Posedlá a jiné hry přehled

Posedlá a jiné hry https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16444/posedla-a-jine-hry-16444.jpg 4 37 37

Osm dialogů, jak své dramatické texty nazývá Květa Legátová, zařazených do svazku Posedlá a jiné hry vznikalo v dlouhém rozmezí zhruba čtyřiceti let počínajícím druhou světovou válkou. Jejich časové zařazení je obtížné, neboť nejsou datovány, doba jejich inscenace je často desetiletí vzdálena od jejich napsání a autorka sama si nikdy nevedla žádný archiv. Přesto však vytvářejí jednotný celek spojený moderní poetikou, situacemi s absurdními rysy a autorčiným kritickým dialogem s dogmatickým myšlením.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Posedlá a jiné hry. Přihlašte se a napište ho.

carbici
30.04.2020 5 z 5

Nedokáži se rozhodnout, která hra nejvíc. Možná civilní setkání vojáka s dívkou nebo rozhovor v pekle, každopádně každá z nich mi přišla něčím zajímavá.

Janule164
02.03.2020 3 z 5

Krátké hry na různá témata. Pro mě nejzajímavější Hvězdná poselství. Aktuální i dnes (o tom, že hodně záleží na tom, jak danou situaci podáme).

E_Lan
01.02.2014 2 z 5

Pro mě velké zklamání. Několik her je dobrých, vtipných či poučných, ale většina mi bohužel nějak unikla. Tak nějak chybí často pointa.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Posedlá a jiné hry v seznamech

v Právě čtených1x

divadelní hry