capricornus capricornus komentáře u knih

Případ Collini Případ Collini Ferdinand Von Schirach

Strohé, jasné, výstižné, smutné - příběh (případ). Děsivé - (to, co se všechno schválí, aby se omluvili činy "lidí")!
Doporučuji všem.
Vždy píšu, že se těším na další počin autora. V tom případě se docela bojím, ale určitě si ho přečtu.

30.04.2022 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Výborná detektivka, ale jeden postřeh. Proč se v 1. díle hovoří pensylvánskou němčinou a zde již pensylvánskou holandštinou?

09.02.2021 4 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Povedeny pribeh, pekne vystaveny, cleneny do kapitol, ktere muzete jednoslovne (dle obsahu) nazvat. Pribeh je vypraven pres focus sbirani vltavinu, I tak se postavy vyviji, vse smeruje, jak je naznacovano, kruh se uzavira.
Moje prvni kniha od autora, uz so tesim na dalsi.

16.08.2020 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Jsem moc ráda, že jsem se v rámci výzvy 2020 (autor - cena E.A. Poe) dostala k této autorce. Když pominu všechno ty hnusy, morbidity a zvrácenosti, tak kniha je čtivá, má děj i v osobní rovině vyšetřovatele. A na konci knihy stojí za zamyšlení jedna akce Jacka Cafferyho. Též si dám od autorky oddech (mol378), ale k sérii se jistě vrátím!

05.05.2020 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Krásná kniha řecké mytologie. Je dobré čas od času si ji přečíst znovu.

17.04.2020 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Mládí, naivita, krásná příroda, Irsko, romantika. A "trochu" nereálnosti, když nákladní vlak zabrzdí, aby hlavní představitelku uvízlou se starým autem na přejezdu nezabil. A pak dalších několik nepovolených zastavení tohoto vlaku vždy při průjezdu tohoto místa.

03.03.2020 3 z 5

Co to tam mám? Co to tam mám? Camille Laurans

Když se v knížkách už řeší kde co, i ..... (viz. Pořád nic,, Víš, co má v plínce myš?,, A kde máš svůj nočník ty? Doma), proč by se nemohlo i toto? Kniha mne neuráží, myslím si, že je citlivě napsaná, garantem je pediatr. Je důležité, aby děti věděly, kdo je může prohlížet a kdo ne.
Kdo má problém s koupí knihy, může si ji vypůjčit. Vtipné ilustrace, zvlášť chlapeček, který močí na WC a znečistí prkénko i vše okolo.

14.02.2020 3 z 5

Výkupné pro krále Výkupné pro krále Graham Masterton

Spoiler, pozor!
Katie "zaperlila". Jak osobně, tak pracovně. Vyspala se "šaškem od vedle", který jí pak zachránil život (podle pověsti, kterou znají veterináři). Byla suspendována, aby ji náhodný cyklista prozradil, kdo asfaltoval silnici.... Navíc se snaží dořešit prostituci z přecházejícího dílu. Plus vtipná hláška o vysoušeči na WC - autor mě pobavil. Jinak kruté, ale dobře napsáno!

06.02.2020 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Skvělé! Moje první detektivka od této autorky a vím, že si přečtu postupně všechny. Úžasně popsány charaktery a myšlení postav. Máte dojem, že je osobně znáte. Výborně propleteno a závěr je též věrohodný (žádný "kotrmelec" na konec). Bravo!
V minulosti jsem četla povídky, ale to taková paráda nebyla.

20.08.2019 5 z 5

Opozdilec Opozdilec Dimitri Verhulst

Tohle byl pokus přečíst si zase něco jiného. Dopadlo to dobře, šlo to číst, i když na můj vkus to bylo až moc cynické. Humor snad ani nebyl humor. Pár dobrých myšlenek. Skvělé skloubení pojmu defenestrace s naším autorem a s našimi dějinami, potažmo myšlením - jak to vlastně ten autor v té krátké pasáži myslel?
S příběhem se moc neztotožňuji, žít se dá přece podle svého a hezky. Žena se dá opustit. vše se dá řešit.

07.06.2019

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Skvělé! Knížka má spád, střídají se dvě dějové linie. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Zatím nejlepší v řadě. Budu číst i následující knihy.

08.01.2018 4 z 5

Dívka v mlze Dívka v mlze Barbora Bernátová

Určitě si přečtu i další případ s Davidem Meiznerem. Thriller, ale autorka má smysl pro humor...

02.05.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Kniha mne bavila víc, než dřívější série. Jedna výtka, ještě loni se v HR platilo kunou.

29.11.2023 4 z 5

Myši patří do nebe Myši patří do nebe Iva Procházková

Krásné, vtipné i k zamyšlení. Ilustrace úžasné, hlavně lišák s myškou na palubě, téměř scéna z Titanicu.

19.04.2023 5 z 5

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Krása! Někdy se vyplatí porušit řád...

24.11.2021 5 z 5

Prstýnek z kopřivy Prstýnek z kopřivy Pavel Čech

Balzám pro duši.

14.05.2021 5 z 5

Mistr stavitel Mistr stavitel Julian Gough

Moje oblíbená dvojice opět v akci. Snad se brzy dočkám dalšího příběhu.

18.11.2020 5 z 5

Horská cesta Horská cesta Marianne Dubuc

Krásné, smutné, vlastně cesta...

24.09.2020 5 z 5

Pro svět mrtví Pro svět mrtví Graham Masterton

Uf.... a mám to za sebou! Už předchozí díl byl u mne za ***, tento též. Čtivé, ale mnoho zápletek, brutální až hororový příběh (klinika, bojoví psi). Pan Masterton je též mistrem náhodných detailů (na fotce z dovolené je kolegyně zachycena vedle "mrtvého" člověka), které vedou vždy k zvratu děje. Osobní život Katie je dlážděn mrtvými partnery. A ten poslední, tak ten se vyvedl (viz poslední věta v knize)!!!

19.02.2020 3 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Kniha se mi moc líbila a přiznám se, mstitelce jsem fandila.

16.01.2020 5 z 5