carbici carbici komentáře u knih

Hádanka sfingy Hádanka sfingy Simon Brett

Kdyz jedina vec, co si z knizky zapamatujete, ze lagonda je auto, tak to asi neni potvrzenim toho, ze by se jednalo o nejake vtipne, zajimave, poutave dilo. Mam moc rada knizky britskych autoru a jejich humor. V tomhle pripade jsem se vsak zadny nenasla, jen vse napsane tak, jako by slo o americky sitcom - chybel jen ten umely smich.

18.05.2020 1 z 5

Kosti svaté Brigity Kosti svaté Brigity Philip Freeman

Zajimave byly detaily venujici se zvykum a historii Irska, to mne nalakalo k dalsim kniham s touto tematikou. Jako detektivka to bylo takove mile, rozvlacne a bez napeti.

13.05.2020 2 z 5

Posedlá a jiné hry Posedlá a jiné hry Květa Legátová (p)

Nedokáži se rozhodnout, která hra nejvíc. Možná civilní setkání vojáka s dívkou nebo rozhovor v pekle, každopádně každá z nich mi přišla něčím zajímavá.

30.04.2020 5 z 5

V erbu lvice V erbu lvice Alena Vrbová

Většinu mých pocitů po dočtení shrnula ve svém komentáři Mirka2778. Vracet už se k tomuto dílu nebudu, ale život Zdislavy mi přijde zajímavý a ráda bych se o něm dozvěděla více.

14.04.2020 4 z 5

Cesta Cesta Timo Parvela

Treti vesmirna jednohubka. Kazdopadne porad skvela serie, o cemz svedci i to, ze dnesni vecer jsem ja docitala tento dil a syn (8 let) skemral, aby si mohl jeste chvilku cist prvni dil.

05.02.2020 5 z 5

Proč nehraje King Kong ping-pong Proč nehraje King Kong ping-pong Miloš Kratochvíl

Sice "jen" basnicky pro deti, ale naprosto famozni. Syn se k nekolika vracel opakovane a kazde navsteve se chlubil knizkou. Neni lepsi zpusob jak privest deti ke cteni.

16.01.2020 5 z 5

Zápisky křídlem a kopyty Zápisky křídlem a kopyty Iva Peřinová

Bez znalostí z jiných knih bych se asi maličko ztrácela, takto jsem všechny příběhy užila. Dobře napsané, nestandardně podané řecké příběhy.

13.01.2020 5 z 5

Peříčko v bouři Peříčko v bouři Emily Wu

Neuvěřitelný příběh a zárověň skvěle napsáno i přeloženo. Jen těžko si člověk připouští, že ta doba není až tak vzdálená.

08.01.2016 5 z 5

Ferda cvičí mraveniště Ferda cvičí mraveniště Ondřej Sekora

Jako dítě jsem Ferdu měla ráda. Když jsem se k této knížce vrátila, tak mne Ferda neuvěřitelně štval tím, jak všem okolo říkal, co mají dělat, protože on ví všechno nejlépe....

13.12.2015 3 z 5

Kočár do Vídně Kočár do Vídně Jan Procházka

Skvělá kniha, spíše knížka. Přečetla jsem ji ještě před zhlédnutím filmu a myslím, že jsem měla velké štěstí. Takhle jako by měl film další rozměr.

13.12.2015

Angličtina na rovinu II Angličtina na rovinu II Darren Crown

Možná ještě krapet lepší než první díl. Poprvé jsem se setkala s vysvětlením všech časů, tak aby to a) bylo jasné b) skutečně to odpovídalo angličtině.

26.10.2015 5 z 5

Angličtina na rovinu Angličtina na rovinu Darren Crown

Skvělá kniha, která ukazuje, jak angličtina "funguje". Nikde jsem se nesetkala s přehlednějším a přitom naprosto jasným výkladem.

26.10.2015 5 z 5

Kosmičtí křižáci Kosmičtí křižáci Poul Anderson

Zajímavý nápad. Neb se jednalo o mé první setkání s autorem, tak jsem byla z vývoje děje dost překvapená. Každopádně je to zajímavý román, který se moc dobře čte.

19.08.2015 4 z 5

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Moje nejoblíbenější hra od Shakespeara. Naprosto dokonale vystižené jednotlivé postavy a jejich pohnutky.

29.12.2011 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Knížku jsem přečetla během pár hodin a celou dobu jsem se snažila oblíbit si hlavní hrdinku. Neúspěšně. Její neustálé kňourání o tom, jak je nedokonalá a neustálý obdiv JEHO dokonalosti, se dá vydržet pouze s větším množstvím čokolády. Chápu, že občas je třeba nějaká odychovka s nenáročným dějem a dobrým koncem. Ovšem i v té by postavy nemusely být tak placaté a děj tak předvídatelný.

29.12.2011 1 z 5

Nečekané variace Nečekané variace George R. R. Martin

Moje první knížka od tohoto autora. Rozhodně se jedná o velmi zajímavé čtení, kdy se nemůžete od knížky odtrhnout a pak je vám líto, že povídek bylo jen šest. Takže pokud jako já čekáte v knihovně frontu na Hru o trůny, určitě využijte příležitost a v mezidobí si přečtěte toto.

05.12.2011 5 z 5

Špaček v porcelánu Špaček v porcelánu Ladislav Špaček

Většinu doby jsem netušila/nedokázala určit, pro jak staré čtenáře je kniha určena. Jsou v ní jak naprosté základy, tak informace o kouření a pití alkoholu na veřejnosti.

30.12.2020 3 z 5

Hygge - Tajemství spokojeného života Hygge - Tajemství spokojeného života Louisa Thomsen Brits

Z celé knihy mne nejvíce zaujal dánský slovníček ke slovu hygge.

25.12.2020 1 z 5

Není to úplně standardní adventní čtení, ale na druhou jde tam o boha tak nějak a boj dobra proti zlu... teda hodných proti špatným...teda no... prostě Kalandry a jeho party proti těm druhým :)

04.12.2020 5 z 5

Pokořil jsem ledové království Pokořil jsem ledové království Mike Horn

Přečteno. Ovšem vypořádat se s tak nepříjemným autorem bylo také náročné dobrodružství. Fyzicky byl připraven výborně, ale jinak jsem nevěřila vlastním očím - pokaždé, když se ukázalo, že v dané oblastí jsou některé věci zakázané/přikázané, tak to bral jako útok na svoji osobu. I přes několikaletou přípravu se nenaučil rusky ani základy, přestože mu muselo být jasné, jak dlouho se v rusky mluvící oblasti bude pohybovat. Z celé knihy jsem měla dojem "já, já, já jsem skvělý a koukněte, co zvládám" (ač každou chvíli mu pomáhal jeho tým).

30.11.2020 1 z 5