cecetka cecetka komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krasna kniha. Zase trochu jina nez predchozi knihy AM. Ke konci jsem i brecela (a to se pak neda cist, kdyz mate rozmazana pismenka).
Pribeh Bohdanky je soucasny, pribeh Svatopluka je vzpominkovy. Podobne jako byl napsan pribeh Miry a Hany.
Psat AM umi. Tato kniha je hodne smutna. Je cela smutna. Presto je napsana stylem, ze se cte jako "pohadka", dej plyne a vy najednou zjistite, ze je konec. AM umi volit slova, umi krasne poskladat vety, odsravce, kapitoly. A o tom psani je. Napsat pribeh tak, aby, i kdyz neni o veselych vecech, se lehce cetl.
AM opet nezklamala :-)

28.04.2019 5 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Protoze musim knihu hodnotit jako celek, nemohu dat vyssi hodnoceni. Pribeh odehravajici se v Argentine me vubec nezaujal. Priznam se, ze jsem ty pasaze preskakovala a cetla jsem jen dopisy, ktere psal Luciano svemu otci. Kdyby to byl pribeh samotneho Karla, bylo by to OK (podobne rusive jsem to vnimala i v knize Pekarova dcera).
Jinak pribeh z valky se cetl "dobre", byl sice popsan hodne povrchne, realita musela byt mnohem mnohem horsi, ale zase je to trochu jiny pribeh z koncentraku.

14.04.2019 3 z 5

Středověké slzy lásky Středověké slzy lásky Milada Šedivá

Tohle bylo hodne slabe :-( Cely roman je kostrbaty, dej neplyne plynule, pribeh naivni. Ne, tohle se opravdu nepovedlo.
2* davam jen za to, ze se kniha dala docist, nemusela jsem ji odlozit nedoctenou. Ale k docteni jsem se musela hoooooodne premahat.

07.04.2019 2 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Tohle je presne typ romanu, jaky mam rada. Chyti vas, nepusti a po docteni mate pocit, ze jste ztratili blizkeho cloveka. Takove emoce ve me roman zanechal.
Autor nezachazi do prilis velkych detailu, ve vypraveni nejde prilis do hloubky, presto na vas emocne pusobi. Styl, jakym je roman napsany, je velmi ctivy a zazivny.
Za me plnych 5*

17.03.2019 5 z 5

Poslední dny Rabbit Hayesové Poslední dny Rabbit Hayesové Anna McPartlin

Pribeh smutny. O nemocech, o umirani. Na druhou stranu i o rodinnych vztahich a vzajemne podpore v tezkych zivotnich chvilich. Kazdy z nas se s odchodem blizkeho cloveka v zivote uz musel vyrovnat, anebo se v budoucnu vyrovnat bude muset.
Nicmene po literarni strance kniha nic moc. Nektere podkapitolky jsem preskakovala, obcas jsem se do cteni musela nutit. Kniha jako takova me neoslovila. Chybi mi v ni ty opravdove emoce, to, co ctenare rozbreci. To jsem v teto knize nenasla.
Zarazuji ji tak mezi prumerne knihy, ke kterym se vracet uz nebudu.

28.01.2019 3 z 5

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Me se kniha moc libila. Dokonce jsem si u ni i poplakala. Tohle ze ma byt cervena knihovna? To asi ne. Pribeh sice konci svatbou, ale cervena knihovna to opravdu neni.
Kniha je o lasce, o laskach. Zamysleme se ale nad tim. Vzdyt cely zivot je o lasce. Navic tento pribeh 3 osetrovatelek se odehrava v roce 1944. Po cem tehdy touzili mladi lide? Stejne jako dnes touzili po lasce. Navic v dobe plne hruzy a smrti. Touzili po tom nekoho milovat a byt nekym milovan.
Kdyz se budete snazit vzit do jejich zivotnich pribehu, pak tato kniha na vas zapusobi emotivne. Vnimejte popisy prostredi, ve kterem se pribeh odehrava, a ucitite i pachy, ktere autorka popisuje.
Tezka doba, ve ktere kazdy z hrdinu hleda sve stesti.

04.11.2018 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Pri cteni tretiho pribehu jsem knihu odlozila. Fakt me to nebavilo :-(
Nudny (bez jakehokoli vtipu) popis beznych lidskych osudu, nic nerikajiho prostredi, obyvatele vykresleni jako bezvyznamne nicky. A pritom i na vesnici se da krasne zit, nejen takto prezivat.
Nene, tohle neni muj salek kavy.

30.06.2018 1 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Grégory Samak

Tohle je zvlastni kniha. Opravdu ctive napsana, zacatek velice slibny, ktery ctenare nalaka za prvky sci-fi, kdy se hrdinove premistuji v case. Pak to je najednou hodne kostrbate, prislo mi to dost zmatene a zaver velmi rychly. Skoda, zacatek sliboval vic, nez kniha jako celek prinesla.

23.06.2018 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Nepatrim uz hodne dlouho do cilove skupiny ctenarek. Nicmene kniha je napsana velmi ctive. Co se pribehu a pravdepodobnosti tyce, je to takova hodne eroticka cervena knihovna pro nactilete. I kdyz te erotiky je tam asi na ty nactilete az moc.
Myslim, ze kdyby mi bylo 15, byla bych urcite nadsena :-)

16.06.2018 3 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Knihu jsem nakonec docetla, ale priznam se, ze me nebavila, misty jsem i preskakovala.
Vice jak na 3* to fakt nevidim.

30.05.2018 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Divci roman? To snad ne :-(

09.05.2018 4 z 5

Dům u řeky Dům u řeky Arnošt Valeš

Dobre napsany spolecensky roman. Ke knize jsem se dostala nahodou a jsem rada, ze jsem ji precetla. Jednu * davam dolu za az moc velkou prekombinovanost manzelskych svazku, nemanzelskych deti a nahod. Rovnez konec je opravdu, ale opravdu hodne nepravdepodobny.
Jedna se ale o pribeh smysleny, ktery se velice dobre cte. Urcite se ke knize vratim.

06.05.2018 4 z 5

Jeho sličná paní Jeho sličná paní Kathleen Kirkwood

Tak tohle se mi libilo vice jak Tajemstvi hradni veze.
Krasna romantika. Zacatek ma sice hodne pomaly rozjezd, ale to se pak rozjede.
Je to krasne, nekdy se jen takto zasnit :-)

01.05.2018 5 z 5

Tajemství hradní věže Tajemství hradní věže Kathleen Kirkwood

Ano, je to cervena knihovna, ale krasna s jemnym erotickym nadechem. Me se kniha opravdu libila, krasne jsem si u ni odpocinula.
Zaradila bych ji mezi lehke letni dovolenkove cteni :-)

08.04.2018 5 z 5

Děvčátko, rozdělej ohníček Děvčátko, rozdělej ohníček Martin Šmaus

Tohle je zajimava kniha. Ja ani nevim, co k ni napsat. Asi jen jedno ... prectete si ji.

01.04.2018 4 z 5

Klíč ke Karlštejnu Klíč ke Karlštejnu Antonín Winter

Me to vubec nebavilo :-(

25.03.2018 2 z 5

Slečna M. Slečna M. Caroline Woods

Tohle se mi libilo. Trochu jiny pribeh odehravajici se ve 30.letech v Nemecku. Jde o drobne nastineni nastupu Hitlera k moci z pohledu prostych obyvatel. Autorka vykreslila pribeh dvou osirelych sester, ktere prave chudoba a nastup nacismu rozdelily a kazda se ve svem zivote ubirala jinym smerem. Uvitala bych trosku rozpracovanejsi zaver.
Hodnotim 4,5* (vice k 5*).

19.03.2018 5 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Tohle byla fakt jizda. Bez kapesniku se kniha docist neda.

10.03.2018 5 z 5

Život v Třetí říši - Každodenní život v nacistickém Německu mezi lety 1939-1945 Život v Třetí říši - Každodenní život v nacistickém Německu mezi lety 1939-1945 Paul Roland

Dobre napsana kniha, pro ctenare opravdu ctiva. Nic noveho jsem se sice nedozvedela, ale neni spatne mit tuto knihu v domaci knihovne, protoze je v ni vse strucne shrnute. Jsem zvedava, jak je zpracovana kniha Zeny ve treti risi.
Bohuzel na plnych 5* to nevidim.

24.02.2018 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Vytkla bych par nepresnosti. Jestli jsem dobre pochopila, dej se ma odehravat v Sudetech na Opavsku. Obec Rzy ani Tichy Brod na Opavsku nejsou :-(
Zaver knihy je hodne zrychleny, prisel mi jakoby useknuty.
Ale jinak je kniha krasna, velmi dobre se mi cetla. Pro me to bylo prijemne cteni na vikend.

19.02.2018 4 z 5