesmírní diplomaté Karel Blažek

Příjemné překvapení, většina povídek byla skvělá.

02.10.2019 4 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Ehm... zvláštní kniha o zvláštním člověku, co si ani sám nevypere. Hlavní hrdina mi k srdci nijak nepřirostl, přišel mi takový povýšený. A docela mi vadila ta samochvála, ta to celé nějak shodila. Jasně, skvělé divadlo a z herců byl nejlepší Zdeněk Svěrák a hlavně dobře vyslovuje? Ach jo.

27.09.2019 2 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Bo je pomalu jako Robocop, nic ji neskolí.
No, Angličané mají svého Jamese Bonda, my máme postarší realitní agentku Bo.

V knize se dozvíte mnoho věcí. Co Bo pije, co Bo jí. A jak stíhá dobíhat na záchod, nebo jak to udělá do "gatěk".
Na můj vkus tedy až moc informací, některé věci o jejím vylučování bych snad raději nevěděla.

Co se týká děje, jsem zklamaná. A to i tou historickou částí.
A přesně jak už píše níže Richisa - představa že by ta obrovská vila po válce (i v letech pozdějších) zůstala původním majitelům a v původním stavu, to je dost naivní.
Konec moc nepotěšil.

12.09.2019 2 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Nudné, přehnané a zdlouhavé.

20.08.2019 1 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Takové lehké čtení třeba na léto. Minulé životy, romantika... Kdo od toho nic nečeká, tak ho knížka bude bavit.
Asi hlavně fanoušky B. Erskinové.

24.06.2019 3 z 5

Růže od Stalina Růže od Stalina Monika Zgustová

Kniha o velice nesympatické ženě, která bez mrknutí oka opustí své děti.

11.06.2019 2 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Kniha bez děje. Sympatickou postavu v ní nenajdete. Zato v ní najdete nenávist, závist, pomluvy, burany... Tvrdost a bezcitnost - k rodině, dětem... Prostě taková vesnice, kde snad není nikdo normální.

23.05.2019 2 z 5