CervenaVeronika CervenaVeronika komentáře u knih

Češi v kosmu Češi v kosmu Karel Pacner

Pro nadšence do vědy a vesmíru je to skvělá kniha. Je potřeba mít alespoň nějaké základní znalosti. Pro mě byla kniha velkou motivací pro to se zase začít zajímat o vědu a dění.
Kniha zanechá vlastenecký pocit hrdosti (přeci jen to ukazuje české vynálezy a výzkumy).

01.12.2020 5 z 5

Hawking Hawking Jim Ottaviani

Pro mě jeden z nejkrásnějších komiksů. S vtipem vypráví o životě Hawkinga. Životopisný komiks je doplněn i o reálie z fyziky a jejich vysvětlení a představuje i předchůdce Stephena Hawking.
Doporučuji pro každého malého i velkého vědce.

26.06.2020 5 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Kmentovu práci mám ráda a obdivuji ji. Bohužel tuhle knihu nedokážu ohodnotit pozitivně. Celá kniha je dost ovlivněna antipatií autora. Je to pochopitelné, hlavně v situaci, kdy "hlavní postava" sedí v čele vlády. Bohužel díky těmto emocím mám pocit, že kniha ztrácí na objektivitě (ač to nemusí být nutně pravda, je to pouze můj subjektivní pocit).
Zároveň to může být způsobeno i tím, že většina knih Kmenty vyšla až po "uzavření" tématu a v případě Babiše je ještě spousta kauz, které se teprve odkrývají. Doufám tedy, že po čase vyjde navazující kniha, která třeba objasní některé teorie z této.
(Plus tajně doufám, že až odejde ze scény Mlha, tak přijde i kniha o něm, sice bude pozdě, ale jeho příběh spojuje celý příběh podsvětí novodobých dějin naší země.)

20.07.2019 3 z 5

Svědek na zabití Svědek na zabití Jaroslav Kmenta

Zajímavé doplnění trilogie o Mrázkovi, trochu bych si přála, abych měla už přečteno i o Krejčířovi, který je během vyprávění často zmiňovaný.

20.07.2019 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

První kniha, kterou jsem od Murakamiho přečetla a teď dost lituji, že jsem naše setkání tak dlouho oddalovala.
Krátký příběh byl velmi poutavý. Každý z nás se může dostat na hranici bdění a snění, na hranici rozumu a šílenství.

03.03.2019 5 z 5

Co se stalo Veronice Co se stalo Veronice Tereza Nováková

Nejraději bych popravdě dala 3,5 hvězdičky. Začátek dobrý, bavilo mě to. Po chvíli jsem ale měla pocit, že jsme trochu zaseknutí na mrtvé bodě. Posledních pár stránek to zase rozhýbalo.
Špatný to ale rozhodně nebylo, jen to není kniha, ke které bych se někdy vrátila.

18.05.2023 4 z 5

Komodo Komodo Petr Sís

Milé a roztomilé, ideální knížka pro dítě (věkem i duší). Slovy se toho děje málo, ale obrazem spousta.

23.01.2023 5 z 5

Staří mistři Staří mistři Thomas Bernhard

Milé vyprávění plné citu

20.01.2023 3 z 5

Bůh je z Brna Bůh je z Brna Jiří Kamen

Informační hodnota zajímavá, bohužel se mi většinu času nedařilo držet pozornost u textu a ztrácela jsem se v něm.

07.01.2023 3 z 5

Nekonečno v dlani Nekonečno v dlani Marcus Chown

Krátké eseje o různých, zajímavých, vědeckých poznatcích. Cílem je spíš senzace a zajímavosti, než zevrubné rozebírání tématu.

03.01.2023 4 z 5

Hyena Hyena Hana Lundiaková

Kniha mě neurazila, ale ani nenadchla. Primárně mi vadil užívaný jazyk, hlavní postava nešetřila vulgarismy, které pršely mezi, oproti tomu, velmi uhlazenými slovními spojeními.

08.01.2022 3 z 5

Nebojsy: Ženy, které měly odvahu stát si za svým Nebojsy: Ženy, které měly odvahu stát si za svým Pénélope Bagieu

Překrásná kniha plná někdy hlubokých a zajímavých příběhů několika žen, které se nebály býti hrdými ženami.

04.01.2022 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Dovolím si knihu nehodnotit klasickými hvězdičkami. Popravdě bych ji nikomu nedoporučila. Nebyla špatná, ale bylo strašné číst o takových věcech z pohledu malého dítěte. Bylo mi z toho smutno a je mi z toho smutno pořád.

08.09.2021 4 z 5

Neutěšenci Neutěšenci Kazuo Ishiguro

Z komentářů mám pocit, že jsem možná četla jinou knihu. I kvůli tomuhle hlodání ponechám bez hvězdičkového ohodnocení, protože mi přijde nepatřičné.
Příběh mě bavil i nebavil. Často jsem měla pocit, jako bych několik stran nedávala pozor a najednou byla v naprosto jiné části příběhu. A tak to bylo po celou dobu vyprávění.

23.08.2021

Stephen Hawking: Paměti o přátelství a fyzice Stephen Hawking: Paměti o přátelství a fyzice Leonard Mlodinow

Krásná kniha o přátelství a vědě. Ukáže pozadí a osobnost, kterou Hawking i Mlodinow byli. Hawking není v této knize popisován pouze jako inspirativní vědec, ale jako velmi inspirativní člověk, který i přes boj s nemocí zvládl více, než by se mu kdy zdálo bez ní.

29.01.2021 5 z 5

Jak na sítě Jak na sítě Michelle Losekoot (p)

Jedna z mála českých knih o sockách. Super pro start. Hodně se mi líbily první dva principy. Pak už to mělo trochu klesající tendenci a poslední jsem spíše prolítla.

01.12.2020 2 z 5

Deset let se ségrou Deset let se ségrou Nicole Ehrenbergerová

Kniha neurazí, nenadchne. Doufala jsem ve větší náhled do světa blogu/youtube.

08.08.2020 2 z 5

Jan Saudek Mystik Jan Saudek Mystik Karol Lovaš

Krásné fotografie, ale bohužel za mě je tam až moc textu spjato s náboženstvím, vírou, o Bohu a pro to jsem po téhle knize nesáhla a tyto části mě taky nezaujali.
Zbytek knihy je pak koncipován do hovoru mezi autorem a Saudkem.

31.05.2020 3 z 5

Velká kniha tmy Velká kniha tmy Helena Haraštová

Krásně postavená knížka, ale trochu mi chybí jiný důvod proč bych si jí měla pořizovat. Pořídila jsem za účelem opravdu krásných kreseb a rozkládacích stránek, když jsem ji ale četla, chyběl tomu nějaký smysl, byly to spíš náhodná zajímavá fakt o nočním životě/životě ve tmě v různých prostředích.

31.05.2020 4 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Vzdávám to. Na to, že by měla být kniha oddychovkou, kterou slupnete za večer, jsem měla problém se ke knize vrátit.
Jako blog by to bylo fajn, jako kniha mě to netáhlo a v brzké době ji neplánuji dočíst.

20.04.2019 1 z 5