Calwen89 Calwen89 komentáře u knih

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Na nový svět Sarah J. Maasové jsem si musela delší dobu zvykat. Ta kombinace víly s mobilním telefonem v ruce mi nějakou dobu nedělala příliš dobře. Nicméně po prvotním šoku se člověk snadno začte a později mu to už ani nepřijde. Jednu hvězdičku strhávám ale za zbytečně natahovaný děj. Ta bichle by rozhodně mohla být poloviční, nemůžu říct že některé kapitoly byly vyloženě vycpávkové, ale jejich podstatu autorka rozložila zcela zbytečně do dalších 5 kapitol.

29.06.2021 4 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Měl by to být klasický vycpávkový díl, ALE za mě byl lepší než první. Přečetla jsem to jedním dechem, bylo tam tolik akce, napětí, intrik.. Samozřejmě to bylo celé celkem předvídatelné, ale ten konec? No tak... Nevěřím tomu, že to někoho nezaskočilo a neměl potřebu dočíst tak celou trilogii :D

28.04.2021 4 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Taková ta klasická dystopie, která nenadchne neurazí. Další díl si určitě přečtu, ale neočekávanám žádné velké zvraty. Děj je velmi předvídatelný, což je pro mě vždy zklamáním, ale zase mě mile překvapila charakteristika postav a rozhodně nemůžu autorce upřít čtivost a udržení akce. Celou knihu můžete přečíst doslova jedním dechem, bez hluchých a nudných pasáží a to vždy potěší každého čtenáře.

27.04.2021 3 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Upřímně jsem od toho čekala víc. Nebylo to špatné, to určitě ne...ale nebylo to ani ničím výjimečné. Do děje jsem se často nemohla začíst a málokdy to ve mě zanechalo nějaké emoce. Druhý díl už mám (bohužel?) doma, takže se budu modlit ať je lepší. Dost mě taky znervózňuje zjištění, že to má mít 6 dílů a opravdu nevím jestli zrovna tahle série k tomu má vhodné předpoklady..

18.04.2021 3 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Za mě spokojenost. Nic převratného jsem od toho neočekávala a přesto jsem mile překvapena. Samotný příběh ani hrdinové nejsou nikterak originální, vše tu už stokrát bylo a samozřejmě mě to nutí ke srovnání s jinými úchvatnými sériemi, ALE za mě jo. Vůbec mi nevadí podobnost s Kazem Brekkerem (naopak hlasuji pro více hrdinů podobného charakteru), ale jsem i naprosto spokojená s postavou hlavní hrdinky a to se mi často nestává. Milostná linka byla celkem zastřená a o to více se těším na další díly a už dopředu předpovídám, že se bude jednat o jednu z mích nejoblíbenější sérií.

01.04.2021 5 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Ke knize jsem se dostala vlastně náhodou. Četla jsem jí zároveň s Janou Eyrovou, takže pro mě byla více než vítaným únikem. Je to příjemná pohádková průměrná oddychovka u které člověk může klidně vypnout. První díl jsem nečetla, přesto mi nedělalo vůbec žádný problém zapadnout do děje a pochopit charaktery jednotlivých postav. Mojí oblíbenou byl pochopitelně Oliver a při některých jeho výstupech v reálném světě se prostě musíte usmívat.

08.03.2021 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Přečteno, ale ke knize se už nevrátím. Sestry Brontëovi mají sice neuvěřitelný talent, co se psaní týče, ale s každou jejich knihou se utápím v smutku a zoufalství. Nedokáží vystihnout ani tak jednoduché pocity jako je radost a tak i vy máte pocit, že se celá kniha nese v depresivní a místy utahané linii, která nikdy nekončí. Jany mi bylo pochopitelně líto, protože neměla jednoduchý život, ale to byly asi jediné emoce které jsem vůči hlavní hrdince pocítila. Umím si ale představit, že pro melancholické povahy se Jana stala spřízněnou duší.

22.02.2021 3 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Rozhodně patřím k té skupince, které se líbil druhý díl více než první. Je tam více akce a napětí. Autorka se s dalším dílem neuvěřitelně profesně posunula a je to znát. Jediné co člověk může trochu postrádat je samotná říše divů, která se tak trochu ocitá na druhé koleji. I přesto si ale myslím, že je pro celkový příběh nezbytné ukázat čtenářům i počínání All v lidském světě. A o to více je samozřejmě nalákat na závěrečný díl.

05.02.2021 5 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Krásné zakončení série. Trilogie se opravdu povedla. Co se konce týče, byl perfektní. Napjetí do poslední stránky, protože nevíte co od autorky můžete očekávat. Určitě se k této sérii v budoucnu ještě vrátím a pokud dojde na nový přebal, získá si i právoplatné misto v mé knihovně.

04.02.2021 5 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Tady začíná přituhovat, druhý díl je lepší než první a zápletka se prohlubuje. Už od prvního dílu jsem měla slabost pro Luca, takže si jejich společné pošťuchování užívám. Autorka dokázala bravurně zasadit milostný příběh do naprosto neromantického prostředí a za to jí patří můj obdiv. Působí to reálně, nepřeslazeně a zároveň to plní svůj účel.

04.02.2021 5 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Mafiánské prostředí bylo vítanou změnou. Hlavní postavy jsou sympatické, děj je čtivý, celkem předvídatelný stejně jako milostná dějová linka. Nicméně jako oddechovku jsem si to opravdu užila, nebýt té naprosto příšerné obálky hodnocení by bylo jistě vyšší.

04.02.2021 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Příjemná oddechovka s naprosto předvídatelným dějem. Nicméně velmi čtivá, francouzština pro mě byla příjemným obohacením, ale přehnaně časté vulgarismy mi byly dost proti srsti. Naopak bodík musím připsat za to, že hlavní hrdinkou není víla nebo upírka (s kterými se ve fantasy roztrhl pytel), ale "obyčejná" čarodějnice.

03.02.2021 4 z 5